light box
امتیاز 2.65 روش جدید برای ساخت دیوارهای دیافراگمی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 15
تعداد کلمات : 3500
مجله : JOURNAL OF CONSTRUCTION ENGINEERING AND MANAGEMENT
انتشار : 1999
ترجمه ی متون جدول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
فونت ترجمه : ب نازنین 12
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:روش جدید برای ساخت دیوارهای دیافراگمی

 چکیده

دیوار دیافراگمی ساخته شده است برای حذف زمین و آب از یک منطقه به طوری که کار ممکن است تحت شرایط منطقی خشک انجام می‌شود. طیف وسیعی از برنامه‌های کاربردی برای دیوار دیافراگم شامل زمین حائل و دیوارهای باربر برای انواع سازه مانند زیرگذر، عمیق زیرزمین، ایستگاه‌های زیرزمینی، اسکله تونل‌ها، و خانه‌های پمپ است. در روش ساخت سنتی، بتن دیوار دیافراگم متشکل از پانل‌های جداگانه است، که به عنوان یک ساخت یکپارچه مداوم تشکیل شده است. مفاصل عمودی برای تقسیم دیوار به پانل استفاده می‌شود، و تقویت افقی از یک پنل پیوسته است. به تازگی، یک دیوار دیافراگمی ساخته شده است، گفته می‌شود یکی از بزرگترین دیوارهای دیافراگمی فعلی، در مصر با تقویت افقی پیوسته با موفقیت ساخته شده است. این مقاله در مورد جزئیات یک روش ساخت جدید برای یک سیستم دیوار دیافراگمی می‌باشد. علاوه بر این، مشکلاتی در طول ساخت برجسته می‌شوند. جنبش دیوار در طول حفاری گزارش شده است. مقایسه بین روش ساخت جدید و سنتی از نظر هزینه و زمانبندی انجام شده است. استفاده از روش ارائه شده در این مقاله فرصت قابل توجهی برای کاهش نیاز به فولاد و حذف استفاده از سیستم و یا تقویت زمین را ارائه می‌دهد.

TITLE: NEW METHOD FOR CONSTRUCTION OF DIAPHRAGM WALLS

Abstract

Diaphragm walls are built to exclude earth and water from an area so that work may be performed under reasonably dry conditions. The range of applications for diaphragm walls includes earth-retaining and load-bearing walls for a variety of constructs such as underpasses, deep basements, underground stations, tunnels docks, and pump houses. In traditional construction methods, the concrete diaphragm wall consists of separate panels, which are not formed as a continuous monolithic construction. Vertical joints are used to divide the wall into panels, and horizontal reinforcement is not continuous from one panel to the next. Recently, a diaphragm wall, believed to be one of the largest ever built, was successfully constructed in Egypt with a continuous horizontal reinforcement. This paper describes in detail a new construction method for a diaphragm wall system. In addition, the difficulties encountered during construction are highlighted. Movements of the wall during excavation are reported. A comparison between the new and traditional construction methods is carried out in terms of cost and schedule. Applying the method presented in this paper offers substantial opportunity for reducing the steel reinforcement requirement and eliminating the use of shoring systems or ground anchors.

 

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
   • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

  محصولات مشابه
  بررسی شیوه‌های استخراج کلاژن به منظور تجزیه تحلیل ایزوتوپ‌های پایدار در تحقیقات رژیم غذایی
  خـریـد محـصـول
  دلبستگی والدین ، وابستگی عاشقانه بزرگسالان و کودکان و رضایت زناشویی: بررسی زمینه های فرهنگی
  خـریـد محـصـول
  الگوهای دلبستگی(وابستگی) والدین در مادران کودکان مبتلا به اختلال اضطراب
  خـریـد محـصـول
  استراتژی‌های تمایز و عملکرد بانک‌های پول سپرده گذاری در بندر هارکورت، نیجریه
  خـریـد محـصـول
  تأثیر زکات تولید در افزایش درآمد در کاهش فقر جامعه در آچه اندونزی
  خـریـد محـصـول
  مروری بر راه حل‌های اینترنت اشیا برای کنترل انرژی هوشمند در ساختمان‌ها برای کاربردهای شهر هوشمند
  خـریـد محـصـول
  تحلیل محتوای صندوق های سرمایه گذاری مطابق با شرع در KSA: آیا عدالت اجتماعی مهم است ؟
  خـریـد محـصـول
  تأثیر شیوه های مدیریتی زنجیره تأمین سبز بر پایداری محیط زیست: کارخانه های تولید پوشاک آماده بنگلادش
  خـریـد محـصـول
  یک مطالعه اکتشافی برای شناسایی تأثیر سبک های رهبری در دستیابی به تعالی نهادی در بخش عمومی
  خـریـد محـصـول
  شروع تحقیقات کیفی: راهنمای فلسفی و عملی
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، جستجوی اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در ایران در طبقه بندی بین المللی A که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل کشاوری، مواد غذایی، کالاهای خانگی یا شخصی، بهداشت و سرگرمی را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکریدارکوب مشاهده کنید.
  برو بالا