light box
امتیاز 2.65 سرمایه گذاری‌های زیرساخت و پویایی کارآفرینانه در آمریکا">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 33
تعداد کلمات : 19000
مجله : Journal of Business Venturing
انتشار : 2020
ترجمه ی متون جدول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
فونت ترجمه : ب نازنین 12
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

 عنوان فارسی مقاله:سرمایه گذاری‌های زیرساخت و پویایی کارآفرینانه در آمریکا

 چکیده

 سرمایه گذاری‌ها در زیرساخت‌های فیزیکی موجب القای تغییرات زیست محیطی می‌شوند که هم به عنوان یک بعد توانمند ساز مثبت و هم به عنوان یک بعد منفی عمل کرده و همزمان موجب تحریک تأسیس کسب و کار های جدید و نیز خروج از برخی کسب و کار های دیگر می‌شود. تأسیس کسب و کار جدید موجب اشتغال زایی می‌شود که قبلاً وجود نداشت. به طور مشابه، بستن کسب و کار ها باعث از دست رفتن دایمی شغل می‌شود. من یک مدل نظری را برای تشریح این فرایند ارائه کرده و پیش بینی مدل را با استفاده از داده‌های آماری دوره‌ی ۱۹۹۳-۲۰۱۵ تست می‌کنم. نتایج حاصل از برآورد GMM سیستم پانلی نشان می‌دهد که سرمایه گذاری زیر ساخت خصوصی و دولتی، اثرات منفی روی پویایی دارد. اگرچه سرمایه گذاری زیر ساخت خصوصی، همبستگی مثبت و معنی داری با ایجاد کسب و کار و شغل دارد، سرمایه گذاری زیرساخت دولتی با تخریب کسب و کار و شغل مرتبط است. این نتایج، اشاره به اهمیت سرمایه گذاری در زیر ساخت های خصوصی به عنوان نقش کارافرینی و سرمایه گذاری درزیرساخت های دولتی به عنوان نقش ضد کارافرینی دارد(سرمایه گذاری‌های زیرساخت و پویایی کارآفرینانه).

TITLE: Franchise management capabilities and franchisor performance under alternative franchise ownership strategies

Abstract

Franchising is a key entrepreneurial growth strategy, but a well-known downside is franchisee free-riding. Drawing upon alliance capabilities research, we describe franchise management capabilities and suggest that they are one way franchisors reduce free-riding and thus enhance performance. We also submit that these capabilities are especially helpful for “plural form” franchisors who own outlets in parallel with franchisees. Using a sample of 229 franchisors, we show that franchise management capabilities relate positively to franchisor performance among plural form franchisors. For “turnkey” franchisors who franchise all, or almost all, outlets these capabilities relate indirectly to performance through lower opportunism and improved brand reputation. Franchise management capability is therefore an important new theoretical construct linking franchising to franchisor performance.

 

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
   • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

  محصولات مشابه
  اثرات اینترفرون آلفا و درمان سیکلوسپورین به طور جداگانه
  خـریـد محـصـول
  راهنمای ایمنی جاده، راهنمایی برای متخصصان، مدیریت ایمنی جاده، سیستم مدیریت ایمنی
  خـریـد محـصـول
  ساختار کریستال یا بلورین دومین اتصال RNA پروتئین
  خـریـد محـصـول
  اثر روش‌های سنتز بر روی کارایی کاتالیزورهای سه راهه Pt + Rh/Ce0.6Zr0.4O2
  خـریـد محـصـول
  کاتالیزورهای سه راهه xZr1−xO2/Al2O3 Pd/Ce جدید تولید شده با میکرو امولسیون
  خـریـد محـصـول
  تثبیت محلول‌های جامد CeO2-ZrO2 با ساختار نانو با افزایش AL2O3
  خـریـد محـصـول
  اثر ضد میگرنی Δ۹-تتراهیدروکانابینول در موش صحرایی ماده
  خـریـد محـصـول
  کانابیدیول یک روش درمانی بالقوه برای بعد عاطفی-انگیزشی درد پس از عمل
  خـریـد محـصـول
  حساسیت مختص به گونه به تشنج‌های ناشی از مصرف ماری جوانا
  خـریـد محـصـول
  بهینه ساز بادبان ماهی: یک الگوریتم فراابتکاری الهام گرفته از طبیعت جدید
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

  برو بالا