light box
امتیاز 2.58 سازگاری CRISPR – Cas:: بینش‌ها و دیدگاه‌هایی در خصوص مکانیسم عمل">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 34
تعداد کلمات : 9700
مجله : NATURE REVIEWS | MICROBIOLOGY
انتشار : 2019
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:  سازگاری CRISPR – Cas:: بینش‌ها و دیدگاه‌هایی در خصوص مکانیسم عمل

چکیده

از زمان اثبات این موضوع که سیستم‌های CRISPR-Cas ایمنی تطبیقی باکتریها و باستان را در برابر فاژها و پلاسمیدها تأمین می‌کنند، مطالعات بی شماری از دیدگاههای کلیدی در مورد مکانیسم‌های مولکولی حاکم بر نحوه حمله و تخریب این سیستم‌ها به DNA خارجی حاصل شده است. با این حال، مکانیسم‌های مولکولی اساسی در مرحله سازگاری، که در آن حافظه ایمونولوژیکی جدیدی تشکیل می‌شود، تا همین اواخر یک مسئله اصلی به شمار می‌رود. در این مقاله پیشرفت، ما در مورد اکتشافات اخیر بحث کرده‌ایم که نشان داده‌اند هم چگونگی شناسایی DNA خارجی توسط ماشین سازگاری CRISPR – Cas و هم اساس مولکولی برای ادغام آن در کروموزوم برای تشکیل یک حافظه ایمونولوژیک. علاوه بر این، ما نقش هر یک از اجزای CRISPR – Cas خاص را که در شکل گیری حافظه نقش دارند توصیف می‌کنیم و مدلهای فعلی را برای منشأ تکاملی آنها در نظر می‌گیریم(دیدگاه‌هایی در خصوص مکانیسم عمل).

 

Title: CRISPR–Cas adaptation: insights into the mechanism of action

Abstract

 Since the first demonstration that CRISPR–Cas systems provide bacteria and archaea with adaptive immunity against phages and plasmids, numerous studies have yielded key insights into the molecular mechanisms governing how these systems attack and degrade foreign DNA. However, the molecular mechanisms underlying the adaptation stage, in which new immunological memory is formed, have until recently represented a major unresolved question. In this Progress article, we discuss recent discoveries that have shown both how foreign DNA is identified by the CRISPR–Cas adaptation machinery and the molecular basis for its integration into the chromosome to form an immunological memory. Furthermore, we describe the roles of each of the specific CRISPR–Cas components that are involved in memory formation, and consider current models for their evolutionary origin.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
مقاله ی مروری در خصوص فرایند زیست شناختی احیا و اصلاح خاک در مهندسی عمران
خـریـد محـصـول
بودجه بندی سرمایه ای مسئولیت پذیری اجتماعی شرکتی
خـریـد محـصـول
مقایسه کاربرد سنتی خانه‌های حیاط دار در دو شهر
خـریـد محـصـول
تأثیر شیوه های مدیریتی زنجیره تأمین سبز بر پایداری محیط زیست: کارخانه های تولید پوشاک آماده بنگلادش
خـریـد محـصـول
پیشرفت‌های حاصل شده در روشهای فرآوری مواد اومامی: یک مقاله‌ی مروری
خـریـد محـصـول
جغرافیای انگ: روش‌های تجربی برای تعیین مجازات و تاوان مکان
خـریـد محـصـول
بررسی شیوه‌های استخراج کلاژن به منظور تجزیه تحلیل ایزوتوپ‌های پایدار در تحقیقات رژیم غذایی
خـریـد محـصـول
دلبستگی والدین ، وابستگی عاشقانه بزرگسالان و کودکان و رضایت زناشویی: بررسی زمینه های فرهنگی
خـریـد محـصـول
الگوهای دلبستگی(وابستگی) والدین در مادران کودکان مبتلا به اختلال اضطراب
خـریـد محـصـول
استراتژی‌های تمایز و عملکرد بانک‌های پول سپرده گذاری در بندر هارکورت، نیجریه
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، جستجوی اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در ایران در طبقه بندی بین المللی A که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل کشاوری، مواد غذایی، کالاهای خانگی یا شخصی، بهداشت و سرگرمی را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکریدارکوب مشاهده کنید.
برو بالا