light box
امتیاز 3.75 راهنمای نرم افزار R برای افراد مبتدی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 59
تعداد کلمات : 21000
مجله : springer
انتشار : 2003
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله: راهنمای نرم افزار R برای افراد مبتدی

چکیده

ا R یک زبان کامپیوتری است که به کاربر امکان برنامه نویسی الگوریتم ها و استفاده از ابزارهایی که به وسیله ی دیگران برنامه نویسی شده اند را می دهد. این توصیف مبهم از R قابل تعمیم به بسیاری از زبانهای محاسباتی است. شاید ذکر اینکه R چه کارهایی می تواند انجام دهد مفید تر باشد(راهنمای نرم افزارR برای افراد مبتدی). طی کلاس های آموزشی R، ما به دانشجویان می گوییم که R قادر به انجام هر کاری است که شما تصورش را بکنید و این یک مبالغه نمی بشد. شما با R می توانید فرامین را بازنویسی کرده و محاسبات را انجام دهید، شما همچنین قادر به اعمال جدید ترین فنون آماری برای ایجاد نمودار های ساده و پیچیده و حتی نوشتن فرامین کتابخانه ی شخصی خود خواهید بود. گروه های کاربری عظیمی از R پشتیبانی می کنند. بسیاری از مؤسسات پژوهشی شرکت ها و دانشگاه ها به R روی آورده اند. طی پنج سال گذشته کتب بسیاری به چاپ رسیده اند که حاوی مراجع R و نیز محاسبات، با استفاده از R بوده اند. نکته ی قابل توجه دسترسی آسان و رایگان به R می باشد(راهنمای نرم افزارR برای افراد مبتدی).

 

Title: What Is R?

Abstract: 

It is a simple question, but not so easily answered. In its broadest definition, R is a computer language that allows the user to program algorithms and use tools that have been programmed by others. This vague description applies to many computing languages. It may be more helpful to say what R can do. During our R courses, we tell the students, ‘‘R can do anything you can imagine,’’ and this is hardly an overstatement. With R you can write functions, do calculations, apply most availablestatisticaltechniques,createsimpleorcomplicatedgraphs,andevenwriteyour own library functions. A large user group supports it. Many research institutes, companies, and universities have migrated to R. In the past five years, many books have been published containing references to R and calculations using R functions. A nontrivial point is that R is available free of charge.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
تأثیر شیوه های مدیریتی زنجیره تأمین سبز بر پایداری محیط زیست: کارخانه های تولید پوشاک آماده بنگلادش
خـریـد محـصـول
پیشرفت‌های حاصل شده در روشهای فرآوری مواد اومامی: یک مقاله‌ی مروری
خـریـد محـصـول
جغرافیای انگ: روش‌های تجربی برای تعیین مجازات و تاوان مکان
خـریـد محـصـول
بررسی شیوه‌های استخراج کلاژن به منظور تجزیه تحلیل ایزوتوپ‌های پایدار در تحقیقات رژیم غذایی
خـریـد محـصـول
دلبستگی والدین ، وابستگی عاشقانه بزرگسالان و کودکان و رضایت زناشویی: بررسی زمینه های فرهنگی
خـریـد محـصـول
الگوهای دلبستگی(وابستگی) والدین در مادران کودکان مبتلا به اختلال اضطراب
خـریـد محـصـول
استراتژی‌های تمایز و عملکرد بانک‌های پول سپرده گذاری در بندر هارکورت، نیجریه
خـریـد محـصـول
تأثیر زکات تولید در افزایش درآمد در کاهش فقر جامعه در آچه اندونزی
خـریـد محـصـول
مروری بر راه حل‌های اینترنت اشیا برای کنترل انرژی هوشمند در ساختمان‌ها برای کاربردهای شهر هوشمند
خـریـد محـصـول
تحلیل محتوای صندوق های سرمایه گذاری مطابق با شرع در KSA: آیا عدالت اجتماعی مهم است ؟
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، جستجوی اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در ایران در طبقه بندی بین المللی A که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل کشاوری، مواد غذایی، کالاهای خانگی یا شخصی، بهداشت و سرگرمی را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکریدارکوب مشاهده کنید.
برو بالا