light box
امتیاز 2.00 شیوه های TQM و عملکرد سازمانی در بخش تولید">

عنوان فارسی مقاله: شیوه های TQM و  عملکرد سازمانی در  بخش تولید در  اردن: نقش واسطه ای  شیوه های  مدیریت منابع انسانی و نوآوری

 چکیده

مدیریت جامع کیفیت (TQM)، بهبود فرایند مستمر با بهبود فرایند کار برای دست یابی به محصولات با کیفیت و تأثیر آن در عملکرد سازمانی است. مدیریت جامع کیفیت (TQM)، در یک سازمان، یکی از سخت‌ترین وظایف برای یک شرکت می‌باشد زیرا اثرات قابل توجهی بر روی کارکنان دارد. این واقعیت که همه جوایز مدیریت کیفیت، مدیریت پرسنل را به عنوان یکی از ابعاد حیاتی و مهم می‌دانند نشان دهنده اهمیت بالای آن برای جهان مدیریت کیفیت می‌باشد(شیوه TQM وعملکرد سازمانی بخش تولید). نوآوری، نقشی حیاتی و مهم در پیش بینی بقای بلند مدت سازمان‌ها داشته و تعیین کننده موفقیت سازمان و حفظ قدرت رقابتی آن در سطح جهان است، به خصوص در محیطی که در آن فناوری‌ها، موقعیت رقابتی و تقاضای مشتری می‌تواند تقریباً هر روزه تغییر کند و در آن چرخه عمر محصولات و خدمات روز به روز کوتاه‌تر می‌شوند. هدف این مطالعه، توسعه و ارائه یک چارچوب مفهومی و مدل تحقیق از شیوه‌های مدیریت جامع کیفیت در خصوص عملکرد سازمانی، با کشف نقش شیوه‌ها و نوآوری مدیریت منابع انسانی به عنوان متغیرهای واسطه‌ای برای بهبود این رابطه است. ارزیابی و مرور جامع منابع در زمینه مدیریت جامع کیفیت، عملکرد سازمانی، شیوه‌های مدیریت منابع انسانی و نوآوری، برای دست یابی به اهداف این مطالعه، انجام شد. پذیرش این مدل مفهومی در زمینه مدیریت جامع کیفیت و عملکرد سازمانی، به مدیران و تصمیم گیران، به ویژه در بخش عملکرد سازمانی، کمک می‌کند تا درک بهتری از تأثیر شیوه‌های مدیریت جامع کیفیت بر روی عملکرد سازمانی داشته باشند و در عین حال، دستور العملی را به سازمان‌ها برای درک عمیق‌تر تأثیر شیوه‌های مدیریت جامع کیفیت بر عملکرد سازمانی با حضور شیوه‌های مدیریت منابع انسانی و نوآوری ارائه می‌کند. در عین حال، این مطالعه تلاش کرده است تا به بررسی شیوه بهبود عملکرد سازمانی بخش تولید در اردن بپردازد. به علاوه، مطالعات آینده باید به آزمون و اعتبار سنجی این مدل، با جمع آوری داده‌های ثانویه از مدیران خط تولید شرکت‌های تولید کننده در اردن، با استفاده از رویکرد مدل سازی معادله ساختاری (SEM) برای آزمون فرضیات و یافتن اثر این متغیرهای واسطه‌ای بین شیوه‌های مدیریت جامع کیفیت و عملکرد سازمانی بپردازند(شیوه TQM وعملکرد سازمانی بخش تولید).

 

 

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
بررسی شیوه‌های استخراج کلاژن به منظور تجزیه تحلیل ایزوتوپ‌های پایدار در تحقیقات رژیم غذایی
خـریـد محـصـول
دلبستگی والدین ، وابستگی عاشقانه بزرگسالان و کودکان و رضایت زناشویی: بررسی زمینه های فرهنگی
خـریـد محـصـول
الگوهای دلبستگی(وابستگی) والدین در مادران کودکان مبتلا به اختلال اضطراب
خـریـد محـصـول
استراتژی‌های تمایز و عملکرد بانک‌های پول سپرده گذاری در بندر هارکورت، نیجریه
خـریـد محـصـول
تأثیر زکات تولید در افزایش درآمد در کاهش فقر جامعه در آچه اندونزی
خـریـد محـصـول
مروری بر راه حل‌های اینترنت اشیا برای کنترل انرژی هوشمند در ساختمان‌ها برای کاربردهای شهر هوشمند
خـریـد محـصـول
تحلیل محتوای صندوق های سرمایه گذاری مطابق با شرع در KSA: آیا عدالت اجتماعی مهم است ؟
خـریـد محـصـول
تأثیر شیوه های مدیریتی زنجیره تأمین سبز بر پایداری محیط زیست: کارخانه های تولید پوشاک آماده بنگلادش
خـریـد محـصـول
یک مطالعه اکتشافی برای شناسایی تأثیر سبک های رهبری در دستیابی به تعالی نهادی در بخش عمومی
خـریـد محـصـول
شروع تحقیقات کیفی: راهنمای فلسفی و عملی
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، جستجوی اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در ایران در طبقه بندی بین المللی A که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل کشاوری، مواد غذایی، کالاهای خانگی یا شخصی، بهداشت و سرگرمی را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکریدارکوب مشاهده کنید.
برو بالا