light box
امتیاز 2.58 روان پریشی اسکیزوفرنی در زنان">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 18
تعداد کلمات : 9800
مجله : Women
انتشار : 2021
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:روان پریشی اسکیزوفرنی در زنان

 چکیده

  اولین قدم به سوی پزشکی شخصی‌ شده این است که در نظر بگیریم که آیا برای برخی از اختلالات، ایمن‌ترین و مؤثرترین درمان برای زنان باید با توصیه‌های استانداردی که بر اساس آزمایش‌های بالینی انجام شده، در اکثر موارد، در مردان ایجاد شده است، متفاوت باشد. مرحله دوم این است که در نظر بگیرید که چگونه مراحل باروری زنان – سالهای قبل از بلوغ، مراحل قاعدگی، سه ماهه بارداری، دوره های شیردهی و پس از زایمان، یائسگی و وضعیت یائسگی/پیری- بر انتخاب بهینه درمان تأثیر می گذارد. این بررسی بر روی این دو مرحله در درمان روان پریشی، به ویژه اسکیزوفرنی تمرکز دارد. در مورد ژنتیک، پیش سازها و علائم اسکیزوفرنی، مسائل مربوط به باروری و اخلاقی مرتبط، پاسخ به داروهای ضد روان پریشی و اثرات نامطلوب، سوء مصرف مواد، قربانی شدن و ارتکاب خشونت، و مسائل مربوط به مهاجرت و بیماری های همراه بحث می شود. نتایج، اگرچه اغلب بر اساس تجربیات بالینی و ملاحظات نظری است و نه صرفاً بر روی شواهد کارآزمایی‌های تصادفی‌سازی شده کنترل‌شده، این است که توصیه‌های بالینی باید تفاوت‌های بالینی و نقشی را که بین مردان و زنان وجود دارد در نظر گرفته و اصلاحات مناسب را برای سن و وضعیت باروری انجام دهند(روان پریشی اسکیزوفرنی در زنان).

Title: Schizophrenia Psychosis in Women

Abstract

 A first step towards personalized medicine is to consider whether, for some disorders, the safest and most effective treatment of women needs to differ from standard guideline recommendations developed on the basis of clinical trials conducted, for the most part, in men. A second step is to consider how women’s reproductive stages—pre-pubertal years, menstrual phases, pregnancy trimesters, lactation and postpartum periods, menopausal and postmenopausal/aging status—affect the optimal choice of treatment. This review focuses on these two steps in the treatment of psychosis, specifically schizophrenia. It discusses genetics, precursors and symptoms of schizophrenia, reproductive and associated ethical issues, antipsychotic drug response and adverse effects, substance abuse, victimization and perpetration of violence, and issues of immigration and of co morbidity. The conclusions, while often based on clinical experience and theoretical considerations rather than strictly on the evidence of randomized controlled trials, are that clinical recommendations need to consider clinical and role differences that exist between men and women and make appropriate correction for age and reproductive status.

   دیدگاهها بسته است.

   محصولات مشابه
   کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
   خـریـد محـصـول
   مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
   خـریـد محـصـول
   ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
   خـریـد محـصـول
   بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
   خـریـد محـصـول
   الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
   خـریـد محـصـول
   فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
   خـریـد محـصـول
   رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
   خـریـد محـصـول
   تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
   خـریـد محـصـول
   بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
   خـریـد محـصـول
   ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
   خـریـد محـصـول
   ثبت اختراع یا انتشار مقاله

   در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

   ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

   در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

   از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

    
   برو بالا