light box
امتیاز 2.58 سم زدایی بیولوژیکی مایکوتوکسین ها: وضعیت فعلی و پیشرفت های آینده">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 25
تعداد کلمات : 10000
مجله : International Journal of Molecular Sciences
انتشار : 2022
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : بالا
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:سم زدایی بیولوژیکی مایکوتوکسین ها: وضعیت فعلی و پیشرفت های آینده

چکیده

  مایکوتوکسین‌ها متابولیت‌های بسیار سمی هستند که توسط قارچ‌ها تولید می‌شوند و سلامت انسان و حیوانات را تهدید می‌کنند. آلودگی غذا و خوراک به مایکوتوکسین ها یک مسئله جهانی است که سالانه خسارات مالی زیادی را به دنبال دارد. دهه‌ها تحقیق، رویکردهای مختلفی را برای تجزیه مایکوتوکسین‌ها ایجاد کرده است، که در این میان روش‌های بیولوژیکی پتانسیل و مزایای زیادی دارند. این بررسی مروری بر پیشرفت های مهم در حذف بیولوژیکی مایکوتوکسین ها در دهه گذشته ارائه می دهد. در اینجا، ما بینش بیشتری در مورد ساختارهای شیمیایی و سمیت مایکوتوکسین های اصلی ارائه کردیم. استراتژی های نوآورانه از جمله تخریب مایکوتوکسین توسط پروبیوتیک های جدید در یک بحث عمیق در مورد پتانسیل ها و محدودیت ها خلاصه می شود. ما آینده امیدوارکننده‌ای را برای توسعه رویکردهای چند منظوره با استفاده از آنزیم‌های نوترکیب و کنسرسیوم‌های میکروبی برای حذف همزمان مایکوتوکسین‌های متعدد در نظر گرفتیم(سم زدایی بیولوژیکی مایکوتوکسین).

Title: Biological Detoxification of Mycotoxins: Current Status and Future Advances

Abstract

 Mycotoxins are highly toxic metabolites produced by fungi that pose a huge threat to human and animal health. Contamination of food and feed with mycotoxins is a worldwide issue, which leads to huge financial losses, annually. Decades of research have developed various approaches to degrade mycotoxins, among which the biological methods have been proved to have great potential and advantages. This review provides an overview on the important advances in the biological removal of mycotoxins over the last decade. Here, we provided further insight into the chemical structures and the toxicity of the main mycotoxins. The innovative strategies including mycotoxin degradation by novel probiotics are summarized in an in-depth discussion on potentialities and limitations. We prospected the promising future for the development of multifunctional approaches using recombinant enzymes and microbial consortia for the simultaneous removal of multiple mycotoxins.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
خـریـد محـصـول
مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
خـریـد محـصـول
ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
خـریـد محـصـول
بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
خـریـد محـصـول
الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
خـریـد محـصـول
فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
خـریـد محـصـول
رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
خـریـد محـصـول
تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
خـریـد محـصـول
بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
خـریـد محـصـول
ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا