light box
امتیاز 2.58 حسابداری و حسابرسی در زمان فناوری بلاک چین: دستور کار تحقیقاتی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 22
تعداد کلمات : 8832
مجله : Australian Accounting Review
انتشار : 2019
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:حسابداری و حسابرسی در زمان فناوری بلاک چین: دستور کار تحقیقاتی

 چکیده

 بلاک چین یک فناوری دفتر کل توزیع شده است که انتظار می رود تأثیرات قابل توجهی بر حرفه حسابداری و حسابرسی داشته باشد. این مطالعه، به طور کاربردی و به موقع برای محققان و متخصصان حسابداری و حسابرسی، فناوری بلاک چین و پیامدهای اصلی آن را برای حرفه حسابداری و حسابرسی بررسی می کند. سوال تحقیقی که در این مطالعه به آن پرداخته شده است این است: موضوعات اصلی ناشی از تحقیقات دانشگاهی و گزارش‌های حرفه‌ای و وب‌سایت‌هایی که در مورد فناوری بلاک چین در زمینه حسابداری و حسابرسی به بحث می‌پردازند، چیست؟ بررسی منابع دانشگاهی و گزارش‌های حرفه‌ای و وب‌سایت‌ها برای شناسایی طبقه‌بندی موضوعات در حال ظهور انجام می‌شود. این مطالعه نشان می‌دهد که موضوعات مورد بحث در آثار علمی و منابع حرفه‌ای عبارتند از: حاکمیت، شفافیت و مسائل مربوط به اعتماد در اکوسیستم بلاک چین، حسابرسی های مستمر مبتنی بر بلاک چین، برنامه‌های کاربردی قرارداد هوشمند و تغییر الگو در نقش حسابداران و حسابرسان. بر اساس این چهار موضوع، مفاهیم عملی برای حسابداران و حسابرسان در مورد چگونگی رویکرد به توسعه بلاک چین ارائه شده است. علاوه بر این، این مطالعه پیشنهادهایی برای تحقیقات آینده در مورد حسابداری و حسابرسی در عصر بلاک چین ارائه می دهد.

Title: Accounting and Auditing at the Time of Blockchain Technology: A Research Agenda

Abstract

 Blockchainisadistributedledgertechnologyexpectedtohavesignificantimpactsontheaccountingandauditing profession. This study, applicable and timely for both accounting and auditing scholars and practitioners, explores blockchain technology and its main implications for the accounting and auditing profession. The research question addressed in this study is: What are the major themes emerging from academic research and professional reports and websites debating blockchain technology in the accounting and auditing context? A literature review of academic literature and professional reports and websites is performed to identify a taxonomy of emerging themes. The study finds that the most discussed themes in scholarly works and professional sources are governance, transparency and trust issues in the blockchain ecosystem, blockchainenabled continuous audits, smart contract applications and the paradigmatic shift in accountants’ and auditors’ roles. Based on these four themes, practical implications for accountants and auditors on how to approach the blockchain development are provided. Moreover, this study offers suggestions for future research on accounting and auditing in the blockchain era.

  دیدگاهها بسته است.

  محصولات مشابه
  عملکرد زیست محیطی شرکت و ارزش شرکت – با استفاده از معیارهای انتشار آلودگی
  خـریـد محـصـول
  اندازه گیری کمی عدم قطعیت بارندگی و تبخیر و تعرق در مدل‌سازی بارش-رواناب
  خـریـد محـصـول
  فیزیولوژی تنش غرقابی در جو
  خـریـد محـصـول
  ارزش مصرف، نوآوری مصرف کننده و پذیرش محصول جدید: شواهد تجربی از ویتنام
  خـریـد محـصـول
  کیفیت پایین خواب و خواب آلودگی در روز در متخصصان بهداشت: شیوع و عوامل مرتبط
  خـریـد محـصـول
  پریکاردیت حاد پس از مداخله عروق کرونر از راه پوست: کیس ریپورت
  خـریـد محـصـول
  آگاهی موقعیتی: تکنیک ها، چالش ها و چشم اندازها
  خـریـد محـصـول
  چگونه از مشکلات رایج اجرای فناوری اطلاعات سلامت جلوگیری کنیم
  خـریـد محـصـول
  ارزیابی هوشیاری و توجه پایدار در بزرگسالان مبتلا به ADHD
  خـریـد محـصـول
  کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

   
  برو بالا