light box
امتیاز 2.58 طراحی الگوریتمی در واقعیت مجازی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 27
تعداد کلمات : 9900
مجله : Architecture
انتشار : 2022
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:طراحی الگوریتمی در واقعیت مجازی

 چکیده

  مشخص شده است که واقعیت مجازی درک و حرکت را در مدل های سه بعدی تسهیل می کند، در حالی که خلاقیت را تحریک می کند و تعامل معمار/مشتری را افزایش می دهد. در این سناریو، برای کاوش بهتر مسیرها در امتداد فضای طراحی که از این تعامل پیشنهاد می‌شوند، پشتیبانی از به‌روزرسانی‌های سریع مدل در حالی که هنوز در آن غوطه‌ور است، مهم است. طراحی الگوریتمی، رویکردی به طراحی معماری که از الگوریتم های پارامتریک برای نمایش یک فضای طراحی استفاده می کند، نه یک نمونه طراحی واحد، چنین پشتیبانی را فراهم می کند. ما یک فرآیند طراحی معماری جدید را بر اساس ادغام کدگذاری زنده با واقعیت مجازی ارائه می‌کنیم و رویکردی فراگیر به طراحی الگوریتمی را ترویج می‌کنیم. گردش کار پیشنهادی مستلزم استفاده از یک ابزار طراحی الگوریتمی است که در یک محیط مجازی تعبیه شده است، جایی که معمار نه تنها طرح را ایجاد می کند، بلکه با طرح مذکور تعامل دارد و با کدگذاری زنده نمایش الگوریتمی آن از درون واقعیت مجازی، آن را تغییر می دهد. در این مقاله، چالش های پیش روی و راه حل های ابداع شده برای اجرای گردش کار پیشنهادی را توضیح می دهیم. علاوه بر این، ما در مورد کاربرد طراحی الگوریتمی در واقعیت مجازی در مراحل مختلف فرآیند طراحی معماری و پیشرفت‌های آتی که ممکن است از این پیشنهاد ناشی شود، بحث می‌کنیم.

Title: Algorithmic Design in Virtual Reality

Abstract

 Virtual reality has been shown to facilitate perception and navigation inside 3D models, while stimulating creativity and enhancing architect/client interaction. In this scenario, in order to better explore paths along the design space that are suggested from this interaction, it is important to support quick updates to the model while still immersed in it. Algorithmic design, an approach to architectural design that uses parametric algorithms to represent a design space, rather than a single design instance, provides such support. We present a novel architectural design process based on the integration of live coding with virtual reality, promoting an immersive approach to algorithmic design. The proposed workflow entails the use of an algorithmic design tool embedded in a virtual environment, where the architect not only creates the design but also interacts with said design, changing it by live coding its algorithmic representation from within virtual reality. In this paper, we explain the challenges faced and solutions devised for the implementation of the proposed workflow. Moreover, we discuss the applicability of algorithmic design in virtual reality to different stages of the architectural design process and the future developments that may arise from this proposal.

   دیدگاهها بسته است.

   محصولات مشابه
   کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
   خـریـد محـصـول
   مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
   خـریـد محـصـول
   ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
   خـریـد محـصـول
   بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
   خـریـد محـصـول
   الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
   خـریـد محـصـول
   فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
   خـریـد محـصـول
   رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
   خـریـد محـصـول
   تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
   خـریـد محـصـول
   بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
   خـریـد محـصـول
   ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
   خـریـد محـصـول
   ثبت اختراع یا انتشار مقاله

   در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

   ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

   در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

   از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

    
   برو بالا