light box
امتیاز 3.17 حفاظت در سیستم عامل">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 33
تعداد کلمات : 14000
مجله : operating system
انتشار : 2015
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله :حفاظت در سیستم عامل

 

چکیده

فرآیندهای موجود در یک سیستم عامل باید از فعالیت‌های یکدیگر محافظت شوند. برای ارائه چنین محافظتی ، می‌توانیم از سازوکارهای مختلفی استفاده کنیم تا اطمینان حاصل شود که تنها فرآیندهای دارای مجوز مناسب از سیستم عامل می‌توانند بر روی پرونده‌ها ، بخش‌های حافظه ، CPU و سایر منابع یک سیستم کار کنند.حفاظت به مکانیسمی برای کنترل دسترسی برنامه‌ها ، فرایندها یا کاربران به منابعی تعریف شده توسط یک سیستم رایانه‌ای اطلاق می‌شود. این سازوکار باید وسیله‌ای برای مشخص کردن کنترل‌های اعمال شده به همراه وسیله‌ای برای اجرای آن فراهم کند. ما بین حفاظت و امنیت تمایز قائل هستیم ، این یک سنجش اطمینان است که یکپارچگی یک سیستم و داده‌های آن حفظ خواهد شد.

Title: Protection in operating system

Abstract: 

The processes in an operating system must be protected from one another’s activities. To provide such protection, we can use various mechanisms to ensure that only processes that have gained proper authorization from the operating system can operate on the files, memory segments, CPU, and other resources of a system. Protection refers to a mechanism for controlling the access of programs, processes, or users to the resources defined by a computer system. This mechanism must provide a means for specifying the controls to be imposed, together with a means of enforcement. We distinguish between protection and security, which is a measure of confidence that the integrity of a system and its data will be preserved. In this chapter, we focus on protection

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
بررسی افزایش بازدهی و بهره وری سازمان با استفاده از تیم های خود مختار و رهبری چابک
خـریـد محـصـول
شبکه‌های اجتماعی و اجتناب از پرداخت مالیات (فرار مالیاتی): شواهدی از بهشت مالیاتی
خـریـد محـصـول
فرار و اجتناب از پرداخت مالیات شرکتی: آیا راه حل، شفافیت مالیاتی است؟
خـریـد محـصـول
همسو سازی راهبردهای زنجیره تأمین با عدم قطعیت‌های محصول
خـریـد محـصـول
بررسی فاکتورهای تاثیرگذار بر اجرای موفق تجارت الکترونیک
خـریـد محـصـول
مروری کامل بر علایم کروناویروس جدید در شرایط همه گیری جهانی COVID-19
خـریـد محـصـول
بررسی همبستگی و ارتباط بین خدمات دهی آنلاین و برخط، اعتماد و نیت و قصد خرید مشتریان
خـریـد محـصـول
تلفیق کننده های سرمایه فکری سازمانی
خـریـد محـصـول
تاثیر مسئولیت پذیری اجتماعی شرکت ها بر رفتار مشتری در بخش بانکداری لبنان
خـریـد محـصـول
ابعاد فرهنگی و سیستم‌های مدیریت ارتباط با مشتری: مطالعه موردی فرافرهنگی
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

برو بالا