light box
امتیاز 4.50 کاربرد دمپرهای اصطکاکی در مقاوم سازی لرزه‌ای سازه‌های موجود">

عنوان فارسی مقاله: کاربرد دمپرهای اصطکاکی در مقاوم سازی لرزه‌ای سازه‌های موجود

 

چکیده مقاله

 روش‌های مرسوم برای مقاوم سازی لرزه‌ای با دیواره‌های بتنی برشی یا مهار بند فولادی، برای برخی ساختمان‌ها مناسب نیست زیرا ارتقای این روش‌ها بسیار پر هزینه است و کاری زمانبر می‌باشد میرایی مکمل همراه با استحکام مناسب، راه حل جذاب و نواورانه برای مقاوم سازی لرزه‌ای این سازه‌ها است.. در این مقاله به استفاده از میراگر اصطکاک به عنوان یک وسیله منفعل غیرفعال به منظور مقاوم سازی لرزه‌ای سازه‌های موجود پرداخته شده است و در مورد معیارهای طراحی و آنالیز لرزه‌ای یک ساختمان بحث می‌شود. ساختار با استفاده از برنامه المان محدود Sap2000 مدل سازی شده است و با استفاده از هر دو روش تحلیل فشار جریان استاتیک غیرخطی و تجزیه و تحلیل تاریخ غیرخطی تجزیه و تحلیل می‌شود(دمپرهای اصطکاکی در مقاوم سازی لرزه‌ای).

 

Title: Application of friction damper to  in seismic retrofit  of existing structures

Abstract: 

Conventional methods of seismic rehabilitation with concrete shear walls or steel bracing are not considered suitable for some buildings as upgrades with these methods would have required expensive and time consuming foundation work. Supplemental damping in conjunction with appropriate stiffness offered an innovative and attractive solution for the seismic rehabilitation of such structures. This paper deals with the use of friction damper as a passive dissipative device in order to seismic retrofit of existing structures and discusses the design criteria and seismic analysis of a building. The structure is modeled using the finite element program Sap2000 and is analysed using both non-linear static pushover analysis and non-linear time history analysis.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
قیمت‌های مسکن و ریسک اعتبار: شواهدی از ایالات متحده
خـریـد محـصـول
نقش یادگیری مشارکتی در بهبود مهارت‌های ارتباطات کلامی دانشجویان یادگیرنده EFL
خـریـد محـصـول
شکستن مقاومت میزبان توسط نیای تکاملی مستقل ویروس رگبرگ زرد نکروتیک چغندر قند
خـریـد محـصـول
واکنش پروسکایت ها به عنوان مبدل‌های خودرو
خـریـد محـصـول
ویژگی‌های انتقال منفذی و انتشار مؤثر مونولیت سرامیکی برای مبدل کاتالیزوری خودرو
خـریـد محـصـول
مبدل ترافیکی و کاتالیستی- آلایندگی اتمسفری مربوطه در منطقه شهری ریو دوژانیرو
خـریـد محـصـول
مکانیسم بازیابی فلزات گروه پلاتینوم از مبدل‌های کاتالیستی در سیستم‌های استفاده شده در اگزوز
خـریـد محـصـول
مطالعه تفضیلی اکسایش کاتالییستی HCHO و co در کاتالیزور Mn0.75Co2.25O4
خـریـد محـصـول
رفتار سه سویه فازهای ترکیبی و جداگانه پلاتینوم، پالادیوم و رادیوم در ترکیب گازی کامل
خـریـد محـصـول
مطالعه در مقیاس بنچ گاز مصنوعی یک مبدل کاتالیزوری ۴ راهی: اکسایش کاتالیزوری
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

برو بالا