light box
امتیاز 2.65 جهانی فکر کنیم، محلی عمل کنیم">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 31
تعداد کلمات : 7600
مجله : Sustainability
انتشار : 2018
ترجمه ی متون جدول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
فونت ترجمه : ب نازنین 12
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:جهانی فکر کنیم، محلی عمل کنیم

چکیده

آب نه پایان ناپذیر، و نه آسیب ناپذیر است. با این حال شدت استفاده از آب در حال حاضر، این حقایق و واقعیت‌ها را نادیده گرفته است، زیرا ما به طور فزاینده‌ای در حال مصرف و آلوده سازی این هدیه و موهبت طبیعی که برای حیات بسیار ضروری است، می‌باشیم. اگر نمی‌خواهیم که در آینده برای هر کدام برای خود چاه آبی داشته باشیم، ما بایستی به طور مشارکتی فکر کنیم، و سیستم‌های خودکار را برای استفاده از آب در سطح محلی، تمرکز زدایی و مستقر کنیم(جهانی فکر کنیم، محلی عمل کنیم).

 هیچ منابع طبیعی دیگری مانند آب وجود ندارد که انسان تا این حد به آن وابسته باشد. اگرچه آب تا حدودی تجدید پذیر نیست، ما آنرا بیش از هر منبع طبیعی دیگری نادیده گرفته‌ایم- به خاطر داشته باشید که چگونه بهره برداری و استحصال نفت در مقیاس بین المللی به طور هماهنگ و منظم صورت می‌گیرد. بر عکس، ما آب را طوری مصرف می‌کنیم که گویی یک منبع پایدار وتمام نشدنی است. فلسفه، علم و فناوری همه در این ارزیابی اشتباه دخیل هستند

Title: Think global, act local

Abstract

 Water is neither inexhaustible nor invulnerable. But the intensity with which it is used today tends to ignore these facts, as we increasingly exploit and pollute this gift of nature that is so essential for life. If we do not want to have to dig for our own water in future, we must think co-operatively, decentralize, and establish autonomous systems for water use at a local level. There is no other natural resource on which mankind makes such heavy and complex demands as it does on water. Although it is not renewable in part, we neglect it far more than other resources – just remember how oil exploitation was co-ordinated internationally. In contrast with this, we treat water as though it were inexhaustible. Philosophy, science and technology have contributed to this mistaken assessment.

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
   • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

  محصولات مشابه
  عملکرد زیست محیطی شرکت و ارزش شرکت – با استفاده از معیارهای انتشار آلودگی
  خـریـد محـصـول
  اندازه گیری کمی عدم قطعیت بارندگی و تبخیر و تعرق در مدل‌سازی بارش-رواناب
  خـریـد محـصـول
  فیزیولوژی تنش غرقابی در جو
  خـریـد محـصـول
  ارزش مصرف، نوآوری مصرف کننده و پذیرش محصول جدید: شواهد تجربی از ویتنام
  خـریـد محـصـول
  کیفیت پایین خواب و خواب آلودگی در روز در متخصصان بهداشت: شیوع و عوامل مرتبط
  خـریـد محـصـول
  پریکاردیت حاد پس از مداخله عروق کرونر از راه پوست: کیس ریپورت
  خـریـد محـصـول
  آگاهی موقعیتی: تکنیک ها، چالش ها و چشم اندازها
  خـریـد محـصـول
  چگونه از مشکلات رایج اجرای فناوری اطلاعات سلامت جلوگیری کنیم
  خـریـد محـصـول
  ارزیابی هوشیاری و توجه پایدار در بزرگسالان مبتلا به ADHD
  خـریـد محـصـول
  کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

   
  برو بالا