light box
امتیاز 2.58 شناسایی گره های مخرب در شبکه های حسگر بی سیم بر اساس تشخیص همبستگی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 25
تعداد کلمات : 7800
مجله : Computers & Security
انتشار : 2022
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:شناسایی گره های مخرب در شبکه های حسگر بی سیم بر اساس تشخیص همبستگی

 چکیده

  شبکه حسگر بی سیم (WSN) یک شبکه بی سیم چند هاپ است که شامل چندین گره حسگر است که به شیوه ای خودسازماندهی مرتب شده اند. این شبکه معمولاً در مناطق حساس مستقر می شود که در آن گره های حسگر می توانند به راحتی تحت حمله مهاجمانی قرار گیرند که می توانند با تزریق داده های نادرست بر نتایج تشخیص تأثیر بگذارند. این مقاله یک روش شناسایی گره مخرب را بر اساس تئوری همبستگی پیشنهاد می‌کند که از حملات تزریق داده‌های خطا جلوگیری می‌کند. ابتدا، ناهنجاری‌ها در میان انواع مشابه داده‌های حسگر بر اساس همبستگی زمانی شناسایی می‌شوند. دوم، گره های مخرب بر اساس همبستگی فضایی شناسایی می شوند. سوم، گره های مخرب شناسایی شده بر اساس همبستگی رویداد تأیید می شوند. نتایج تجربی و مقایسه آنها با روش‌های موجود نشان می‌دهد که طرح پیشنهادی نسبت به مدل اعتبار فازی سنتی و روش‌های مبتنی بر اعتماد وزنی، یادآوری بهتری با نرخ‌های مثبت کاذب و منفی کاذب پایین‌تر دارد(شناسایی گره های مخرب در شبکه).

Title: Identifying malicious nodes in wireless sensor networks based on correlation detection

Abstract

 The wireless sensor network (WSN) is a multi-hop wireless network that comprises multiple sensor nodes arranged in a self-organized manner. It is usually deployed in unattended areas where sensor nodes can easily be infiltrated by attackers who can affect the detetion results by injecting false data. This paper proposes a malicious-node identification method based on correlation theory that prevents fault data injection attacks. First, anomalies among similar types of sensor data are detected based on time correlation. Second, malicious nodes are identified based on spatial correlation. Third, the identified malicious nodes are verified based on event correlation. The experimental results and their compare son with those of existing methods show that the proposed scheme has better recall with lower false-positive and false-negative rates than those of the traditional fuzzy reputation model and weighted-trust-based methods.

  دیدگاهها بسته است.

  محصولات مشابه
  کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
  خـریـد محـصـول
  مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
  خـریـد محـصـول
  ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
  خـریـد محـصـول
  بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
  خـریـد محـصـول
  الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
  خـریـد محـصـول
  فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
  خـریـد محـصـول
  رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
  خـریـد محـصـول
  تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
  خـریـد محـصـول
  بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
  خـریـد محـصـول
  ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

   
  برو بالا