light box
امتیاز 3.17 حفاظت در سیستم عامل">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 33
تعداد کلمات : 14000
مجله : operating system
انتشار : 2015
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله :حفاظت در سیستم عامل

 

چکیده

فرآیندهای موجود در یک سیستم عامل باید از فعالیت‌های یکدیگر محافظت شوند. برای ارائه چنین محافظتی ، می‌توانیم از سازوکارهای مختلفی استفاده کنیم تا اطمینان حاصل شود که تنها فرآیندهای دارای مجوز مناسب از سیستم عامل می‌توانند بر روی پرونده‌ها ، بخش‌های حافظه ، CPU و سایر منابع یک سیستم کار کنند.حفاظت به مکانیسمی برای کنترل دسترسی برنامه‌ها ، فرایندها یا کاربران به منابعی تعریف شده توسط یک سیستم رایانه‌ای اطلاق می‌شود. این سازوکار باید وسیله‌ای برای مشخص کردن کنترل‌های اعمال شده به همراه وسیله‌ای برای اجرای آن فراهم کند. ما بین حفاظت و امنیت تمایز قائل هستیم ، این یک سنجش اطمینان است که یکپارچگی یک سیستم و داده‌های آن حفظ خواهد شد.

Title: Protection in operating system

Abstract: 

The processes in an operating system must be protected from one another’s activities. To provide such protection, we can use various mechanisms to ensure that only processes that have gained proper authorization from the operating system can operate on the files, memory segments, CPU, and other resources of a system. Protection refers to a mechanism for controlling the access of programs, processes, or users to the resources defined by a computer system. This mechanism must provide a means for specifying the controls to be imposed, together with a means of enforcement. We distinguish between protection and security, which is a measure of confidence that the integrity of a system and its data will be preserved. In this chapter, we focus on protection

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
پایداری نظریه ی جامعه شناسی نهادی: حسابداری مدیریت زیست محیطی در مصر
خـریـد محـصـول
مطالعه ی تاثیر یکپارچه سازی و ادغام چند کانالی در حفظ مشتری
خـریـد محـصـول
درک ارزش ادراک شده از پاساژ توسط مشتری
خـریـد محـصـول
تأثیر هیستروسکوپی بر روی روند بیماری در کارسینومای اندومتریال با خطر بالا
خـریـد محـصـول
شیوه‌های گزارش دهی مالی اینترنتی در عربستان سعودی
خـریـد محـصـول
تاثیر مسئولیت پذیری اجتماعی شرکتی بر روی وفاداری کارکنان در بخش آموزش عالی
خـریـد محـصـول
پرداخت مبتنی بر عملکرد، مدیریت عملکرد و فرصت های ترفیعی داخلی شیوه های منابع انسانی
خـریـد محـصـول
شیوع بالای استنوز (تنگی مجرای) نخاعی علامت دار در بزرگسالان نروژی با اکوندروپلازی
خـریـد محـصـول
نقص پروتئین مرتبط با فریزلد موجب اختلال در قدرت عضلات، حرکت و سطوح کالپین ۳ می‌شود
خـریـد محـصـول
بیماری پروانه‌ای (اپی‌درمولیز بولوسا اکوئیزیتا ) از پاتوفیزیولوژی تا گزینه‌های درمانی جدید
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

برو بالا