light box
امتیاز 2.58 استفاده از علوم داده ها در بازاریابی دیجیتال: چارچوب، روش و معیار های عملکرد">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 17
تعداد کلمات : 8500
مجله : Journal of Innovation & Knowledge
انتشار : 2021
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:استفاده از علوم  داده ها در بازاریابی دیجیتال: چارچوب،  روش و   معیار های عملکرد

چکیده

  در دهه گذشته ، استفاده از علوم داده ها که تصمیم گیری و استخراج بینش و دانش عملی از مجموعه داده های بزرگ در محیط بازاریابی دیجیتال را تسهیل می کند ، به طرز چشمگیری افزایش یافته است. با این وجود ، علی رغم این پیشرفت ها ، شواهد مربوط به اقدامات بهبود مدیریت علوم داده در بازاریابی دیجیتال همچنان محدود است. برای پر کردن این شکاف ، مطالعه حاضر با هدف بررسی (i) روش های تجزیه و تحلیل ، (ii) استفاده ها ، و (III) معیارهای عملکرد بر اساس علوم داده که در تکنیک ها و استراتژی های بازاریابی دیجیتال استفاده می شود ، است. به همین منظور ، یک بازنگری جامع در زمینه ادبیات مهم علمی که تاکنون در این زمینه تحقیقاتی انجام شده است ، انجام می شود. نتایج ، یک مرور کلی از کاربردهای اصلی علوم داده در بازاریابی دیجیتال را ارائه می دهد و دیدگاه های مربوط به ایجاد فن آوری های نوآورانه کاوش داده و دانش را ایجاد می کند. مفاهیم مهم نظری مورد بحث قرار گرفته و لیستی از موضوعات برای تحقیقات بیشتر در این زمینه ارائه شده است. این بررسی با تدوین توصیه هایی در مورد توسعه استراتژی های بازاریابی دیجیتال برای مشاغل ، بازاریابان و محققان غیرفنی و با طرح کلی جهت تحقیقات بیشتر در مورد کاربردهای نوآورانه داده کاوی و کشف دانش به پایان می رسد.

Title: Using Data Sciences in Digital Marketing: Framework, methods, and performance metrics

Abstract

 In the last decade, the use of Data Sciences, which facilitate decision-making and extraction of actionable insights and knowledge from large datasets in the digital marketing environment, has remarkably increased. However, despite these advances, relevant evidence on the measures to improve the management of Data Sciences in digital marketing remains scarce. To bridge this gap in the literature, the present study aims to review (i) methods of analysis, (ii) uses, and (iii) performance metrics based on Data Sciences as used in digital marketing techniques and strategies. To this end, a comprehensive literature review of major scientific contributions made so far in this research area is undertaken. The results present a holistic overview of the main applications of Data Sciences to digital marketing and generate insights related to the creation of innovative Data Mining and knowledge discovery techniques. Important theoretical implications are discussed, and a list of topics is offered for further research in this field. The review concludes with formulating recommendations on the development of digital marketing strategies for businesses, marketers, and non-technical researchers and with an outline of directions of further research on innovative Data Mining and knowledge discovery applications.

 

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
تأثیر مسئولیت اجتماعی شرکت بر وفاداری مشتری: نقش میانجی اعتبار شرکت
خـریـد محـصـول
تأثیر شیوه های سیستم مدیریت کیفیت بر عملکرد دانشگاه های خصوصی در کنیا
خـریـد محـصـول
ایمنی و ایمنی زایی(ایمنوژنیسیته) یک واکسن ویروسی کروناویروس
خـریـد محـصـول
سازگاری با پزشکی از راه دور در دوران COVID-19
خـریـد محـصـول
اتکای CJEU به حقوق بین الملل در تفسیر توافق نامه های اقتصادی
خـریـد محـصـول
شوک سپتیک در کودکان: تشخیص سریع و احیای اولیه (ساعت اول)
خـریـد محـصـول
رضایت(یاد گیرندگان) فراگیران از عملکرد وب سایت
خـریـد محـصـول
زمین(خشکی) و دریا: حل و فصل مناقشات مربوط به خشکی(زمین) تحت کنوانسیون حقوق
خـریـد محـصـول
تأثیر تحریم های اقتصادی بر سرمایه گذاری خصوصی در ایران
خـریـد محـصـول
نقش شوراهای مشورتی منطقه ای در سیاست مشترک شیلات اروپا
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا