light box
امتیاز 3.60 یک قالب کاری برای درک اثرات نویز روی حیات وحش؛ یک اولویت حفاظتی فوری">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 29
تعداد کلمات : 7000
مجله : The Ecological Society of America
انتشار : 2013
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:یک قالب کاری برای درک اثرات نویز روی حیات وحش؛ یک اولویت حفاظتی فوری

چکیده

نویز ناشی از فعالیت‌های انسانی یک عامل تنش زای زیست محیطی مهم است که بیولوژیست ها، مدیران منابع و سیاست گذاران روز به روز توجه خود را بر آن افزون‌تر می‌کنند. در این جا ما به مرور منابع مهم در خصوص اثرات نویز روی حیات وحش پرداخته و یک قالب کاری مفهومی برای تحقیقات آینده در اختیار خواهیم گذاشت. ما راجع به چگونگی چندین اثر احتمالی نویز که تاکنون به ندرت مطالعه شده‌اند بحث کرده و چگونگی ارتباط واکنش‌های رفتاری را با ماهیت محرک‌های نویز تشریح خواهیم کرد. نویزهای مزمن و متوالی با توانایی‌های جانوران برای شناسایی صداهای مهم تداخل ایجاد کرده و این در حالی است که نویزهای غیر قابل پیش بینی و متناوب اغلب به عنوان یک تهدید درک می‌شوند. مهم‌تر از همه این که این اثراتتحمیل هزینه‌های مستقیم و غیر مستقیم می‌کنند. تحقیقات آینده بایستی دامنه پاسخ‌های رفتاری و فیزیولوژیکی را به این آلاینده در نظر گرفته و در عین حال پاسخ‌ها را با ماتریکس‌هایی که تعیین کننده و بیانگر محرک‌ها می‌باشند اندازه گیری کنند. این خود موجب افزایش درک ما از مکانیسم‌های کنترل کننده پاسخ حیات وحش به نویز شده و کمک شایانی به شناسایی حد و آستانه نویزها جهت وضع سیاست‌ها و قوانین مناسب خواهد کرد(درک اثرات نویز روی حیات وحش).

Title: A framework for understanding noise impacts on wildlife: an urgent conservation priority

Abstract

Anthropogenic noise is an important environmental stressor that is rapidly gaining attention among biologists, resource managers, and policy makers. Here we review a substantial literature detailing the impacts of noise on wildlife and provide a conceptual framework to guide future research. We discuss how several likely impacts of noise exposure have yet to be rigorously studied and outline how behavioral responses to noise are linked to the nature of the noise stimulus. Chronic and frequent noise interferes with animals’ abilities to detect important sounds, whereas intermittent and unpredictable noise is often perceived as a threat. Importantly, these effects can lead to fitness costs, either directly or indirectly. Future research should consider the range of behavioral and physiological responses to this burgeoning pollutant and pair measured responses with metrics that appropriately characterize noise stimuli. This will provide a greater understanding of the mechanisms that govern wildlife responses to noise and help in identifying practical noise limits to inform policy and regulation.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
تأثیر مسئولیت اجتماعی شرکت بر وفاداری مشتری: نقش میانجی اعتبار شرکت
خـریـد محـصـول
تأثیر شیوه های سیستم مدیریت کیفیت بر عملکرد دانشگاه های خصوصی در کنیا
خـریـد محـصـول
ایمنی و ایمنی زایی(ایمنوژنیسیته) یک واکسن ویروسی کروناویروس
خـریـد محـصـول
سازگاری با پزشکی از راه دور در دوران COVID-19
خـریـد محـصـول
اتکای CJEU به حقوق بین الملل در تفسیر توافق نامه های اقتصادی
خـریـد محـصـول
شوک سپتیک در کودکان: تشخیص سریع و احیای اولیه (ساعت اول)
خـریـد محـصـول
رضایت(یاد گیرندگان) فراگیران از عملکرد وب سایت
خـریـد محـصـول
زمین(خشکی) و دریا: حل و فصل مناقشات مربوط به خشکی(زمین) تحت کنوانسیون حقوق
خـریـد محـصـول
تأثیر تحریم های اقتصادی بر سرمایه گذاری خصوصی در ایران
خـریـد محـصـول
نقش شوراهای مشورتی منطقه ای در سیاست مشترک شیلات اروپا
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا