light box
امتیاز 2.00 شیوه های TQM و عملکرد سازمانی در بخش تولید">

عنوان فارسی مقاله: شیوه های TQM و  عملکرد سازمانی در  بخش تولید در  اردن: نقش واسطه ای  شیوه های  مدیریت منابع انسانی و نوآوری

 چکیده

مدیریت جامع کیفیت (TQM)، بهبود فرایند مستمر با بهبود فرایند کار برای دست یابی به محصولات با کیفیت و تأثیر آن در عملکرد سازمانی است. مدیریت جامع کیفیت (TQM)، در یک سازمان، یکی از سخت‌ترین وظایف برای یک شرکت می‌باشد زیرا اثرات قابل توجهی بر روی کارکنان دارد. این واقعیت که همه جوایز مدیریت کیفیت، مدیریت پرسنل را به عنوان یکی از ابعاد حیاتی و مهم می‌دانند نشان دهنده اهمیت بالای آن برای جهان مدیریت کیفیت می‌باشد(شیوه TQM وعملکرد سازمانی بخش تولید). نوآوری، نقشی حیاتی و مهم در پیش بینی بقای بلند مدت سازمان‌ها داشته و تعیین کننده موفقیت سازمان و حفظ قدرت رقابتی آن در سطح جهان است، به خصوص در محیطی که در آن فناوری‌ها، موقعیت رقابتی و تقاضای مشتری می‌تواند تقریباً هر روزه تغییر کند و در آن چرخه عمر محصولات و خدمات روز به روز کوتاه‌تر می‌شوند. هدف این مطالعه، توسعه و ارائه یک چارچوب مفهومی و مدل تحقیق از شیوه‌های مدیریت جامع کیفیت در خصوص عملکرد سازمانی، با کشف نقش شیوه‌ها و نوآوری مدیریت منابع انسانی به عنوان متغیرهای واسطه‌ای برای بهبود این رابطه است. ارزیابی و مرور جامع منابع در زمینه مدیریت جامع کیفیت، عملکرد سازمانی، شیوه‌های مدیریت منابع انسانی و نوآوری، برای دست یابی به اهداف این مطالعه، انجام شد. پذیرش این مدل مفهومی در زمینه مدیریت جامع کیفیت و عملکرد سازمانی، به مدیران و تصمیم گیران، به ویژه در بخش عملکرد سازمانی، کمک می‌کند تا درک بهتری از تأثیر شیوه‌های مدیریت جامع کیفیت بر روی عملکرد سازمانی داشته باشند و در عین حال، دستور العملی را به سازمان‌ها برای درک عمیق‌تر تأثیر شیوه‌های مدیریت جامع کیفیت بر عملکرد سازمانی با حضور شیوه‌های مدیریت منابع انسانی و نوآوری ارائه می‌کند. در عین حال، این مطالعه تلاش کرده است تا به بررسی شیوه بهبود عملکرد سازمانی بخش تولید در اردن بپردازد. به علاوه، مطالعات آینده باید به آزمون و اعتبار سنجی این مدل، با جمع آوری داده‌های ثانویه از مدیران خط تولید شرکت‌های تولید کننده در اردن، با استفاده از رویکرد مدل سازی معادله ساختاری (SEM) برای آزمون فرضیات و یافتن اثر این متغیرهای واسطه‌ای بین شیوه‌های مدیریت جامع کیفیت و عملکرد سازمانی بپردازند(شیوه TQM وعملکرد سازمانی بخش تولید).

کلیه مقالات مرتبط را میتوانید در بخش ترجمه مقالات مدیریت ملاحظه کنید.

 

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
قیمت‌های مسکن و ریسک اعتبار: شواهدی از ایالات متحده
خـریـد محـصـول
نقش یادگیری مشارکتی در بهبود مهارت‌های ارتباطات کلامی دانشجویان یادگیرنده EFL
خـریـد محـصـول
شکستن مقاومت میزبان توسط نیای تکاملی مستقل ویروس رگبرگ زرد نکروتیک چغندر قند
خـریـد محـصـول
واکنش پروسکایت ها به عنوان مبدل‌های خودرو
خـریـد محـصـول
ویژگی‌های انتقال منفذی و انتشار مؤثر مونولیت سرامیکی برای مبدل کاتالیزوری خودرو
خـریـد محـصـول
مبدل ترافیکی و کاتالیستی- آلایندگی اتمسفری مربوطه در منطقه شهری ریو دوژانیرو
خـریـد محـصـول
مکانیسم بازیابی فلزات گروه پلاتینوم از مبدل‌های کاتالیستی در سیستم‌های استفاده شده در اگزوز
خـریـد محـصـول
مطالعه تفضیلی اکسایش کاتالییستی HCHO و co در کاتالیزور Mn0.75Co2.25O4
خـریـد محـصـول
رفتار سه سویه فازهای ترکیبی و جداگانه پلاتینوم، پالادیوم و رادیوم در ترکیب گازی کامل
خـریـد محـصـول
مطالعه در مقیاس بنچ گاز مصنوعی یک مبدل کاتالیزوری ۴ راهی: اکسایش کاتالیزوری
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

برو بالا