light box
امتیاز 2.58 حق بهداشت و سلامت برای افرادی که در فقر زندگی می کنند: دیدگاه حقوق بشر">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 19
تعداد کلمات : 8600
مجله : human right
انتشار : 2021
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:حق بهداشت و سلامت برای افرادی که در فقر زندگی می کنند: دیدگاه حقوق بشر

 چکیده

  این فصل به رابطه بین فقر و سلامت از دیدگاه حقوق بشری می پردازد.این بخش بررسی خواهد کرد که چگونه حق بشر بر سلامت با فقر مرتبط است و چگونه فقر بر حق بر سلامت تأثیر می گذارد. در پایان، این موضوع همچنین نشان خواهد داد که چگونه پزشکی دقیق (از جمله بهداشت عمومی دقیق) به عنوان یک فناوری بهداشتی نوظهور ممکن است بر رابطه بین سلامت و فقر تأثیر بگذارد.

 1. حق بشر برای سلامت

حق برخورداری از بالاترین استاندارد قابل دستیابی سلامت، یک حق اجتماعی-اقتصادی تثبیت شده است که در چندین سند حقوق بشر، مانند اعلامیه جهانی حقوق بشر (UDHR) و میثاق بین المللی حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی (ICESCR) به رسمیت شناخته شده است. . همچنین به عنوان یک حق اساسی بیمار در نظر گرفته می شود. طبق ماده ۱۲ (۱) ICESCR، کشورهای طرف میثاق باید «حق هرکس را برای برخورداری از بالاترین استانداردهای قابل دستیابی سلامت جسمی و روانی به رسمیت بشناسند». همانطور که مشخص خواهد شد، حق بر سلامتی یک حق بسیار بلندپروازانه است که سلامت جسمی و روانی را در بر می گیرد و با هدف روشنی برای تضمین برخورداری از بالاترین استانداردهای سلامتی است(حق بهداشت و سلامت برای افراد).

Title: The right to health for people living in poverty: a human rights perspective

Abstract

 This chapter will look at the relation between poverty and health from a human rights-based perspective. It will explore how the human right to health relates to poverty and how poverty impacts on the right to health. By the end, it will also reflect upon how precision medicine (including precision public health) as an emerging health technology may influence the relation between health and poverty.
I. THE HUMAN RIGHT TO HEALTH
The right to the highest attainable standard of health is a well-established socio-economic right recognized in several human rights instruments, such as the Universal Declaration of Human Rights (UDHR) and the International Covenant on Economic, Social and Cultural Rights (ICESCR). It is also considered as a basic patient’s right.1 According to article 12(1) of the ICESCR states parties to the Covenant must ‘recognize the right of everyone to the enjoyment of the highest attainable standard of physical and mental health’. As will be clear, the right to health is a very ambitious right which encompasses both physical and mental health, and with a clear ambition to ensure the enjoyment of the highest standard of health.

  دیدگاهها بسته است.

  محصولات مشابه
  کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
  خـریـد محـصـول
  مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
  خـریـد محـصـول
  ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
  خـریـد محـصـول
  بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
  خـریـد محـصـول
  الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
  خـریـد محـصـول
  فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
  خـریـد محـصـول
  رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
  خـریـد محـصـول
  تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
  خـریـد محـصـول
  بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
  خـریـد محـصـول
  ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

   
  برو بالا