light box
امتیاز 2.58 سیستم اندازه گیری شاخص آسیب پذیری کشورها">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 33
تعداد کلمات : 14000
مجله : sustainability
انتشار : 2018
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:سیستم اندازه گیری شاخص آسیب پذیری کشورها: یک مدل ارزیابی با در نظرگرفتن تغییرات اقلیمی

 چکیده

  به عنوان معیاری برای سنجش پایداری یک کشور، آسیب پذیری یک کشور به عناصر متعددی نسبت داده می شود. در همین حال، تغییرات آب و هوایی یک تهدید بالقوه جهانی در قرن بیست و یکم است که ممکن است آسیب پذیری کشورها را تشدید کند. با توجه به این موضوع، ما یک سیستم شاخص، سیستم اندازه گیری کشورهای آسیب پذیر (FSMS) را برای اندازه‌گیری آسیب پذیری کشور پیشنهاد می‌کنیم که شامل پنج بعد است: تغییرات آب و هوایی، انسجام، اقتصاد، سیاست و جامعه. FSMS ما شامل سیستم اندازه گیری تغییر آب و هوا (CCMS) و سیستم ارزیابی تعارض اصلاح شده (M-CAS) است. در حین ایجاد مدل، یک روش ارزیابی ترکیبی جدید، روش تحلیل رابطه خاکستری (GRA) – آنتروپی و مدل تابع وزن متغیر را برای محاسبه وزن ها معرفی می کنیم. در نتیجه، از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۷، کشورهای اروپایی، به ویژه فنلاند، نروژ، سوئیس، سوئد و دانمارک، ۵ کشور برتر با ثبات باقی ماندند. تجزیه و تحلیل استحکام ثابت می کند که FSMS یک مدل نسبتا پایدار است. علاوه بر این، در کاربرد FSMS، ما تئوری اقتصادی، پارتو بهینه، را برای اندازه‌گیری هزینه‌های مداخله و در عین حال کاهش آسیب پذیری کشور معرفی می‌کنیم.

Title: Fragile States Metric System: An Assessment Model Considering Climate Change

Abstract

 As a measure of the sustainability of a country, a state’s fragility is attributed to numerous elements. Meanwhile, climate change is a potential global threat in the 21st century, which may further aggravate the fragility of countries. Concerning this issue, we propose an index system, the Fragile States Metric System (FSMS) to measure state fragility, which includes five dimensions: climate change, cohesion, economy, politics and society. Our FSMS consists of the Climate Change Metric System (CCMS) and Modified Conflict Assessment System (M-CAS). While establishing the model, we introduce a new hybrid evaluation method, Gray Relational Analysis (GRA)-Entropy method and variable weight function model, to calculate the weights. As the result, from 2007 to 2017, European countries, in particular Finland, Norway, Switzerland, Sweden and Denmark, remained the top 5 most stable countries. Robustness analysis proves that FSMS is a relatively stable model. In addition, in the application of FSMS, we introduce the economic theory, Pareto Optimum, to measure intervention costs while mitigating state fragility.

    دیدگاهها بسته است.

    محصولات مشابه
    کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
    خـریـد محـصـول
    مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
    خـریـد محـصـول
    ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
    خـریـد محـصـول
    بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
    خـریـد محـصـول
    الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
    خـریـد محـصـول
    فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
    خـریـد محـصـول
    رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
    خـریـد محـصـول
    تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
    خـریـد محـصـول
    بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
    خـریـد محـصـول
    ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
    خـریـد محـصـول
    ثبت اختراع یا انتشار مقاله

    در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

    ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

    در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

    از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

     
    برو بالا