light box
امتیاز 4.00 سیستم‌های توصیه شده برای شبکه‌های بزرگ اجتماعی: چالش‌ها و راه حل‌ها">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 15
تعداد کلمات : 6800
مجله : Future Generation Computer Systems
انتشار : 2018
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله: سیستم‌های توصیه شده برای شبکه‌های بزرگ اجتماعی: بررسی چالش‌ها و راه حل‌ها

چکیده

شبکه‌های اجتماعی برای شبکه سازی، ارتباطات و به اشتراک گذاری محتوا بسیار مهم هستند. برنامه‌های کاربردی شبکه‌های اجتماعی مقدار زیادی اطلاعات را به صورت روزانه تولید می‌کنند و شبکه‌های اجتماعی به دلیل ناهمگونی داده‌ها و ساختارهای شکل گرفته در آنها، و اندازه و دینامیک آنها، زمینه تحقیق گسترده‌ای را تشکیل می‌دهند(سیستم‌هایی برای شبکه‌های بزرگ اجتماعی). هنگامی که این ثروت از داده‌ها با استفاده از سیستم‌های توصیه می‌شود، نتیجه اتصال می‌تواند به مشکلات مربوط به مشاغل اجتماعی، استخدام عضو، و توصیه‌های دوستان کمک کند(سیستم‌هایی برای شبکه‌های بزرگ اجتماعی).

در این مقاله، جنبه‌های مختلف سیستم‌های توصیه کننده اجتماعی در مقیاس بزرگ، خلاصه چالش‌ها و مشکلات جالب و بحث در مورد بعضی از راه حل‌ها را مرور می‌کنیم.

کلیه مقالات مرتبط را میتوانید در بخش ترجمه مقالات فناوری اطلاعات ملاحظه کنید.

Title: Recommender Systems for Large-Scale Social Networks: A review of
challenges and solutions

Abstract: 

Social networks have become very important for networking, communications, and content sharing. Social networking applications generate a huge amount of data on a daily basis and social networks constitute a growing field of research, because of the heterogeneity of data and structures formed in them, and their size and dynamics. When this wealth of data is leveraged by recommender systems, the resulting coupling can help address interesting problems related to social engagement, member recruitment, and friend recommendations. In this work we review the various facets of large-scale social recommender systems, summarizing the challenges and interesting problems and discussing some of the solutions.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
اثرات تغییر اقلیم بر حرکات توده ای- مطالعات موردی در کوه های آلپ اروپا
خـریـد محـصـول
اثرات تخریب و پیکره بندی زیستگاه و ترکیب ماتریکس بر روی گونه‌های تالابی در حال کاهش
خـریـد محـصـول
یک قالب کاری برای درک اثرات نویز روی حیات وحش؛ یک اولویت حفاظتی فوری
خـریـد محـصـول
رویکرد یکپارچه به منظور پایش کیفیت آب در مخازن، سیستم‌های آبرسانی و شبکه‌های توزیعی
خـریـد محـصـول
اتوماسیون پایش کیفیت آب در صربستان
خـریـد محـصـول
استفاده از تولید اندازه محور و آنالیز ایزوتوپ پایدار برای پیش بینی کارایی های انتقال غذایی
خـریـد محـصـول
حذف فلزات سنگین سرب، کادمیوم، روی، نیکل و آهن از آب از طریق جاذب‌های بیوسرامیک
خـریـد محـصـول
متریک‌ها و شاخص‌های چشم انداز: مروری بر کاربرد آن‌ها در تحقیقات چشم انداز
خـریـد محـصـول
روش‌های تهیه نقشه‌های تناسب اراضی (شایستگی): یک ارزیابی تفصیلی
خـریـد محـصـول
فناوری های آب شیرین کن حرارت خورشیدی
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

برو بالا