light box
امتیاز 3.60 توسعه‌ی روش طرح اختلاط بتن برای بتون ژئوپلیمر">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 15
تعداد کلمات : 5000
مجله : Advances in Concrete Construction
انتشار : 2017
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله :توسعه‌ی روش طرح اختلاط بتن برای بتون ژئوپلیمر

 

چکیده

این مطالعه یک روش طرح اختلاط بتن را برای بتون ژئوپلیمر (GPC) با استفاده از خاکستر و آلکوفین با تاکید بر دست یابی به مقاومت فشاری مورد نیاز و کارایی در عمل آوری حرارتی و محیطی پیشنهاد می‌کند. عوامل کلیدی، شناسایی شده و نه طرح اختلاط با مقدار خاکستر متغیر (۳۵۰، ۳۷۵ و ۴۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب) و مولاریته ی متفاوت (۸، ۱۲ و ۱۶ مول) از محلول Naoh تهیه شد. مکعب‌های تهیه شده در دماهای مختلف (۲۷، ۶۰ و ۹۰ درجه) تهیه شده و از نظر مقاومت فشاری پس از ۳، ۷ و ۲۸ روز عمل آوری، تست شدند. مقدار خاکستر، به عنوان معیار مستقیم کارایی و مقاومت در نظر گرفته شد. رویکرد طرح اختلاط پیشنهادی با کمک مثال تأیید شد و منطبق با ملزومات بتن سخت شده و تازه بود.

Title: Development of mix design method for geopolymer concrete

Abstract: 

This study proposes a mix design method for geopolymer concrete (GPC) using low calcium fly ash and alccofine, with the focus on achieving the required compressive strength and workability at heat and ambient curing. Key factors identified and nine mixes with varied fly ash content (350, 375 and 400 kg/m3) and different molarity (8, 12 and 16M) of NaOH solutions were prepared. The cubes prepared were cured at different temperatures (27°C, 60°C and 90°C) and tested for its compressive strength after 3, 7 and 28 days of curing. Fly ash content has been considered as the direct measure of workability and strength. The suggested mix design approach has been verified with the help of the example and targets well the requirements of fresh and hardened concrete.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
ارزیابی ومرور جامع ریسک ها و مزایای مصرف قهوه
خـریـد محـصـول
غذاهای فراسودمند: مزایا ، نگرانی ها و چالش ها – مقاله مربوط به شورای علوم و سلامت آمریکا
خـریـد محـصـول
انرژی، اکسرژی و تجزیه و تحلیل اقتصادی دیگهای بخار صنعتی
خـریـد محـصـول
تجزیه و تحلیل انرژی و اکسرژی نیروگاه بخار در اردن
خـریـد محـصـول
NICE: سیستم بیان برای لاکتوکوکوس لاکتیس: سیستم بیان ژن کنترل شده نایسین
خـریـد محـصـول
پروژه بررسی خوشه بندی مبتنی بر منطق فازی شبکه های حسگر بیسیم
خـریـد محـصـول
اثرات سرریز افشای MD&A برای سرمایه گذاری حقیقی: نقش رقابت صنعتی
خـریـد محـصـول
آیا کاهش نرخ مالیات موثر نشان دهنده اجتناب مالیاتی است؟
خـریـد محـصـول
تغییرات رشدی در اثرات اندازه برای مسائل جمع ساده
خـریـد محـصـول
زیرساخت مدیریت دارایی (IAM): تکامل و ارزیابی
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا