light box
امتیاز 2.58 فعالیت بدنی در مقابل تعادل ردوکس در مغز: سلامت مغز، پیری و بیماری ها">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 23
تعداد کلمات : 11000
مجله : antioxidants
انتشار : 2022
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:فعالیت بدنی در مقابل تعادل ردوکس در مغز: سلامت مغز، پیری و بیماری ها

 چکیده

این موضوع  ثابت شده است که فعالیت بدنی عملکرد شناختی و حافظه را بهبود می بخشد، اثر ضد درد و ضد افسردگی دارد و پیری مغز و ایجاد بیماری ها از جمله اختلالات عصبی را به تاخیر می اندازد. حتی تلاش هایی برای استفاده از فعالیت بدنی در درمان بیماری های روانی وجود دارد. سیر اکثر بیماری ها به شدت با استرس اکسیداتیو مرتبط است که با ورزش منظم می توان از آن پیشگیری یا کاهش داد. ثابت شده است که ورزش بدنی به حفظ تعادل اکسیدان-آنتی اکسیدان کمک می کند. در این بررسی، ما دانش فعلی را در مورد تعادل ردوکس در ارگانیسم و ​​عواقب اختلال آن، در حالی که عمدتاً بر روی مغز تمرکز می‌کنیم، ارائه می‌کنیم. علاوه بر این، ما در مورد تأثیر فعالیت بدنی بر پیری و بیماری‌های مغزی بحث می‌کنیم و توصیه‌ها و دستورالعمل‌های فعلی را برای تحقیقات بیشتر در این زمینه ارائه می‌کنیم(سلامت مغز، پیری و بیماری ها).

Title: Physical Activity vs. Redox Balance in the Brain: Brain Health, Aging and Diseases

Abstract

 It has been proven that physical exercise improves cognitive function and memory, has an analgesic and antidepressant effect, and delays the aging of the brain and the development of diseases, including neurodegenerative disorders. There are even attempts to use physical activity in the treatment of mental diseases. The course of most diseases is strictly associated with oxidative stress, which can be prevented or alleviated with regular exercise. It has been proven that physical exercise helps to maintain the oxidant–antioxidant balance. In this review, we present the current knowledge on redox balance in the organism and the consequences of its disruption, while focusing mainly on the brain. Furthermore, we discuss the impact of physical activity on aging and brain diseases, and present current recommendations and directions for further research in this area.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
خـریـد محـصـول
مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
خـریـد محـصـول
ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
خـریـد محـصـول
بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
خـریـد محـصـول
الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
خـریـد محـصـول
فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
خـریـد محـصـول
رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
خـریـد محـصـول
تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
خـریـد محـصـول
بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
خـریـد محـصـول
ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا