light box
امتیاز 2.93 سوگیری‌ها در برآورد ضریب فزاینده‌ی مالی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 33
تعداد کلمات : 11000
مجله : European Journal of Political Economy
انتشار : 2020
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:سوگیری‌ها در برآورد ضریب فزاینده‌ی مالی

 چکیده  

 در مورد اندازه‌ی ضرایب فزاینده‌ی مالی، اختلاف نظر وجود دارد زیرا ضرایب فزاینده‌ی بزرگ (کوچک)، استدلال‌هایی را به منظور توسعه یا کاهش مخارج و هزینه‌های دولتی (عمومی) ارائه می‌کند. ما از داده‌های مربوط به برآوردهای ضرایب فزاینده از بیش از یک صد مطالعه‌ی علمی استفاده کرده و این سؤال را مطرح می‌کنیم که آیا محرک‌های مختلف و شاخص‌های ملی که محققان با آن روبرو هستند می‌تواند به توضیح واریانس گسترده‌ی در این برآوردها کمک کند یا خیر. ما این داده‌های فراتحلیل را با اطلاعات مربوط به ویژگی‌های شخصی اقتصاد دانان که از بیوگرافی آن‌ها جمع آوری شده است و از طریق نظر سنجی، ترکیب می‌کنیم. شواهد ما با این فرضیه که گرایش سیاسی محققان و ملیت آن‌ها در خصوص اندازه‌ی برآوردهای ضرایب فزاینده‌ی مالی مهم است، همخوانی دارد. این فرضیه که علایق و منافع کمک کنندگان مالی مهم است، در این مطالعه تأیید نشد. سوگیری‌های معنی دار برای تیم‌های محققان بین المللی وجود نداشت(سوگیری‌ها در برآورد ضریب فزاینده‌ی مالی).

Title: Biases in fiscal multiplier estimates

Abstract

The size of fiscal multipliers is intensively debated as large (small) multipliers provide arguments to expand (cut) public spending. We use data on multiplier estimates from over a hundred scholarly studies, and ask whether the national imprint and various incentives that the authors face can help explain the large observed variance in these estimates. We complement this metaanalytical data with information on economists’ personal characteristics collected from their biographies and through a self-conducted survey. Our evidence is consistent with the hypothesis that national background and policy orientation of researchers matter for the size of multiplier estimates. We only find weak support for the hypothesis that the interests of donors financing the research are relevant. Significant biases largely disappear for teams of international co-authors.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
قیمت‌های مسکن و ریسک اعتبار: شواهدی از ایالات متحده
خـریـد محـصـول
نقش یادگیری مشارکتی در بهبود مهارت‌های ارتباطات کلامی دانشجویان یادگیرنده EFL
خـریـد محـصـول
شکستن مقاومت میزبان توسط نیای تکاملی مستقل ویروس رگبرگ زرد نکروتیک چغندر قند
خـریـد محـصـول
واکنش پروسکایت ها به عنوان مبدل‌های خودرو
خـریـد محـصـول
ویژگی‌های انتقال منفذی و انتشار مؤثر مونولیت سرامیکی برای مبدل کاتالیزوری خودرو
خـریـد محـصـول
مبدل ترافیکی و کاتالیستی- آلایندگی اتمسفری مربوطه در منطقه شهری ریو دوژانیرو
خـریـد محـصـول
مکانیسم بازیابی فلزات گروه پلاتینوم از مبدل‌های کاتالیستی در سیستم‌های استفاده شده در اگزوز
خـریـد محـصـول
مطالعه تفضیلی اکسایش کاتالییستی HCHO و co در کاتالیزور Mn0.75Co2.25O4
خـریـد محـصـول
رفتار سه سویه فازهای ترکیبی و جداگانه پلاتینوم، پالادیوم و رادیوم در ترکیب گازی کامل
خـریـد محـصـول
مطالعه در مقیاس بنچ گاز مصنوعی یک مبدل کاتالیزوری ۴ راهی: اکسایش کاتالیزوری
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

برو بالا