light box
امتیاز 3.42 راهنمای یادگیری کنترل سیلاب">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 160
تعداد کلمات : 52000
مجله : US Army Corps of Engineers Hydrologic Engineering Center
انتشار : 2008
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی کتاب:راهنمای یادگیری کنترل سیلاب

 چکیده

هدف این کتابچه، کمک به مهندسان گروه کارهای دولتی و بزرگ راه DPWH در انجام برنامه‌های کنترل سیلاب به خصوص برای بهبود رودخانه‌های با حوزه‌های آبخیز کوچک و متوسط می‌باشد. این مهندسان را قادر به طراحی و برنامه ریزی به شیوه مؤثر و کارامد می‌کند.

فیلیپین در مسیر طوفان‌های گرمسیری قرار دارد. به طور متوسط سالانه بیست طوفان گرمسیری وارد و از این کشور خارج می‌شوند و هفت تا هشتد مورد باعث خسارت‌های جانی و مالی می‌شوند. به گزارش دفتر حوادث غیر مترقبه، به دلیل سیل، حدود چندهزار در هر سال کشته و یا مفقود می‌شوند.

در میان مباحث مربوط به کارهای عمومی و بزرگ راه‌ها، هدف دولت، برنامه ریزی، ساخت و حفظ تاسیسات کنترل سیلاب در مسیر رودخانه‌های اصلی یا جانبی برای کاهش خطرات و خسارات سیل می‌باشد. به طور کلی، پروژه‌های کنترل سیلاب که ۱۰ تا ۱۵ درصد کل بودجه DPWH می‌باشند، به صورت زیر طبقه بندی می‌شوند:

۱- پروژه کنترل سیل اصلی. این پروژه در امتداد حوضه رودخانه تحترکمک های خارجی تأمین مالی شده است. خدمات برنامه ریزی شامل شناسایی و انتخاب بوده و مشاوران خارجی اقدام به مطالعات پروژه کرده و
دفتر مدیریت پروژه (PMO) نظارت بر اجرای این پروژه‌ها دارد.

پروژه‌های کنترل سیلاب بزرگ و متوسط مقیاس: این پروژه‌ها در امتداد حوزه‌های اصلی و فرعی تحت بودجه‌های زیر ساختی منظم و کنگره‌ای است. دفاتر منطقه‌ای و دفاتر مهندسی ناحیه ای اقدام به برنامه ریزی و اجرای این طرح ها می کنند.

پروژه های کنترل سیلاب اضطراری: این پروژه ها تحت بودجه های موقتی شورای هماهنگی فجایع منطقه ای برنامه ریزی شده و توسط RO و DEO اجرایی می شود.

Title: MANUAL ON FLOOD CONTROL PLANNING

abstract

Flood damage is categorized in terms of structure damage and inundation damage. One of the countermeasures to prevent inundation is to increase the flow capacity of the river. Although under the local funds, the flood control works by the DPWH are mostly intended to prevent scouring, their final targets are to prevent inundation. It is therefore
essential for the DPWH engineers to understand flood control planning which includes (1) the determination of the design discharge and (2) the river improvement plan such as alignment, depth, height and width of the water area of the river and others.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
رایانش مبتنی بر زیست: ارزیابی الگوریتم، تحلیل عمیق، و حوزه کاربرد
خـریـد محـصـول
الگوریتم بهینه سازی الاغ و قاچاقچی: رویکرد مشارکتی برای مسیریابی
خـریـد محـصـول
مسابقه تسلیحاتی نورونی: نقش تعااملات یادگیری میزبان-انگل
خـریـد محـصـول
نورواکولوژی(عصب شناسی زیست محیطی) رفتار های پرواز زنبور
خـریـد محـصـول
الگوریتم بهینه سازی ملخ: نظریه و کاربرد
خـریـد محـصـول
یافتن و وارد سازی داده ها در EnegryPLAN (راهنمای FIDE)
خـریـد محـصـول
الگوریتم بهینه سازی پروانه دو طرفه و کاربردهای مهندسی
خـریـد محـصـول
آیا مهاجرت شهری-روستایی، سلامت کارگران مهاجر چینی را بهبود بخشیده است؟
خـریـد محـصـول
توسعه و پیاده سازی سیستم روشنایی هوشمند قابل بهینه سازی
خـریـد محـصـول
مرگ و میر نوزادان و دما در دو کلیسای روستایی شمال سوئد
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، جستجوی اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در ایران در طبقه بندی بین المللی A که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل کشاوری، مواد غذایی، کالاهای خانگی یا شخصی، بهداشت و سرگرمی را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکریدارکوب مشاهده کنید.
برو بالا