light box
امتیاز 2.58 محافظه کاری حسابداری و سودآوری بانک های تجاری: شواهدی از اردن">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 14
تعداد کلمات : 4700
مجله : Journal of Asian Finance, Economics and Business
انتشار : 2021
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:محافظه کاری حسابداری و سودآوری بانک های تجاری: شواهدی از اردن

 چکیده

  محافظه کاری حسابداری به دستورالعمل های گزارشگری مالی اشاره دارد که حسابداران را ملزم می کند درجه بالایی از راستی آزمایی را اعمال کنند و از راه حل هایی استفاده کنند که کمترین تهاجمی را در هنگام مواجهه با عدم اطمینان نشان می دهد. محافظه کاری حسابداری یک اصل است که مستلزم آن است که حساب های شرکت با احتیاط و درجه بالایی از تأیید تهیه شود. هدف این تحقیق شناسایی تأثیر محافظه‌کاری حسابداری بر سودآوری بانک‌های تجاری اردن برای دوره ۲۰۱۰-۲۰۱۹ است. برای آزمون فرضیه مطالعه، محقق از رویکرد تحلیلی برای توصیف سودآوری مالی بانک‌های اردن استفاده کرد. این مطالعه برای نمونه ای از بانک های اردن در طول دوره مورد مطالعه اعمال شد. نتایج نشان داد که سطح قابل قبولی از محافظه کاری حسابداری در بانک های تجاری اردن وجود دارد و یافته ها به این نتیجه رسیدند که همبستگی مثبتی بین مقیاس تعهدی و بازده حقوق صاحبان سهام و همچنین نرخ بازده دارایی ها وجود دارد. این مطالعه انجام مطالعات بیشتری را با استفاده از سایر معیارهای محافظه کاری حسابداری در بانک های اردن به طور کلی توصیه می کند تا اطمینان حاصل شود که نتایج سایر مطالعات مشابه است و فرصت هایی را برای سرمایه گذاران برای پیشرفت بیشتر، موفقیت و بهبود رقابت پذیری باز می کند(حسابداری و سودآوری بانک های تجاری).

Title:  Accounting Conservatism and Profitability of Commercial Banks: Evidence from Jordan

Abstract

 Accounting conservatism refers to financial reporting guidelines that require accountants to exercise a high degree of verification and utilize solutions that show the least aggressive numbers when faced with uncertainty. Accounting conservatism is a principle that requires company accounts to be prepared with caution and high degrees of verification. This research aims to identify the effect of Accounting Conservatism on Jordanian Commercial Banks’ profitability for the period between 2010–2019. To test the study hypothesis, the researcher used an analytical approach to describe the financial profitability of the Jordanian banks. The study was applied to a sample of Jordanian banks during the study period. The results showed that there is an acceptable level of accounting conservatism in the Jordanian commercial banks, and the findings concluded that there is a positive correlation between the Accruals scale and returns on equity, as well as the rate of return on assets. The study recommends conducting more studies using other measures of accounting conservatism on Jordanian banks, in general, to ensure that the results of other studies are similar, and to open opportunities for the investors to further progress, success, and improve competitiveness.

   دیدگاهها بسته است.

   محصولات مشابه
   کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
   خـریـد محـصـول
   مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
   خـریـد محـصـول
   ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
   خـریـد محـصـول
   بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
   خـریـد محـصـول
   الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
   خـریـد محـصـول
   فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
   خـریـد محـصـول
   رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
   خـریـد محـصـول
   تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
   خـریـد محـصـول
   بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
   خـریـد محـصـول
   ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
   خـریـد محـصـول
   ثبت اختراع یا انتشار مقاله

   در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

   ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

   در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

   از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

    
   برو بالا