light box
امتیاز 3.15 بازیابی داده‌های طیفی از صحنه‌های طبیعی با یک دوربین دیجیتال RGB">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 23
تعداد کلمات : 4700
مجله : COLOR research and application
انتشار : 2007
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:بازیابی داده‌های طیفی از صحنه‌های طبیعی با یک دوربین دیجیتال RGB و فیلترهای رنگی

 

چکیده

 بسیاری از روش‌های بازیابی طیفی با استفاده از دوربین‌های دیجیتال RGB، صافی و یکنواختی منبع نور و طیف‌های بازتاب را فرض کرده و از مدل‌های خطی دو بعدی استفاده می‌کنند. هدف این مطالعه بررسی و تست این موضوع است که آیا یک روش نگاشت مستقیم می‌تواند به جای یک رویکرد مدل‌های خطی برای بازیابی تابش‌های طیفی و بازتاب‌های صحنه‌های طبیعی با دوربین‌های دیجیتال RGB و فیلترهای رنگی استفاده شود. در شبیه سازی های کامپیوتری، یک دوربین دیجیتال RGB با بیش از سه فیلتر رنگی به منظور تصویر برداری از صحنه‌های حاصل از یک دیتابیس تصویر ابر طیفی استفاده شد. سه شاخص برای ارزیابی بازیابی با روش نگاشت مستقیم استفاده شد: خوبی برازش، خطای جذر میانگین مربعات و یک متریک تفاضل رنگی. نتایج نشان داد که با دو و سه فیلتر، هر دو تابش‌های طیفی و بازتاب‌ها را می‌توان به طور دقیق برای بسیاری از شرایط کاربردی، بازیابی کرد. با افزایش اندک در پیچیدگی طیفی، یک دوربین RGB و تعداد کمی فیلتر رنگی، امکان بازیابی بهتر صحنه‌های طبیعی نسبت به استفاده ننها از RGB وجود دارد(صحنه‌های طبیعی با یک دوربین دیجیتال).

Title: Recovering Spectral Data from Natural Scenes with an RGB Digital Camera and Colored Filters

Abstract: 

Many spectral-recovery methods using RGB digital cameras assume the underlying smoothness of illuminant and reflectance spectra, and apply low-dimensional linear models. The aim of the present work was to test whether a direct-mapping method could be used instead of a linear-models approach to recover spectral radiances and reflectances from natural scenes with an RGB digital camera and colored filters. In computer simulations, a conventional RGB digital camera with up to three colored filters was used to image scenes drawn from a hyperspectral image database. Three measures were used to evaluate recovery with the direct-mapping method: goodness-of-fit, root-mean-square error, and a color-difference metric. It was found that with two and three filters both spectral radiances and reflectances could be recovered sufficiently accurately for many practical applications. With little increase in computational complexity, an RGB camera and a few colored filters can provide significantly better recovery of natural scenes than an RGB camera alone.

 

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
   • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

  محصولات مشابه
  قیمت‌های مسکن و ریسک اعتبار: شواهدی از ایالات متحده
  خـریـد محـصـول
  نقش یادگیری مشارکتی در بهبود مهارت‌های ارتباطات کلامی دانشجویان یادگیرنده EFL
  خـریـد محـصـول
  شکستن مقاومت میزبان توسط نیای تکاملی مستقل ویروس رگبرگ زرد نکروتیک چغندر قند
  خـریـد محـصـول
  واکنش پروسکایت ها به عنوان مبدل‌های خودرو
  خـریـد محـصـول
  ویژگی‌های انتقال منفذی و انتشار مؤثر مونولیت سرامیکی برای مبدل کاتالیزوری خودرو
  خـریـد محـصـول
  مبدل ترافیکی و کاتالیستی- آلایندگی اتمسفری مربوطه در منطقه شهری ریو دوژانیرو
  خـریـد محـصـول
  مکانیسم بازیابی فلزات گروه پلاتینوم از مبدل‌های کاتالیستی در سیستم‌های استفاده شده در اگزوز
  خـریـد محـصـول
  مطالعه تفضیلی اکسایش کاتالییستی HCHO و co در کاتالیزور Mn0.75Co2.25O4
  خـریـد محـصـول
  رفتار سه سویه فازهای ترکیبی و جداگانه پلاتینوم، پالادیوم و رادیوم در ترکیب گازی کامل
  خـریـد محـصـول
  مطالعه در مقیاس بنچ گاز مصنوعی یک مبدل کاتالیزوری ۴ راهی: اکسایش کاتالیزوری
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

  برو بالا