light box
امتیاز 2.58 اثرات سبک رهبری، چارچوب سازی و تئوری کانون تنظیم ارتقاء بر روی رفتار حامی سازمانی غیر اخلاقی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 27
تعداد کلمات : 7000
مجله : Journal of Business Ethics
انتشار : 2015
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:اثرات سبک رهبری، چارچوب سازی و تئوری کانون تنظیم ارتقاء بر روی رفتار حامی سازمانی غیر اخلاقی

چکیده

 هدف این مقاله، بررسی اثر کانون تنظیم تبلیغات و سبک رهبری بر روی تمایل کارکنان برای مشارکت در رفتار حامی سازمانی غیر اخلاقی (UBP: امپرس و بینگهام، ۹۵:۷۶۹-۷۸۰، ۲۰۱۱) می‌باشد. با استناد به دیدگاه تعاملگرایی شخص- وضعیت، ما به بررسی تعامل و اثر متقابل سبک رهبری و شیوه چارچوب بندی پیام‌ها و نیز تست تعامل سه سویه با دیدگاه ارتقا می‌پردازیم. با استفاده از طرح ازمایشات، نتایج نشان داد که رهبران تحول گرای کاریزماتیک و الهام گرا، سطوح بالایی از UBP را نسبت به رهبران تعاملی را نشان می‌دهد به خصوص زمانی که رهبران از چارچوب بندی زیان و نه چارچوب بندی سود استفاده می‌کنند. به علاوه، کانون تنظیمی ارتقای رهبران موجب تعدیل این رابطه می‌شود به طوری که این اثر برای پیروان با دیدگاه ارتقایی پایین صدق می‌کند نه برای افراد با دیدگاه ارتقایی بالا. یافته‌های ما، به توسعه دانش UBP کمک کرده و از این روی مکانیسم‌های نظری را برای توضیح زمان وقوع رفتار ارائه کرده و به تقویت تئوری رهبری و تحقیقاتب ر روی تصمیم گیری اخلاقی کمک می‌کند.

Title: The Effect of Leadership Style, Framing, and Promotion Regulatory Focus on Unethical Pro-Organizational Behavior

Abstract

The goal of this paper is to examine the impact of leadership and promotion regulatory focus on employees’ willingness to engage in unethical pro-organizational behavior (UPB; Umphress and Bingham, J Appl. Psychol 95:769–780, 2011). Building from a person–situation interactionist perspective, we investigate the interaction of leadership style and how leaders frame messages, as well as test a three-way interaction with promotion focus. Using an experimental design, we found that inspirational and charismatic transformational leaders elicited higher levels of UPB than transactional leaders when the leaders used loss framing, but not gain framing. Furthermore, followers’ promotion regulatory focus moderated this relationship such that the effect held for followers with low promotion focus, but not for individuals with high promotion focus. Our findings extend the understanding of UPB, offer theoretical mechanisms to explain when this behavior occurs, and contribute to leadership theory and research on ethical decision making.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
تأثیر مسئولیت اجتماعی شرکت بر وفاداری مشتری: نقش میانجی اعتبار شرکت
خـریـد محـصـول
تأثیر شیوه های سیستم مدیریت کیفیت بر عملکرد دانشگاه های خصوصی در کنیا
خـریـد محـصـول
ایمنی و ایمنی زایی(ایمنوژنیسیته) یک واکسن ویروسی کروناویروس
خـریـد محـصـول
سازگاری با پزشکی از راه دور در دوران COVID-19
خـریـد محـصـول
اتکای CJEU به حقوق بین الملل در تفسیر توافق نامه های اقتصادی
خـریـد محـصـول
شوک سپتیک در کودکان: تشخیص سریع و احیای اولیه (ساعت اول)
خـریـد محـصـول
رضایت(یاد گیرندگان) فراگیران از عملکرد وب سایت
خـریـد محـصـول
زمین(خشکی) و دریا: حل و فصل مناقشات مربوط به خشکی(زمین) تحت کنوانسیون حقوق
خـریـد محـصـول
تأثیر تحریم های اقتصادی بر سرمایه گذاری خصوصی در ایران
خـریـد محـصـول
نقش شوراهای مشورتی منطقه ای در سیاست مشترک شیلات اروپا
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا