light box
امتیاز 2.65 دستور العمل هایی برای نوشتن یک مقاله پژوهشی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 8
تعداد کلمات : 2000
مجله : RESEARCH
انتشار : 2014
ترجمه ی متون جدول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
فونت ترجمه : ب نازنین 12
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ،

 عنوان فارسی مقاله:دستور العمل هایی برای نوشتن یک مقاله پژوهشی

 چکیده

 وظیفه اصلی یک محقق، منعکس کردن نتایج فنی به  کل جامعه علمی است. چه ارتباطات علمی به صورت کتبی باشند یا  شفاهی، یک گام مهم در  روش علمی بوده و محرک کلیدی  توسعه در یک رشته علمی محسوب می شود. از این روی،  ایجاد یک مقاله علمی کتبی نباید سهل انگارانه در نظر گرفته شود. به عنوان بخشی از خدمات ما به کل جامعه علمی، ما فکر می کنیم که شناسایی برخی از ابعاد رایج یک مقاله علمی  مناسب و سودمند است. این نکات در زیر خلاصه شده اند(دستورالعمل هایی برای نوشتن مقاله پژوهشی).

لازم به ذکر است که مقاله هایی که به طور موفق به یک مجله برای چاپ ارسال می شوند دارای سه جزء می باشند:۱- ایده کلی ۲- اجرای کار و ۳- ارایه کار. اگرچه هر یک از این  اجزا اهمیت دارد، دستور العمل های ارایه شده در زیر  در مورد  مولفه سوم می باشند یعنی ارایه یک کار علمی.  از این روی یک ایده ضعیف یا یک  مطالعه با طرح ضعیف را نمی توان با یک ارایه عالی از کار حفظ کرد و  به طور مشابه یک ایده علی که به خوبی طراحی شده است ممکن است با ارایه بد یا نمایش بد  با مشکل مواجه شود. معمولا مفاهیم توصیف شده در زیر به  کاهش  وضعیت دوم  کمک می کند(دستورالعمل هایی برای نوشتن مقاله پژوهشی).

TITLE: Guidelines for writing a research paper for publication

Abstract

A primary task of a researcher is the communication of technical results to the broader scientific community. Whether in written or oral form, scientific communication is a critical step in the scientific method and is the key driver of movement within a scientific field. Therefore, the construction of a written scientific manuscript must not be taken lightly. As part of our service to the broader scientific community, we thought it may be beneficial to identify some of the common aspects of a well constructed scientific manuscript. These points are briefly discussed below.
It should be noted that manuscripts that are successfully submitted to a journal for publication have three main components: (1) the overall idea, (2) the execution of the work, and (3) the presentation of the work. While each of these is critical, the guidelines presented below primarily speak to the third component, namely the presentation of the scientific work. Thus a poor idea or a poorly designed investigation can not be saved by an excellent presentation of the work, and equally an excellent idea that is well investigated can still be doomed by a poor presentation. Hopefully the concepts described below will help to minimize the latter situation.

 

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
   • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

  محصولات مشابه
  ارزیابی ومرور جامع ریسک ها و مزایای مصرف قهوه
  خـریـد محـصـول
  غذاهای فراسودمند: مزایا ، نگرانی ها و چالش ها – مقاله مربوط به شورای علوم و سلامت آمریکا
  خـریـد محـصـول
  انرژی، اکسرژی و تجزیه و تحلیل اقتصادی دیگهای بخار صنعتی
  خـریـد محـصـول
  تجزیه و تحلیل انرژی و اکسرژی نیروگاه بخار در اردن
  خـریـد محـصـول
  NICE: سیستم بیان برای لاکتوکوکوس لاکتیس: سیستم بیان ژن کنترل شده نایسین
  خـریـد محـصـول
  پروژه بررسی خوشه بندی مبتنی بر منطق فازی شبکه های حسگر بیسیم
  خـریـد محـصـول
  اثرات سرریز افشای MD&A برای سرمایه گذاری حقیقی: نقش رقابت صنعتی
  خـریـد محـصـول
  آیا کاهش نرخ مالیات موثر نشان دهنده اجتناب مالیاتی است؟
  خـریـد محـصـول
  تغییرات رشدی در اثرات اندازه برای مسائل جمع ساده
  خـریـد محـصـول
  زیرساخت مدیریت دارایی (IAM): تکامل و ارزیابی
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

   
  برو بالا