light box
امتیاز 2.93 عوامل مؤثر بر پارتی بازی، زد و بند و شیوه‌های مدیریت منابع انسانی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 40
تعداد کلمات : 7800
مجله : Management
انتشار : 2015
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:عوامل مؤثر بر پارتی بازی، زد و بند و شیوه‌های مدیریت منابع انسانی

 چکیده  

بسیاری از فاکتورها وجود دارند که موجب پارتی بازی در یک شرکت یا سازمان می‌شوند. این عوامل توسط بسیاری از محققان و نویسندگان بررسی و مطالعه شده است. پارتی بازی در طی دهه‌های گذشته تغییر کرده است و اکنون می‌توان آن را به پارتی بازی‌های قدیم و جدید تقسیم کرد. پارتی بازی سنتی شامل ایده‌ها و مفاهیمی است که دارای همبستگی تاریخی با پارتی بازی  است، ایده‌ای که والدین فرزندان خود را استخدام کرده و یا برای آن‌ها شغل پیدا می کنندو صرف نظر از صلاحیت‌ها یا توانایی‌های شغلی آن‌ها را وارد کسب و کار خانوادگی می‌کنند. بر عکس، پارتی بازی مدرن یک شیوه دقیق‌تر در مورد تفکر در رابطه با این عمل در دوران معاصر می‌باشد(عوامل مؤثر بر پارتی بازی). پارتی بازی مدرن زمانی اتفاق می افتد که کودکان و فرزندان خودشان انتخاب می‌کنند تا جا پای والدین خود بگذارند. گفته می‌شود که که پارتی بازی قدیم ارزش‌های دودمانی را به ارزش‌ها و انتخاب بر اساس شایستگی ترجیح می‌دهد. انتخاب در این جا بر اساس تربیت فردی و روابط خانوادگی است، و این در حالی است که پارتی بازی مدرن به گونه‌ای است که در آن شایستگی نیز در فرایند پارتی بازی غالب شده است و این که خویشاوندان در معرض استانداردهای بالاتری قرار دارند و در صورت عدم موفقیت از سوی جامعه به شدت مورد مواخذه قرار می‌گیرند(عوامل مؤثر بر پارتی بازی).

Title: Nepotism, Embezzlement and HRM practices

Abstract

There can be many circumstances that give rise to nepotism within an organisation These antecedents have been recorded by many authors In her paper, Mulder explains that nepotism has changed over the past decades and it can now be differentiated by the old and new, i(01d nepotism characterizes the notions that have historically been associated with the term nepotism, the idea that parents hire or find jobs for their children, often forcing them into the family business regardless of merit or job qualifications In contrast, modern nepotism is what Bellow (2003) argues is a more accurate way to think about the practice in today’s times Modern nepotism occurs when children choose to follow in their parents Footsteps” (Mulder, 2008, p 28) Conway (2004) goes on to explain that old nepotism promotes dynastic values over merit selection Here selection is based on individual upbringing and family ties while modern nepotism is one where merit apphes to nepotism and that these nepotees are subjected to higher standards and suffer greater disappointment from society on failure

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
قیمت‌های مسکن و ریسک اعتبار: شواهدی از ایالات متحده
خـریـد محـصـول
نقش یادگیری مشارکتی در بهبود مهارت‌های ارتباطات کلامی دانشجویان یادگیرنده EFL
خـریـد محـصـول
شکستن مقاومت میزبان توسط نیای تکاملی مستقل ویروس رگبرگ زرد نکروتیک چغندر قند
خـریـد محـصـول
واکنش پروسکایت ها به عنوان مبدل‌های خودرو
خـریـد محـصـول
ویژگی‌های انتقال منفذی و انتشار مؤثر مونولیت سرامیکی برای مبدل کاتالیزوری خودرو
خـریـد محـصـول
مبدل ترافیکی و کاتالیستی- آلایندگی اتمسفری مربوطه در منطقه شهری ریو دوژانیرو
خـریـد محـصـول
مکانیسم بازیابی فلزات گروه پلاتینوم از مبدل‌های کاتالیستی در سیستم‌های استفاده شده در اگزوز
خـریـد محـصـول
مطالعه تفضیلی اکسایش کاتالییستی HCHO و co در کاتالیزور Mn0.75Co2.25O4
خـریـد محـصـول
رفتار سه سویه فازهای ترکیبی و جداگانه پلاتینوم، پالادیوم و رادیوم در ترکیب گازی کامل
خـریـد محـصـول
مطالعه در مقیاس بنچ گاز مصنوعی یک مبدل کاتالیزوری ۴ راهی: اکسایش کاتالیزوری
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

برو بالا