light box
امتیاز 2.58 اختلال عملکرد اندوتلیال و خطر قلبی عروقی در آپنه انسدادی خواب: مقاله مروری">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 19
تعداد کلمات : 9900
مجله : life
انتشار : 2022
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:اختلال عملکرد اندوتلیال و خطر قلبی عروقی در آپنه انسدادی خواب: مقاله مروری

چکیده

  آپنه انسدادی خواب (OSA) یک بیماری تنفسی در طول خواب است که به دلیل توقف های مکرر در تنفس به دلیل انسداد مجاری هوایی فوقانی ایجاد می شود. تخمین زده می شود که OSA 30٪ از جمعیت را تحت تاثیر قرار می دهد، اما تنها ۱۰٪ به دلیل عدم وجود علائم مشخص شده و ابزار غربالگری ضعیف برای تشخیص زودهنگام به خوبی تشخیص داده می شوند. OSA با یک اختلال عملکرد اندوتلیال مرتبط است که باعث ایجاد چندین پاسخ بیولوژیکی مانند هیپوکسی، هیپرکاپنیا و استرس اکسیداتیو و غیره می شود. OSA همچنین باعث فعال شدن سیستم تنفسی، عصبی، متابولیک، هومورال و سیستم ایمنی می شود که احتمال ابتلا به بیماری قلبی عروقی (CV) را افزایش می دهد. در این بررسی، ما مطالعات مختلفی را نشان می‌دهیم که ارتباط بین OSA و اختلال عملکرد اندوتلیال و ارتباط آن با آسیب‌شناسی CV مانند فشار خون بالا را نشان می‌دهد و شناخته‌شده‌ترین درمان‌ها و محدودیت‌های آنها را تعریف می‌کنیم. علاوه بر این، ما مسیرهای بالقوه آینده را در تحقیقات OSA توصیف می کنیم و ویژگی های بالینی مانند تغییرات سلول های پیش ساز اندوتلیال را گزارش می کنیم که می توانند به عنوان نشانگرهای زیستی برای توسعه ابزارهای تشخیصی جدید و درمان های هدف عمل کنند(خطر قلبی عروقی در خواب).

Title: Endothelial Dysfunction and Cardiovascular Risk in Obstructive Sleep Apnea: A Review Article

Abstract

 Obstructive sleep apnea (OSA) is a respiratory condition during sleep caused by repeated pauses in breathing due to upper airway obstruction. It is estimated that OSA affects 30% of the population, but only 10% are well diagnosed due to the absence of a well-defined symptomatology and poor screening tools for early diagnosis. OSA is associated to an endothelial dysfunction inducing several biological responses such as hypoxia, hypercapnia and oxidative stress, among others. OSA also triggers respiratory, nervous, metabolic, humoral and immunity system activations that increase the possibility of suffering a cardiovascular (CV) disease. In this review, we expose different studies that show the relationship between OSA and endothelial dysfunction and its association with CV pathologies like hypertension, and we define the most well-known treatments and their limitations. Additionally, we describe the potential future directions in OSA research, and we report clinical features such as endothelial progenitor cell alterations that could act as biomarkers for the development of new diagnostic tools and target therapies.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
عملکرد زیست محیطی شرکت و ارزش شرکت – با استفاده از معیارهای انتشار آلودگی
خـریـد محـصـول
اندازه گیری کمی عدم قطعیت بارندگی و تبخیر و تعرق در مدل‌سازی بارش-رواناب
خـریـد محـصـول
فیزیولوژی تنش غرقابی در جو
خـریـد محـصـول
ارزش مصرف، نوآوری مصرف کننده و پذیرش محصول جدید: شواهد تجربی از ویتنام
خـریـد محـصـول
کیفیت پایین خواب و خواب آلودگی در روز در متخصصان بهداشت: شیوع و عوامل مرتبط
خـریـد محـصـول
پریکاردیت حاد پس از مداخله عروق کرونر از راه پوست: کیس ریپورت
خـریـد محـصـول
آگاهی موقعیتی: تکنیک ها، چالش ها و چشم اندازها
خـریـد محـصـول
چگونه از مشکلات رایج اجرای فناوری اطلاعات سلامت جلوگیری کنیم
خـریـد محـصـول
ارزیابی هوشیاری و توجه پایدار در بزرگسالان مبتلا به ADHD
خـریـد محـصـول
کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا