light box
امتیاز 2.58 فضای داخلی مدرن و پاسخ به تحریک: پدیدارشناسی چشم محور ریچارد نوترا">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 18
تعداد کلمات : 6500
مجله : Architecture Research
انتشار : 2012
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:فضای داخلی مدرن و پاسخ به تحریک: پدیدارشناسی چشم محور ریچارد نوترا

 چکیده

  در حالی که به طور معمول به عنوان یک مدرنیست متعارف شناخته می شود، نظریه طراحی ریچارد نوترا مکرراً به نقش اصلی در معماری او توسط آثار روانشناس تجربی ویلهلم وونت اشاره می کند. در اواخر قرن نوزدهم وونت از آزمایش‌های آزمایشگاهی استفاده کرد تا نشان دهد که پاسخ‌های انسان به محرک‌های حسی هم فوری و هم قابل پیش‌بینی است. علیرغم اهمیت ووندت در بسیاری از زمینه ها، محققان معماری تمایل دارند که شیفتگی نوترا به نظریه های پیچیده فیزیولوژیکی و بیولوژیکی وونت را نادیده بگیرند. با این حال، این مقاله تئوری طراحی نوترا را بازبینی می‌کند و در ابتدا، اعتقاد او به رابطه علی بین فیزیولوژی و روان‌شناسی را می‌پذیرد تا خوانشی جایگزین از معماری او پیشنهاد کند. این مقاله با ردیابی تأثیر ایده‌های وونت بر نظریه طراحی نوترا، گرایش پدیدارشناختی چشم‌محور تک‌گوشی را در معماری حاصل شناسایی می‌کند. پیامدهای این رویکرد سپس در زمینه سه جنبه از معماری داخلی نوترا به طور کلی و خانه صحرای کافمن به طور خاص مورد بررسی قرار می‌گیرد. مدل‌های رایانه‌ای و تحلیل نموداری برای حمایت از این خوانش تأثیر وونت بر طراحی نوترا استفاده می‌شوند.

Title: The Modern Interior and the Excitation Response: Richard Neutra’s Ocular-centric Phenomenology

Abstract

 While typically characterised as a canonical Modernist, Richard Neutra’s design theory repeatedly refers to the central role played in his architecture by the works of experimental psychologist Wilhelm Wundt. In the late Nineteenth Century Wundt used laboratory experiments to demonstrate that human responses to sensory stimuli were both immediate and predictable. Despite Wundt’s importance in many fields, architectural scholars have tended to disregard Neutra’s fascination with Wundt’s complex physiological and biological theories. However, this paper revisits Neutra’s design theory, accepting, prima facie, his belief in the causal relationship between physiology and psychology to suggest an alternative reading of his architecture. By tracing the influence of Wundt’s ideas on Neutra’s design theory, the paper identifies a singular ocular centric, phenomenological tendency in the resultant architecture. The implications of this approach are then considered in the context of three facets of Neutra’s domestic architecture in general and the Kaufmann Desert House in particular. Computer models and diagrammatic analysis are used to support this reading of Wundt’s influence on Neutra’s design.

   دیدگاهها بسته است.

   محصولات مشابه
   کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
   خـریـد محـصـول
   مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
   خـریـد محـصـول
   ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
   خـریـد محـصـول
   بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
   خـریـد محـصـول
   الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
   خـریـد محـصـول
   فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
   خـریـد محـصـول
   رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
   خـریـد محـصـول
   تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
   خـریـد محـصـول
   بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
   خـریـد محـصـول
   ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
   خـریـد محـصـول
   ثبت اختراع یا انتشار مقاله

   در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

   ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

   در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

   از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

    
   برو بالا