light box
امتیاز 2.65 من را دنبال کن: استفاده از رسانه‌های اجتماعی در گزینش و استخدام">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 16
تعداد کلمات : 5700
مجله : The Journal of Social Media in Society
انتشار : 2019
ترجمه ی متون جدول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
فونت ترجمه : ب نازنین 12
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

 عنوان فارسی مقاله:من را دنبال کن: استفاده از رسانه‌های اجتماعی در گزینش و استخدام

 چکیده

 استفاده از رسانه‌های اجتماعی در زمینه‌ی منابع انسانی، از جمله استفاده‌ی گسترده از اینترنت برای تفکیک و گزینش متقاضیان در طی فرایند استخدام روز به روز در حال افزایش است. این مسئله موجب افزایش علاقه به شیوه‌ی تأثیر گذاری رسانه‌های اجتماعی روی استخدام کارکنان شده است. این مطالعه با استناد به تئوری تصویر و ایجاد برداشت، به بررسی اثرات استفاده از رسانه‌های اجتماعی توسط متقاضی روی برداشت و ادراک استخدام کننده‌ها نسبت به متقاضی و اثر کلی روی انتخاب کاندید می‌پردازد. با استفاده از روش نظر سنجی، اطلاعات از متخصصان منابع انسانی از صنایع مختلف جمع آوری شد. نتایج، فرضیه‌ی ما را مبنی بر این که رسانه‌های اجتماعی مثبت با پیامدهای استخدامی مهم نظیر تناسب، مهارت‌های بین فردی و توصیه‌ی استخدام مرتبط است تأیید می‌کند. به علاوه، صلاحیت و مدارک متقاضی به عنوان عامل تعدیل کننده بررسی شد. نتایج اهمیت زیادی برای مدیران و متقاضیان دارد.

 

 

TITLE: Follow Me: The Use of Social Media in Recruitment

The use of social media in the human resource arena continues to increase, including a growing use of the internet for pre-screening applicants during the recruitment process. This increase has sparked interest in how social media affects employee recruitment. Rooted in image theory and impression formation, this study explored the effects of an applicant’s use of social media on the recruiter’s perception of the candidate and the overall impact on candidate selection. Using a survey method, information was gathered from human resources professionals from a variety of industries. Results support our hypotheses that positive social media is related to important recruitment outcomes such as fit, perceived interpersonal skills, and hiring recommendation. Additionally, an important moderator, applicant qualifications, was explored. Results have important implications for both managers and applicants

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
   • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

  محصولات مشابه
  جنسیت در مطالعات ترجمه سمعی بصری
  خـریـد محـصـول
  زبان‌های اقلیت، برنامه ریزی زبان و ترجمه‌ی سمعی بصری
  خـریـد محـصـول
  کوید۱۹(COVID-19) و ترومبوآمبولی اندام اصلی: تظاهرات و علایم در سیستم های قلبی عروقی
  خـریـد محـصـول
  COVID-19 و سلامت روان در برزیل: علایم روانی و روانپزشکی در جمعیت عمومی
  خـریـد محـصـول
  تشخیص کوید-۱۹(COVID-19)- مرور اجمالی بر روش های فعلی
  خـریـد محـصـول
  کوید-۱۹(COVID-19) در محیط
  خـریـد محـصـول
  ترجمه سمعی بصری و موسیقی عامه پسند
  خـریـد محـصـول
  برهمکنش محاوره‌ای و گفتمان در ترجمه‌ی سمعی بصری: گفت و گوی فی البداهه
  خـریـد محـصـول
  میزان اطمینان از بیماری کرونا ویروس جدید (COVID-19) در ژاپن
  خـریـد محـصـول
  مدل سازی و پیش بینی ARIMA از شیوع COVID-19 با الگوی نامنظم
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، جستجوی اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد.
  برو بالا