light box
امتیاز 2.58 سطوح و پوشش‌های فوق آبگریز مبتنی بر نانوساختار کربن">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 89
تعداد کلمات : 39000
مجله : Nanotechnology Reviews
انتشار : 2021
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:سطوح و پوشش‌های فوق آبگریز مبتنی بر نانوساختار کربن

 چکیده

 تحقیق و توسعه بر روی نانوساختارهای کربنی فوق آبگریز و نانوکامپوزیت‌های آن‌ها از اهمیت صنعتی بالایی برخوردار است. در اینجا، مرور جامعی بر این موضوع ارائه شده است. مطالعات گزارش شده بر روی سطوح فوق آبگریز و پوشش‌های نانولوله‌های کربنی، نانوالیاف، نانوکره‌ها/نانوتورن ها/سایر، نانوالماس، فولرن و نانوکامپوزیت‌های مختلف آن‌ها با فلزات، سرامیک و پلیمرها شرح داده شده‌اند. دوده کربن نانوساختار فوق آبگریز، کربن گرافیتی و غیره نیز ارائه شده است. بخش گرافن فوق آبگریز به طور مختصر در پایان ارائه شده است. گزارش‌ها در زمینه‌های کاربردی مختلف، از جمله ضد خوردگی، ضد یخ، جداسازی روغن، ضد رسوب زیستی و حسگرها، به طور جداگانه مورد بحث قرار می‌گیرند. سطوح فوق روغن گریز و سوپر آمفی فیوبیک نیز مورد بحث قرار می‌گیرند.

Title: Carbon nanostructure-based superhydrophobic surfaces and coatings

Abstract

 Researchanddevelopmentonsuperhydrophobic carbon nanostructures and their nanocomposites have high industrial significance. Here, a comprehensive review of the topic is provided. Reported works on superhydrophobic surfaces and coatings of carbon nanotubes, nanofibres, nanospheres/nanothorns/others, nanodiamond, fullerene and their various nanocomposites with metals, ceramics, and polymers are described. Superhydrophobic nanostructured carbon soot, graphitic carbon, and others are also presented. The section on superhydrophobic graphene ispresented concisely atthe end. Reports indifferent application areas, including anti-corrosion, anti-icing, oil separation, anti-biofouling, and sensors, are discussed separately. Superoleophobic and superamphiphobic surfaces are also discussed.

  دیدگاهها بسته است.

  محصولات مشابه
  کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
  خـریـد محـصـول
  مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
  خـریـد محـصـول
  ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
  خـریـد محـصـول
  بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
  خـریـد محـصـول
  الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
  خـریـد محـصـول
  فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
  خـریـد محـصـول
  رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
  خـریـد محـصـول
  تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
  خـریـد محـصـول
  بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
  خـریـد محـصـول
  ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

   
  برو بالا