دیون منفور | دانلود مقاله تخصصی | متن به فارسی | | متن به فارسی | ترجمه مقالات و متون علمی
light box
590,000 ریال

دیون منفور

امتیاز 2.58 دیون منفور">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 58
تعداد کلمات : 24500
مجله : INTERNATIONAL LAW
انتشار : 2018
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:دیون منفور

 چکیده

 مناقشه دیون منفور، در اصل، مبارزه ای برای یافتن یک دکترین حقوقی قابل اجرا است که از یک نتیجه منفور اخلاقی (بازدید از گناهان فرمانداران فاسد در مورد شهروندان بی گناه)، بدون تضعیف پایه حقوقی همه استقراض های حاکمیتی جلوگیری کند. هیچ طرف مقابل، حداقل هیچ طرف تجاری، به حاکمیتی پول قرض نمی دهد که معتقد باشد این وام شخصی به دولتی است که آن را منعقد کرده است، و از نظر قانونی می تواند پس از انتخابات بعدی، انقلاب بعدی یا کودتای بعدی رد شود.
یکی از راه حل های ممکن، ایجاد دکترین حقوق بین الملل عمومی است که رژیم های جانشین را از تعهد قانونی بازپرداخت دیون متحمل شده توسط اسلاف منفور خود رها کند. این کار بسیار دشواری خواهد بود و افراد دیگری هستند که قبلاً آن را آغاز کرده اند. ما یک گام کمتر دراماتیک را پیشنهاد می‌کنیم – با این پرسش که آیا رژیم جانشین، در صورت شکایت با وام «منفور»، ممکن است دفاع‌های مبتنی بر دکترین‌های موجود حقوق داخلی داشته باشد.

Title:Odious Debts

Abstract

The odious debt controversy is, at base, a struggle to find a workable legal doctrine that will avoid a morally repugnant result (visiting the sins of corrupt governors on innocent citizens), without undermining the legal basis of all sovereign borrowing. No counterparty, at least no commercial counterparty, would lend money to a sovereign believing that the loan was personal to the administration that contracted it, and could legally be disavowed following the next election, the next revolution or the next coup d’etat. One possible solution is to craft a doctrine of public international law that would relieve successor regimes from the legal obligation to repay the debts incurred by their odious predecessors. This would be a formidable task and there are others who have already set out on it. We propose a less dramatic step—asking whether a successor regime, if sued on an “odious” loan, might have available defenses founded in existing doctrines of domestic law.

  دیدگاهها بسته است.

  محصولات مشابه
  ارزیابی اقتصادی آبیاری با آب شیرین شده دریا در تولید گوجه فرنگی گلخانه ای در جنوب اسپانیا
  خـریـد محـصـول
  نقش درمانی پپتیدهای ضد میکروبی در دیابت ملیتوس(شیرین)
  خـریـد محـصـول
  عوامل تعیین کننده حق الزحمه حسابرسی و نقش هیئت مدیره و ساختار مالکیت
  خـریـد محـصـول
  رشد جمعیت و بقایای حشره کش زنبورهای عسل در چشم انداز های کشاورزی گرمسیری
  خـریـد محـصـول
  اختلال کمبود توجه و بیش فعالی و اختلال دوقطبی: تشخیص، درمان
  خـریـد محـصـول
  ترانگزامیک اسید و عفونت مفاصل پری پروتز
  خـریـد محـصـول
  تشخیص عفونت اطراف پروتز
  خـریـد محـصـول
  بررسی پوشش آلبریچ برای بهینه‌سازی پنهان‌کاری صوتی(آکوستیک) زیردریایی‌ها
  خـریـد محـصـول
  کاربردهای هوش مصنوعی به عنوان یک روند مدرن برای دستیابی به نوآوری سازمانی
  خـریـد محـصـول
  رابطه بین اندازه شرکت و سودآوری با هموارسازی درآمد: شواهدی از شرکت‌های غذا و نوشیدنی
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

   
  برو بالا