light box
امتیاز 2.58 راهنما و دستور العمل کاربر LaiPen LP 100 ( دستگاه اندازه گیری شاخص سطح برگ)">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 55
تعداد کلمات : 12600
مجله : Photon Systems Instruments
انتشار : 2018
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:راهنما و دستور العمل کاربر  LaiPen LP 100 ( دستگاه اندازه گیری شاخص سطح برگ)

چکیده

LaiPen LP 100 ابزاری سبک و باتری خور برای اندازه گیری سریع و قابل تکرار شاخص سطح برگ (LAI) از تابش خورشید است. LaiPen توسط دانشمندان و مهندسان طراحی شده است تا قرائت‌های فوری را که برای پردازش بیشتر به کامپیوتر صادر می‌شود، فراهم کند. بر خلاف سایر ابزارهای مشابه اندازه گیری LAI، LaiPen LP 100 در بیشتر شرایط نور روز دقیق است و برای عملکرد مناسب به پوشش ابری یا زاویه‌های خورشید خاص نیاز ندارد. تابش ALAI تابشی از قسمت آبی طیف مرئی است و با سنسور LAI قابل اندازه گیری است که در کنار دستگاه LaiPen قرار می‌گیرد. سنسور LAI با یک پوشش محدود کننده سیاه پوشانده شده است. PAR را می‌توان با یک سنسور PAR اندازه گیری کرد که در وسط قسمت جلوی دستگاه قرار گرفته است .تنها دستگاه LaiPen LP 100 هم برای اندازه گیری تابش خورشید در زیر تاج پوشش گیاهی و هم برای اندازه گیری تابش خورشیدی مرجع در بالای تاج یا در یک سطح باز استفاده می‌شود. قرائت مرجع قبل، بعد یا حتی در حین اندازه گیری تاج پوشش با همان ابزار بدست می‌آید(دستگاه اندازه گیری شاخص سطح برگ).

Title: LaiPen LP 100:Manual and User Guide

Abstract

 LaiPen LP 100 is a light-weight, battery-powered instrument for fast and easily repeatable measurements of Leaf Area Index (LAI) from solar radiation. The LaiPen was designed by scientists and engineers to provide instant readouts that can be exported to computer for further processing. Unlike in other similar instruments measuring LAI, the LaiPen LP 100 is accurate in most daylight conditions and does not require cloud cover or specific sun angles for its proper performance. ALAI irradiance is an irradiance of the blue part of visible spectrum and can be measured with a LAI sensor, which is placed on a side of the LaiPen instrument. The LAI sensor is covered with a black restriction cup (see Fig. 1). PAR can be measured with a PAR sensor, which is placed in the middle of the front side of the instrument (see Fig.1).

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
بررسی فناوری بلاک چین در تجارت بین المللی.مهندسی مجدد فرایند کسب و کار برای اعتبارنامه
خـریـد محـصـول
قرارداد ببندیم یا نبندیم: نگرش از طریق روایت مالیات و هزینه
خـریـد محـصـول
هوش اعتباری: نوآوری در مدیریت برند از طریق داده های رسانه های اجتماعی
خـریـد محـصـول
تجویز آستاکسانتین به عنوان یک داروی نوروپروتکتیو مناسب برای درمان امراض نورولوژیک
خـریـد محـصـول
مقایسه بانک‌های محلی، ملی و بین المللی از نظر ارزیابی اثر منابع ارتباطی
خـریـد محـصـول
یکپارچگی لاینفک روح و جسم: نظریه و چشم انداز مکتب سایکوسوماتیک پاریس
خـریـد محـصـول
تجزیه و تحلیل ریسک بدهی شرکت های غیر مالی با استفاده از شبکه های دو لایه ای
خـریـد محـصـول
دسته بندی اطلاعات و داده‌ها با استفاده از ماشین بردار پشتیبان
خـریـد محـصـول
استفاده از روش های نوین برای پیاده سازی روان درمانی اینترنتی
خـریـد محـصـول
استفاده از آزمون‌های برشی برای سنجش مقاومت و استحکام خاک
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا