light box
امتیاز 2.58 رابطه مکمل حسابداری منابع انسانی و سیستم اطلاعات منابع انسانی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 14
تعداد کلمات : 5000
مجله : Open Journal of Accounting
انتشار : 2021
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:رابطه مکمل حسابداری منابع انسانی و سیستم اطلاعات منابع انسانی

 چکیده

 با توجه به پیشرفتهای سریع فناوری، مدیریت منابع انسانی در طول سالها همچنان در حال تکامل است. سیستم‌های اطلاعات منابع انسانی (HRIS) و حسابداری منابع انسانی (HRA) برخی از اجزای مدیریت استراتژیک منابع انسانی هستند که تغییرات شگرفی را تجربه کرده‌اند. این مطالعه رابطه مکمل بین HRA و HRIS را بررسی می‌کند. یافته‌های این مطالعه به رفع شکاف موجود در منابع در ارتباط بین این دو کمک می‌کند. این مطالعه از یک طرح تحقیق توصیفی کیفی استفاده می‌کند که در آن نمونه‌ای از ۱۷ شرکت کننده گنجانده شده است. داده‌ها با استفاده از پرسشنامه ساختار یافته خود گردآوری شده و از طریق تجزیه و تحلیل موضوعی تجزیه و تحلیل می‌شوند. این مطالعه نشان داد که برنامه‌ها و ابزارهای HRIS از فعالیتهای HRA پشتیبانی می‌کند در حالی که فعالیتهای HRA اطمینان می‌دهد که HRIS اطلاعات کامل و دقیقی در مورد منابع انسانی یک سازمان تولید می‌کند. بینش‌های به دست آمده از یافته‌های مطالعه می‌تواند برای ارتقاء ادغام بهتر HRA در ابزارها و برنامه‌های HRIS مورد استفاده قرار گیرد(حسابداری منابع انسانی و سیستم اطلاعات).

Title: The Complementary Relationship between Human Resources Accounting and Human Resources Information System

  Abstract

 Human resource management has continued to evolve over the years given the rapid technological advancements. Human resource information systems (HRIS) and human resource accounting (HRA) are some of the components of strategic human resource management that have experienced tremendous changes. This study examines the complementary relationship between HRA and HRIS. The study’s findings help to address the existing gap in literature regarding the link between the two. The study utilizes a qualitative descriptive research design in which a sample of 17 participants is included. Data is collected using a structured self-administered questionnaire and analyzed through thematic analysis. The study found that HRIS applications and tools support HRA activities whereas HRA activities ensure HRIS generates complete and accurate information regarding an organization’s human resource. Insights obtained from the study findings can be used to promote better integration of HRA into HRIS tools and applications.

  دیدگاهها بسته است.

  محصولات مشابه
  تأثیر تصمیم گیری استراتژیک بر عملکرد سازمانی
  خـریـد محـصـول
  تولید مثل در دوران شیردهی گاوهای شیری: ادغام جنبه های تغذیه ای کنترل
  خـریـد محـصـول
  مدیریت سرمایه در گردش و سن مدیرعامل
  خـریـد محـصـول
  تأثیر حاکمیت شرکتی و ارتباطات سیاسی بر عدم تقارن اطلاعات
  خـریـد محـصـول
  ساختار سرمایه و عملکرد شرکت: شواهدی از آلمان تحت پذیرش IFRS
  خـریـد محـصـول
  قوانین مالی ناکارآمد؟ تأثیر استانداردهای حسابداری بخش عمومی بر بودجه، کارایی و پاسخگویی
  خـریـد محـصـول
  طراحی پنجره دفاتر با تهویه طبیعی در اقلیم مدیترانه از نظر عملکرد CO2 و آسایش حرارتی
  خـریـد محـصـول
  رضایت از زندگی، بهزیستی ذهنی و مهارت های عملکردی در سالمندان
  خـریـد محـصـول
  تأثیر بانکداری الکترونیک بر سودآوری بانک های تجاری در نیجریه (۲۰۱۱-۲۰۱۸)
  خـریـد محـصـول
  حاکمیت شرکتی و مدیریت سود بانک‌های پول سپرده در نیجریه
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

   
  برو بالا