light box
امتیاز 2.58 شیمی سبز برای توسعه پایدار">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 17
تعداد کلمات : 5200
مجله : Green Separation Processes
انتشار : 2005
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:شیمی سبز برای توسعه پایدار

 چکیده

  “شیمی سبز” اصطلاح پذیرفته شده جهانی برای توصیف حرکت به سمت فرآیندها و محصولات شیمیایی قابل قبول تر برای محیط زیست است [۱]. این شامل آموزش، تحقیق و کاربرد تجاری در کل زنجیره تامین مواد شیمیایی است [۲]. شیمی سبز را می توان با استفاده از فناوری های سازگار با محیط زیست – برخی قدیمی و برخی جدید [۳] به دست آورد. در حالی که شیمی سبز به طور گسترده ای به عنوان یک توسعه ضروری در روشی که ما شیمی را تمرین می کنیم پذیرفته شده است، و برای توسعه پایدار حیاتی است، کاربرد آن پراکنده است و تنها بخش کوچکی از شیمی واقعی را نشان می دهد. همچنین مهم است که بدانیم شیمی سبز چیزی نیست که فقط در کشورهای توسعه یافته جدی گرفته شود. برخی از تحقیقات پیشگام در این منطقه در دهه ۱۹۸۰ در واقع در کشورهای توسعه یافته از جمله بریتانیا، فرانسه و ژاپن انجام شد، اما زمانی که آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (US EPA) اصطلاح “شیمی سبز” را ابداع کرد. در دهه ۱۹۹۰، نمونه های خوبی از تحقیقات مرتبط و برخی کاربردهای صنعتی در بسیاری از کشورهای دیگر از جمله هند و چین وجود داشت [۴].

Title: Green Chemistry for Sustainable Development

Abstract

 “Green Chemistry” is the universally accepted term to describe the movement towards more environmentally acceptable chemical processes and products [1]. It encompasses education, research, and commercial application across the entire supply chain for chemicals [2]. Green Chemistry can be achieved by applying environmentally friendly technologies – some old and some new [3]. While Green Chemistry is widely accepted as an essential development in the way that we practice chemistry, and is vital to sustainable development, its application is fragmented and represents only a small fraction of actual chemistry. It is also important to realize that Green Chemistry is not something that is only taken seriously in the developed countries. Some of the pioneering research in the area in the 1980s was indeed carried out in developed countries including the UK, France, and Japan, but by the time the United States Environmental Protection Agency (US EPA) coined the term “Green Chemistry” in the 1990s, there were good examples of relevant research and some industrial application in many other countries including India and China [4].

  دیدگاهها بسته است.

  محصولات مشابه
  عملکرد زیست محیطی شرکت و ارزش شرکت – با استفاده از معیارهای انتشار آلودگی
  خـریـد محـصـول
  اندازه گیری کمی عدم قطعیت بارندگی و تبخیر و تعرق در مدل‌سازی بارش-رواناب
  خـریـد محـصـول
  فیزیولوژی تنش غرقابی در جو
  خـریـد محـصـول
  ارزش مصرف، نوآوری مصرف کننده و پذیرش محصول جدید: شواهد تجربی از ویتنام
  خـریـد محـصـول
  کیفیت پایین خواب و خواب آلودگی در روز در متخصصان بهداشت: شیوع و عوامل مرتبط
  خـریـد محـصـول
  پریکاردیت حاد پس از مداخله عروق کرونر از راه پوست: کیس ریپورت
  خـریـد محـصـول
  آگاهی موقعیتی: تکنیک ها، چالش ها و چشم اندازها
  خـریـد محـصـول
  چگونه از مشکلات رایج اجرای فناوری اطلاعات سلامت جلوگیری کنیم
  خـریـد محـصـول
  ارزیابی هوشیاری و توجه پایدار در بزرگسالان مبتلا به ADHD
  خـریـد محـصـول
  کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

   
  برو بالا