light box
امتیاز 3.15 رتبه بندی دوگانه برای بازیابی تصویر اینترنتی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 19
تعداد کلمات : 5200
مجله : CIVR
انتشار : 2010
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:رتبه بندی دوگانه برای بازیابی تصویر اینترنتی

 

چکیده

 سیستم‌های بازیابی تصویر عمومی از ساختار متن و لینک برای درک محتوای تصاویر اینترنتی و عدم قدرت تمایز و تشخیص برای تحویل نتایج جست و جوی بصری متنوع استفاده می‌کند. فهرست نتایج اغلب در برگیرنده صدها صفحه می‌باشد که بسیاری از آن‌ها را نمی‌توان مشاهده کرد و در عین حال این نیازمند صرف زمان و انرژی زیادی است. متاسفانه، بسیاری از تصاویر با کیفیت بالا، حاوی اطلاعات معنایی و بصری زیادی می‌باشند و در این صفحات ممکن است باشند(رتبه بندی دوگانه برای بازیابی تصویراینترنتی). برای حل این مسئله، ما روش رتبه بندی مجدد موسوم به رتبه بندی دوگانه را برای بهبود بازیابی تصویر اینترنتی با خوشه بندی و مرتب کردن مجدد تصاویر بازیابی شده از موتور جست و جوگر تحقیق معرفی می‌کنیم. ما در ابتدا از مدل گراف چند جزیی برای نشان دادن تصاویر و ویژگی‌ها استفاده کرده و سپس خوشه بندی را به صورت یک مسئله بهینه سازی چند منظوره محدود در نظر می‌گیریم که از طریق برنامه نویسی نیمه معین حل می‌شود. چارچوب رتبه بندی دو گانه متشکل از رتبه بین خوشه‌ای و درون خوشه‌ای است و قادر به رتبه بندی خوشه‌ها و تصاویر به ترتیب است. روش ما با موتور جست و جوگر استاندارد ارزیابی شده و پیشرفت‌ها از حیث MAP, D@n و تجربه کاربر گزارش می‌شوند(رتبه بندی دوگانه برای بازیابی تصویراینترنتی).

دانلود جدیدترین مقالات ترجمه شده مهندسی

Title: Dual-Ranking for Web Image Retrieval

Abstract: 

General image retrieval systems exploit text and link structure to “understand” the content of the web images and lack the discriminative power to deliver visually diverse search results. The result list often contains hundreds of pages, most of which may not be visited, costing a lot of time and energy of users. Unfortunately, many high quality images, containing more visual and semantic information, may appear at these back pages. To tackle this problem, we introduce a re-ranking method called Dual-Rank to improve web image retrieval by clustering and reordering the images retrieved from an image search engine. We first utilize multipartite graph model to represent images and features, then formulate clustering as a constrained multi-objective optimization problem, which can be efficiently solved by semi-definite programming (SDP). The framework of Dual-Rank is composed of Inter-cluster Rank and Intra-cluster Rank, and could rank clusters and images respectively. Our method is evaluated against a standard search engine and significant improvements are reported in terms of MAP , D@n and user experience.

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
   • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

  محصولات مشابه
  بررسی فاکتور های مهم و حیاتی موفقیت در اتخاذ مدیریت دانش: یک مقاله مروری
  خـریـد محـصـول
  بررسی اهمیت و کاربرد فرهنگ سازمانی در در بهبود مدیریت کیفیت جامع در محیط دانشگاه
  خـریـد محـصـول
  توسعه مدل مدیریت سنجه شناسی و اندازه گیری از طریق تکنیک های تحلیل سلسله مراتبی
  خـریـد محـصـول
  بررسی خصوصیات ساختار سازمانی در ارتباط با استراتژی تلفیقی رقابتی
  خـریـد محـصـول
  نقد برابری و عدالت سلامت بازاریابی اجتماعی: مداخلات بر چه زمینه ای تأثیر می‌گذارند؟
  خـریـد محـصـول
  بررسی چارچوب ارزش های رقابتی در فرهنگ تولید و سازمانی
  خـریـد محـصـول
  ادغام و یکپارچه سازی خروجی های نامناسب و متغیر های کنترل ناپذیر در تحلیل پوششی داده ها
  خـریـد محـصـول
  ارزیابی روشهای شناسایی نقاط داغ برای جاده‌های شهری
  خـریـد محـصـول
  شناسایی نقاط سیاه مبتنی بر شدت آسیب: ارزیابی روش در شهرداری هجیرینگ
  خـریـد محـصـول
  ارزیابی و اعتبار آماری روشهای شناسایی نقاط سیاه
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

  برو بالا