light box
امتیاز 2.93 تلفیق روش ها: ورود رویکرد های کمی و کیفی به فرایند تحقیق">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 29
تعداد کلمات : 7000
مجله : International Journal of Social Research Methodology
انتشار : 2005
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:تلفیق روش ها: ورود رویکرد های کمی و کیفی به فرایند تحقیق

 چکیده

تحقیق کمی و کیفی اغلب دو نمونه و الگوی اساساً متفاوتی می‌باشند که از طریق آن‌ها ما به مطالعه دنیای اجتماعی می‌پردازیم. این الگوها و مصادیق به عنوان چراغی هستند که مجموعه‌ای از فرضیات معرفت شناختی، رویکردهای نظری و روش‌های تئوری را به خود جذب می‌کنند. هر یک از این‌ها با دیگری ناساز گار می‌باشند. این ایده‌های الگو گرایانه از زمانی به زمان دیگر ظاهر و رویه خود را تغییر داده و به صورت اثرات سنت‌ها و عرفیات مختلف فرهنگی در سبک‌های هوشمندانه تحقیق متجلی می‌شوند(رویکردهای کمی وکیفی به فرایند تحقیق). از حیث این تقسیم بندی فشار هایی برای بررسی تحقیق وجود دارد با این حال شاید فشار های زیادی چنین تقسیم بندی را نادیده می‌گیرند. در این مقاله من به بررسی این که چگونه رویکردهای کمی و کیفی عملاً در فرایند تحقیق گنجانده شده‌اند خواهم پرداخت. برای انجام این کار، من مرحله بندی فرایند تحقیق و ملاحظات متعددی که در مراحل مختلف اعمال می‌شوند را بحث خواهم کرد. تمایز و تفاوت زمینه استفسار یا فاز طراحی تحقیق و زمینه توجیه که در آن داده‌ها تحلیل و تفسیر می‌شوند مشخص شده است. بخشی از این فرایند تحقیق نیز در این جا در نظر گرفته شده و اغلب در منابع علمی در خصوص ضمنی سازی که یک مرحله مهم به خصوص در تحقیقات فرا ملی و فرامرزی است نا دیده گرفته می‌شود(رویکردهای کمی وکیفی به فرایند تحقیق).

Title: Mixing Methods: The Entry of Qualitative and Quantitative Approaches into the Research Process

Abstract

Qualitative and quantitative research are often presented as two fundamentally different paradigms through which we study the social world. These paradigms act as lightning conductors to which sets of epistemological assumptions, theoretical approaches and methods are attracted. Each is seen to be incompatible with the other. These paradigmatic claims have a tendency to resurface from time to time, manifesting themselves in the effects of different cultural traditions upon intellectual styles of research. There are pressures to view research in terms of this divide but perhaps more pressures to ignore such a divide. In this paper I examine how qualitative and quantitative approaches are in practice woven into the research process. In doing so I discuss the phasing of the research process and the different considerations which apply in different phases. A distinction is made between the context of enquiry or research design phase and the context of justification where data are analysed and interpreted. Part of the research process that is also considered here and is often ignored in the literature concerns contextualization, an important phase particularly in cross-national research.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
مقاله ی مروری در خصوص فرایند زیست شناختی احیا و اصلاح خاک در مهندسی عمران
خـریـد محـصـول
بودجه بندی سرمایه ای مسئولیت پذیری اجتماعی شرکتی
خـریـد محـصـول
مقایسه کاربرد سنتی خانه‌های حیاط دار در دو شهر
خـریـد محـصـول
تأثیر شیوه های مدیریتی زنجیره تأمین سبز بر پایداری محیط زیست: کارخانه های تولید پوشاک آماده بنگلادش
خـریـد محـصـول
پیشرفت‌های حاصل شده در روشهای فرآوری مواد اومامی: یک مقاله‌ی مروری
خـریـد محـصـول
جغرافیای انگ: روش‌های تجربی برای تعیین مجازات و تاوان مکان
خـریـد محـصـول
بررسی شیوه‌های استخراج کلاژن به منظور تجزیه تحلیل ایزوتوپ‌های پایدار در تحقیقات رژیم غذایی
خـریـد محـصـول
دلبستگی والدین ، وابستگی عاشقانه بزرگسالان و کودکان و رضایت زناشویی: بررسی زمینه های فرهنگی
خـریـد محـصـول
الگوهای دلبستگی(وابستگی) والدین در مادران کودکان مبتلا به اختلال اضطراب
خـریـد محـصـول
استراتژی‌های تمایز و عملکرد بانک‌های پول سپرده گذاری در بندر هارکورت، نیجریه
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، جستجوی اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در ایران در طبقه بندی بین المللی A که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل کشاوری، مواد غذایی، کالاهای خانگی یا شخصی، بهداشت و سرگرمی را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکریدارکوب مشاهده کنید.
برو بالا