light box
امتیاز 2.58 عملکرد حسابداری، تمرکززدایی مالی و فساد">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 34
تعداد کلمات : 13000
مجله : The British Accounting Review
انتشار : 2021
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:عملکرد حسابداری، تمرکززدایی مالی و فساد

 چکیده

 در مطالعات قبلی، راه حل‌های فساد حسابداری و تمرکززدایی تاکنون به صورت جداگانه مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است. در این مقاله، ما این دو رشته از منابع مربوط به فساد را به هم وصل می‌کنیم. درک این ارتباط مهم است زیرا ضعف سیستم‌های حسابداری و گزارشگری مالی می‌تواند مانع نظارت بر مشوق‌ها شود و در نتیجه منافع غیر متمرکز را در مقابله با فساد کاهش دهد. ما استدلال می‌کنیم که اثربخشی تمرکززدایی به عنوان یک مانع ضد فساد با کیفیت عملکرد حسابداری در یک کشور تکمیل می‌شود. با استفاده از منابع متعدد داده، در می‌یابیم که تمرکززدایی تأثیر مثبت و فزاینده‌ای بر کاهش فساد در بین کشورهایی دارد که دارای عملکرد حسابداری با کیفیت بالا هستند. در مقابل، تمرکززدایی تأثیر منفی و کاهشی بر کاهش فساد در کشورهایی دارد که شیوه‌های حسابداری با کیفیت ضعیف دارند. این یافته‌ها برای اقدامات جایگزین حسابداری، تمرکززدایی و فساد و آزمایش‌های درون زایی قوی است. یافته‌های ما نقش اطلاعاتی مهم حسابداری را در تقویت مکانیزم های نظارت بر عدم تمرکز و در نتیجه کاهش فساد نشان می‌دهد(عملکرد حسابداری، تمرکززدایی مالی و فساد).

Title: Accounting practice, fiscal decentralization and corruption

  Abstract

 In prior studies, accounting and decentralization corruption solutions have so far been analysed in isolation. In this article, we connect these two strands of literature on corruption. Understanding this connection is important because weak financial accounting and reporting systems can inhibit monitoring incentives and thus reduce decentralization benefits in countering corruption. We argue that the effectiveness of decentralization as an anti-corruption barrier is complemented by the quality of the accounting practice in a country. Using multiple sources of data, we find that decentralization has a positive and increasing effect on reducing corruption among countries with a high-quality accounting practice. In contrast,decentralization has a negative and decreasing effect on reducing corruption among countries with weak-quality accounting practices. These findings are robust to alternative measures of accounting, decentralization and corruption and to endogeneity tests. Our findings demonstrate the crucial information role of accounting in enhancing decentralization monitoring mechanisms and in thereby reducing corruption.

  دیدگاهها بسته است.

  محصولات مشابه
  عملکرد زیست محیطی شرکت و ارزش شرکت – با استفاده از معیارهای انتشار آلودگی
  خـریـد محـصـول
  اندازه گیری کمی عدم قطعیت بارندگی و تبخیر و تعرق در مدل‌سازی بارش-رواناب
  خـریـد محـصـول
  فیزیولوژی تنش غرقابی در جو
  خـریـد محـصـول
  ارزش مصرف، نوآوری مصرف کننده و پذیرش محصول جدید: شواهد تجربی از ویتنام
  خـریـد محـصـول
  کیفیت پایین خواب و خواب آلودگی در روز در متخصصان بهداشت: شیوع و عوامل مرتبط
  خـریـد محـصـول
  پریکاردیت حاد پس از مداخله عروق کرونر از راه پوست: کیس ریپورت
  خـریـد محـصـول
  آگاهی موقعیتی: تکنیک ها، چالش ها و چشم اندازها
  خـریـد محـصـول
  چگونه از مشکلات رایج اجرای فناوری اطلاعات سلامت جلوگیری کنیم
  خـریـد محـصـول
  ارزیابی هوشیاری و توجه پایدار در بزرگسالان مبتلا به ADHD
  خـریـد محـصـول
  کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

   
  برو بالا