light box
امتیاز 3.19 طراحی موتورسیکلت الکتریکی هیبریدی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 35
تعداد کلمات : 4500
مجله : Electrical Engineering
انتشار : 2013
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
فونت ترجمه : ب نازنین 12
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:طراحی موتورسیکلت الکتریکی هیبریدی

چکیده

موتورسیکلتی هیبریدی بنزینی برقی یا موتورسیکلتی الکتریکی هیبریدی یک موتورسیکلتی است که نه تنها به باطری‌ها بلکه به موتور اشتعال درونی‌ای وابسته است که این موتور موجب به حرکت در آوردن ژنراتور برای تولید الکتریسیته برای راه انداختن چرخ ها می‌شود. این خود دارای مزیت‌های بیشتری نسبت به موتورهای بنزیمی قدیمی است که تنها با بنزین کار می‌کنند. این هم چنین یک منبع مهم آلودگی هوا است. هدف اصلی، طراحی و تولید یک موتورسیکلتی هیبریدی دو چرخ می‌باشد که با باطری و بنزین کار می‌کند. ترکیبی از هر دو توان موجب می‌شود تا ماهیت موتورسیکلت، پویاتر شود. هم چنین مزیت‌هایی از نظر اقتصادی و اثرات زیست میحطی بر روی موتورسیکلت‌های سنتی دارد. موتورسیکلت‌های الکتریکی هیبریدی ترکیبی از سیستم الکتریکی، باطری و توان را با موتورهای اشتعال درونی چهت دست یابی به اقتصاد بهتر و کاهش الاینده های سمی در اختیار می‌گذارند. در HEV، باطری به تنهایی توان را برای رانندگی کم سرعت در اختیار می‌گذارد که در آن موتور با اشتعال درونی کم‌ترین کارایی را دارد. در بزرگ راه‌های طولانی و نیازمند سرعت و یا در بالا رفتن از شیب زیاد، موتور الکتریکی قدرت زیادی برای کمک به موتور دارد. به این ترتیب امکان استفاده از موتورهای کوچک‌تر و کارامد تر وجود دارد. به علاوه این خود از مفهوم ترمز احیا کننده برای بهره وری بهینه از انرژی استفاده می‌کند. انرژی منتشر شده در طی ترمز گیری در HEV برای شارژ باطری استفاده می‌شود. از این روی، موتورسیکلت برای مناطق در حال رشد شهری با ترافیک بالا بهترین گزینه است

دانلود جدیدترین مقالات ترجمه شده مهندسی

Title: DESIGN OF A HYBRID ELECTRIC VEHICLE

Abstract: 

A 'gasoline-electric hybrid car' or 'hybrid electric vehicle' is a vehicle which relies not only on batteries but also on an internal combustion engine which drives a generator to provide the electricity and may also drive a wheel. It has great advantages over the previously used gasoline engine that drives the power from gasoline only. It also is a major source of air pollution. The objective is to design and fabricate a two wheeler hybrid electric vehicle powered by both battery and gasoline. The combination of both the power makes the vehicle dynamic in nature. It provides its owner with advantages in fuel economy and environmental impact over conventional automobiles. Hybrid electric vehicles combine an electric motor, battery and power system with an internal combustion engine to achieve better fuel economy and reduce toxic emissions. In HEV, the battery alone provides power for low-speed driving conditions where internal combustion engines are least efficient. In accelerating, long highways, or hill climbing the electric motor provides additional power to assist the engine. This allows a smaller, more efficient engine to be used. Besides it also utilizes the concept of regenerative braking for optimized utilization of energy. Energy dissipated during braking in HEV is used in charging battery. Thus the vehicle is best suited for the growing urban areas with high traffic.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
اثرات اینترفرون آلفا و درمان سیکلوسپورین به طور جداگانه
خـریـد محـصـول
راهنمای ایمنی جاده، راهنمایی برای متخصصان، مدیریت ایمنی جاده، سیستم مدیریت ایمنی
خـریـد محـصـول
ساختار کریستال یا بلورین دومین اتصال RNA پروتئین
خـریـد محـصـول
اثر روش‌های سنتز بر روی کارایی کاتالیزورهای سه راهه Pt + Rh/Ce0.6Zr0.4O2
خـریـد محـصـول
کاتالیزورهای سه راهه xZr1−xO2/Al2O3 Pd/Ce جدید تولید شده با میکرو امولسیون
خـریـد محـصـول
تثبیت محلول‌های جامد CeO2-ZrO2 با ساختار نانو با افزایش AL2O3
خـریـد محـصـول
اثر ضد میگرنی Δ۹-تتراهیدروکانابینول در موش صحرایی ماده
خـریـد محـصـول
کانابیدیول یک روش درمانی بالقوه برای بعد عاطفی-انگیزشی درد پس از عمل
خـریـد محـصـول
حساسیت مختص به گونه به تشنج‌های ناشی از مصرف ماری جوانا
خـریـد محـصـول
بهینه ساز بادبان ماهی: یک الگوریتم فراابتکاری الهام گرفته از طبیعت جدید
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

برو بالا