light box
امتیاز 2.58 جهانی شدن و عوامل اجتماعی تعیین کننده سلامت: ارتقای برابری">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 29
تعداد کلمات : 13000
مجله : Globalization and Health
انتشار : 2007
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:جهانی شدن و عوامل اجتماعی تعیین کننده سلامت: ارتقای برابری و عدالت سلامت در حکمرانی جهانی

 چکیده

  این مقاله سومین مقاله از یک مرور سه بخشی از تحقیقات در مورد جهانی شدن و عوامل اجتماعی تعیین کننده سلامت (SDH) است. در اولین مقاله از این مجموعه، ما یک تعریف اقتصادی از جهانی شدن را شناسایی و از آن دفاع کردیم و به تعدادی از مسائل مفهومی و روش شناختی مهم پرداختیم. در مقاله دوم، ما هفت خوشه کلیدی از مسیرهای مرتبط با تأثیر جهانی شدن بر SDH را شناسایی و توصیف کردیم. این بحث مبنایی را برای فرضیه ای که این مقاله را از آن آغاز می کنیم فراهم کرد: مداخلات برای کاهش نابرابری های سلامت از طریق SDH به طور جدایی ناپذیری با حفاظت اجتماعی، مدیریت اقتصادی و استراتژی توسعه مرتبط است.

با انعکاس این بینش، و با توجه به پس‌زمینه اهداف توسعه هزاره (MDGs)، ما بر توزیع نامتقارن سودها، زیان‌ها و قدرت‌هایی که مشخصه جهانی‌سازی در شکل کنونی آن است تمرکز می‌کنیم و تعدادی از زمینه‌ها را برای نوآوری از سوی سازمان شناسایی می‌کنیم. جامعه بین المللی: در دسترس قرار دادن منابع بیشتر برای سیستم های بهداشتی، به عنوان بخشی از وظیفه عمومی تر گسترش و بهبود کمک های توسعه. گسترش بخشودگی بدهی ها و جدی گرفتن کاهش فقر؛ اصلاح رژیم تجارت بین المللی؛ در نظر گرفتن پیامدهای سلامت به عنوان یک حقوق بشر؛ و حفاظت از فضای سیاستی در دسترس دولت های ملی برای پرداختن به عوامل اجتماعی تعیین کننده سلامت، به ویژه با توجه به تحرک بیش از حد سرمایه مالی. ما با پیشنهاد اینکه پاسخ‌ها به اثرات جهانی‌سازی بر تعیین‌کننده‌های اجتماعی سلامت را می‌توان با اشاره به دو دیدگاه متضاد از آینده طبقه‌بندی کرد که ارزش‌های کاملاً متمایز را منعکس می‌کنند.

Title: Globalization and social determinants of health: Promoting health equity in global governance

Abstract

 This article is the third in a three-part review of research on globalization and the social determinants of health (SDH). In the first article of the series, we identified and defended an economically oriented definition of globalization and addressed a number of important conceptual and metholodogical issues. In the second article, we identified and described seven key clusters of pathways relevant to globalization's influence on SDH. This discussion provided the basis for the premise from which we begin this article: interventions to reduce health inequities by way of SDH are inextricably linked with social protection, economic management and development strategy. Reflecting this insight, and against the background of the Millennium Development Goals (MDGs), we focus on the asymmetrical distribution of gains, losses and power that is characteristic of globalization in its current form and identify a number of areas for innovation on the part of the international community: making more resources available for health systems, as part of the more general task of expanding and improving development assistance; expanding debt relief and taking poverty reduction more seriously; reforming the international trade regime; considering the implications of health as a human right; and protecting the policy space available to national governments to address social determinants of health, notably with respect to the hypermobility of financial capital. We conclude by suggesting that responses to globalization's effects on social determinants of health can be classified with reference to two contrasting visions of the future, reflecting quite distinct values.

   دیدگاهها بسته است.

   محصولات مشابه
   کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
   خـریـد محـصـول
   مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
   خـریـد محـصـول
   ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
   خـریـد محـصـول
   بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
   خـریـد محـصـول
   الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
   خـریـد محـصـول
   فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
   خـریـد محـصـول
   رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
   خـریـد محـصـول
   تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
   خـریـد محـصـول
   بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
   خـریـد محـصـول
   ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
   خـریـد محـصـول
   ثبت اختراع یا انتشار مقاله

   در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

   ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

   در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

   از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

    
   برو بالا