light box
امتیاز 2.58 BlockHDFS: سیستم فایل توزیع شده هادوپ یکپارچه">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 19
تعداد کلمات : 6800
مجله : Blockchain: Research and Applications
انتشار : 2021
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:BlockHDFS: سیستم فایل توزیع شده هادوپ یکپارچه با بلاک چین برای ردیابی امن منشأ و خاستگاه

 چکیده

  سیستم فایل توزیع شده هادوپ   HDFS  یکی از سیستم های فایل توزیع شده پرکاربرد در تجزیه و تحلیل داده های بزرگ(کلان داده ها) برای چارچوب هایی مانند Hadoop است. HDFS به فرد اجازه می دهد تا حجم زیادی از داده ها را با استفاده از سخت افزار کم هزینه مدیریت کند. با این حال، آسیب‌پذیری‌ها در HDFS می‌توانند برای فعالیت‌های شرورانه مورد سوء استفاده قرار گیرند. این امر اهمیت تضمین امنیت قوی برای تسهیل اشتراک‌گذاری فایل در Hadoop و همچنین داشتن مکانیزم قابل اعتماد برای بررسی صحت فایل‌های به اشتراک گذاشته شده را تقویت می‌کند  هدف ما بهبود امنیت HDFS با استفاده از رویکرد فعال‌سازی بلاک چین (از این پس BlockHDFS نامیده می‌شود) است. به طور خاص، BlockHDFS پیشنهادی از پلتفرم هایپرلجر فابریک در سطح سازمانی استفاده می‌کند تا از ابرداده‌های فایل‌ها برای ایجاد امنیت داده‌های قابل اعتماد و قابلیت ردیابی در HDFS استفاده کند(سیستم فایل توزیع شده هادوپ یکپارچه).

Title: BlockHDFS: Blockchain-integrated Hadoop distributed file system for secure provenance traceability

Abstract

 Hadoop Distributed File System (HDFS) is one of the widely used distributed file systems in big data analysis for frameworks such as Hadoop. HDFS allows one to manage large volumes of data using low-cost commodity hardware. However, vulnerabilities in HDFS can be exploited for nefarious activities. This reinforces the importance of ensuring robust security to facilitate file sharing in Hadoop as well as having a trusted mechanism to check the authenticity of shared files. This is the focus of this paper, where we aim to improve the security of HDFS using a blockchain-enabled approach (hereafter referred to as BlockHDFS). Specifically, the proposed BlockHDFS uses the enterprise-level Hyperledger Fabric platform to capitalize on files' metadata for building trusted data security and traceability in HDFS.

  دیدگاهها بسته است.

  محصولات مشابه
  کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
  خـریـد محـصـول
  مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
  خـریـد محـصـول
  ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
  خـریـد محـصـول
  بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
  خـریـد محـصـول
  الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
  خـریـد محـصـول
  فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
  خـریـد محـصـول
  رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
  خـریـد محـصـول
  تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
  خـریـد محـصـول
  بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
  خـریـد محـصـول
  ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

   
  برو بالا