light box
امتیاز 3.75 راهنمای نرم افزار R برای افراد مبتدی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 59
تعداد کلمات : 21000
مجله : springer
انتشار : 2003
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله: راهنمای نرم افزار R برای افراد مبتدی

چکیده

ا R یک زبان کامپیوتری است که به کاربر امکان برنامه نویسی الگوریتم ها و استفاده از ابزارهایی که به وسیله ی دیگران برنامه نویسی شده اند را می دهد. این توصیف مبهم از R قابل تعمیم به بسیاری از زبانهای محاسباتی است. شاید ذکر اینکه R چه کارهایی می تواند انجام دهد مفید تر باشد(راهنمای نرم افزارR برای افراد مبتدی). طی کلاس های آموزشی R، ما به دانشجویان می گوییم که R قادر به انجام هر کاری است که شما تصورش را بکنید و این یک مبالغه نمی بشد. شما با R می توانید فرامین را بازنویسی کرده و محاسبات را انجام دهید، شما همچنین قادر به اعمال جدید ترین فنون آماری برای ایجاد نمودار های ساده و پیچیده و حتی نوشتن فرامین کتابخانه ی شخصی خود خواهید بود. گروه های کاربری عظیمی از R پشتیبانی می کنند. بسیاری از مؤسسات پژوهشی شرکت ها و دانشگاه ها به R روی آورده اند. طی پنج سال گذشته کتب بسیاری به چاپ رسیده اند که حاوی مراجع R و نیز محاسبات، با استفاده از R بوده اند. نکته ی قابل توجه دسترسی آسان و رایگان به R می باشد(راهنمای نرم افزارR برای افراد مبتدی).

 

Title: What Is R?

Abstract: 

It is a simple question, but not so easily answered. In its broadest definition, R is a computer language that allows the user to program algorithms and use tools that have been programmed by others. This vague description applies to many computing languages. It may be more helpful to say what R can do. During our R courses, we tell the students, ‘‘R can do anything you can imagine,’’ and this is hardly an overstatement. With R you can write functions, do calculations, apply most availablestatisticaltechniques,createsimpleorcomplicatedgraphs,andevenwriteyour own library functions. A large user group supports it. Many research institutes, companies, and universities have migrated to R. In the past five years, many books have been published containing references to R and calculations using R functions. A nontrivial point is that R is available free of charge.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
ارزیابی ومرور جامع ریسک ها و مزایای مصرف قهوه
خـریـد محـصـول
غذاهای فراسودمند: مزایا ، نگرانی ها و چالش ها – مقاله مربوط به شورای علوم و سلامت آمریکا
خـریـد محـصـول
انرژی، اکسرژی و تجزیه و تحلیل اقتصادی دیگهای بخار صنعتی
خـریـد محـصـول
تجزیه و تحلیل انرژی و اکسرژی نیروگاه بخار در اردن
خـریـد محـصـول
NICE: سیستم بیان برای لاکتوکوکوس لاکتیس: سیستم بیان ژن کنترل شده نایسین
خـریـد محـصـول
پروژه بررسی خوشه بندی مبتنی بر منطق فازی شبکه های حسگر بیسیم
خـریـد محـصـول
اثرات سرریز افشای MD&A برای سرمایه گذاری حقیقی: نقش رقابت صنعتی
خـریـد محـصـول
آیا کاهش نرخ مالیات موثر نشان دهنده اجتناب مالیاتی است؟
خـریـد محـصـول
تغییرات رشدی در اثرات اندازه برای مسائل جمع ساده
خـریـد محـصـول
زیرساخت مدیریت دارایی (IAM): تکامل و ارزیابی
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا