light box
امتیاز 2.65 جلوگیری از بیماری‌ها و عفونت‌های جریان خون مرتبط با کاتتر">

عنوان فارسی مقاله:جلوگیری از بیماری‌ها و عفونت‌های جریان خون مرتبط با کاتتر یا سوند سیاهرگ مرکزی

مقدمه و اهمیت بالینی

 دست یابی و قابلیت اطمینان به دستگاه و سیستم عروق، از اهمیت زیادی برای پزشکی و طب برخوردار است و و شرایط را برای انتقال داروها و مایعات، خون گیری آسان جهت آزمایش، تشخیص و شناسایی و بررسی شرایط بالینی بیمار فراهم می‌کند(جلوگیری از بیماری‌ها و عفونت‌ها). با این حال، در کمال تأسف، عفونت مرتبط با سوند یا کاتتر سیاهرگ مرکزی بسیار متداول است و باعث افزایش هزینه و مرگ و میر زیاد می‌شود. طبق گزارش و برآورد مراکز کنترل بیماری و عفونت حدود ۷۲۰۰۰ عفونت خونی مربوط به CLABSI هر ساله در امریکا در واحدهای مراقب ویژه و دیالیز به وقوع می‌پیوندند و این بیمار یها منجر به مرگ ۱۲ درصدی، بستری هفت روزه برای هر بیمار و هزینه‌ی بالای چهل و پنج هزار دلار در هر بیماری می‌شود(جلوگیری از بیماری‌ها و عفونت‌ها).

Title: Prevention of Vascular Catheter-Related Bloodstream Infections

Abstract

Reliable access to the vascular system is a necessity for the practice of medicine and enables the delivery of medications and fluids, ready sampling of the blood for diagnostic testing, and monitoring of a patient’s clinical status. Unfortunately, vascular catheter-related infection is an all-too-common event that results in substantial morbidity, mortality, and excess cost. The Centers for Disease Control and Infection (CDC) estimates that approximately 72,000 central line–associated bloodstream infections (CLABSI) occur annually in the United States in intensive care units and dialysis units1 and that these infections result in an attributable mortality of 12%, an extra 7 days of hospitalization per case, and excess costs of $45,000 per episode.2,3

 

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
   • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

  محصولات مشابه
  مدیریت دولتی و منافع عمومی: ارائه مجدد یک مفهوم فراموش شده
  خـریـد محـصـول
  ویتامین B6: یک ترکیب طولانی شناخته شده با پیچیدگی‌های تعجب آور
  خـریـد محـصـول
  چارچوب یکپارچه مبتنی بر طراحی برای انتخاب منبع در تولید افزایشی
  خـریـد محـصـول
  یک روش تکراری برای حل پاسخ دینامیکی سیستم‌های متصل به وسایل نقلیه ریلی
  خـریـد محـصـول
  مقرون به صرفه بودن نگه داری و نوسازی زیرساخت راه آهن
  خـریـد محـصـول
  تحلیل مفهومی متغیرهای میانجی و واسطه در تحقیقات کسب و کار
  خـریـد محـصـول
  بررسی تجربی اثرات متغیرهای واسطه‌ای و تعدیل کننده در تحقیقات کسب و کار
  خـریـد محـصـول
  وضعیت زیرگروه حسابرس و کیفیت حسابرسی
  خـریـد محـصـول
  ساختار بانکداری و تامین مالی بنگاه های کوچک و متوسط
  خـریـد محـصـول
  کنترل هماهنگ مزارع بادی ساحلی و مبدل HVDC برای میرایی نوسان برق
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، جستجوی اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد.
  برو بالا