light box
امتیاز 2.58 ارزیابی تاثیرپذیری خصوصیات الکتروشیمی برهمکنش های کالکوپیریت/پیریت از نوع پیریت">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 31
تعداد کلمات : 6500
مجله : Physicochem. Probl. Miner. Process
انتشار : 2018
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:ارزیابی تاثیرپذیری خصوصیات الکتروشیمی برهمکنش های کالکوپیریت/پیریت  از نوع پیریت

 چکیده

 متداول ترین کانی سولفیدی که در سنگ معدن سولفید فلزات پایه در سراسر جهان یافت می شود پیریت میباشد. پیریت با مواد معدنی ارزشمندی مانند کالکوپیریت برهمکنش گالوانیکی دارد و رفتار الکتروشیمیایی و شناورسازی آنها را تغییر می‌دهد. طیف وسیعی از پیریت ها از نظر بافت، ترکیب شیمیایی و فعالیت الکتروشیمیایی متفاوت هستند. ولی، تاثیری که این تفاوت ها بر میزان برهمکنش پیریت با کالکوپیریت دارند به خوبی مورد مطالعه قرار نگرفته است. این کار به بررسی دو نوع متمایز پیریت از ذخایر مختلف می پردازد که ترکیب شیمیایی مشابهی دارند، اما از نظر بافت بسیار متفاوت هستند. روشی را بررسی می‌کند که در آن این پیریت‌ها با سطوح کالکوپیریت برهم‌کنش می‌کنند، که بر رفتار الکتروشیمیایی و شناور بودن آن تأثیر می‌گذارد. مشخص شد که پیریت رنیسون با سطح بسیار بالاتری از فعالیت سطحی نسبت به پیریت هانزولا مشخص می شود. این ناشی از مقدار بالای آرسنیک در ماتریکس کریستالی این ماده معدنی است(خصوصیات الکتروشیمی برهمکنش های کالکوپیریت).

 

Title: Effect of pyrite type on the electrochemistry of chalcopyrite/pyrite interactions

Abstract

 Pyrite is the most common sulphide gangue mineral occurring in base metal sulphide ores around the world. Pyrite is known to galvanically interact with valuable minerals such as chalcopyrite, altering their electrochemical and flotation behaviour. Different types of pyrite are known to vary in texture, chemical composition and electrochemical activity. However, the effect that these differences have on the degree of pyrite interaction with chalcopyrite are not well studied. This work examines two distinct types of pyrite from different deposits that have a similar chemical composition, but vary greatly in texture. It investigates the way in which these pyrites interact with chalcopyrite surfaces, affecting both its electrochemical behaviour and floatability. It was found that the Renison pyrite was characterised by a much higher level of surface activity than the Huanzala pyrite. This was attributed to the elevated levels of arsenic within the mineral’s crystalline matrix.

  دیدگاهها بسته است.

  محصولات مشابه
  کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
  خـریـد محـصـول
  مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
  خـریـد محـصـول
  ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
  خـریـد محـصـول
  بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
  خـریـد محـصـول
  الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
  خـریـد محـصـول
  فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
  خـریـد محـصـول
  رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
  خـریـد محـصـول
  تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
  خـریـد محـصـول
  بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
  خـریـد محـصـول
  ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

   
  برو بالا