light box
امتیاز 2.58 مهندسی مدل محور برای فرآیندهای کسب و کار چند بخشی در بلاک چین های چندگانه">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 35
تعداد کلمات : 12000
مجله : Blockchain: Research and Applications
انتشار : 2021
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:مهندسی مدل محور برای فرآیندهای کسب و کار چند بخشی در بلاک چین های چندگانه

 چکیده

بلاک چین به عنوان یک فناوری نوآورانه، به طور مداوم در حال یافتن زمینه‌های کاربردی جدید است و فرصت‌های جدید و تغییرات اساسی را به ارمغان می‌آورد. در این مقاله، ما از بلاک چین به عنوان یک زیرساخت ارتباطی برای پشتیبانی از فرآیندهای تجاری چند طرفه استفاده می‌کنیم. به ویژه، از طریق قراردادهای هوشمند که به طور خاص توسط فرآیند تجاری ذکر شده ایجاد می‌شوند، می‌توان زیرساخت قابل اعتمادی را استخراج کرد که تعامل بین طرفین را امکان پذیر می‌کند. علاوه بر این، ظهور فناوری‌های مختلف بلاک چین که ویژگی‌های متفاوتی را برآورده می‌کنند، این امکان را می‌دهد که از فرآیند کسب‌وکار مشابهی که با نیازهای غیرعملکردی مختلف سروکار دارد، پشتیبانی شود.در این مقاله، ما یک روش مهندسی جدید را پیشنهاد می‌کنیم که توسط یک چارچوب عملی به نام چند زنجیره پشتیبانی می‌شود. این اجازه می‌دهد تا با استفاده از یک استراتژی مدل محور، یک زیرساخت مبتنی بر بلاک چین استخراج شود که می‌تواند بر روی یک فناوری بلاک چین خاص (مانند Ethereum یا هایپرلجر فابریک) مستقر شود. هدف اجازه دادن به تعریف واحد و استقرار چندگانه فرآیند کسب و کار، برای ارائه عملکردهای یکسان، اما ارضای نیازهای غیر کاربردی مختلف است. به این ترتیب، سازمان‌هایی که مایل به همکاری هستند، می‌توانند فرآیند کسب‌وکار چند طرفه و فناوری بلاک چین را که می‌خواهند برای برآورده کردن نیازهای خود استفاده کنند، انتخاب کنند. با استفاده از چند زنجیره، آن‌ها قادر خواهند بود به طور خودکار از یک نمودار رقص BPMN یک زیرساخت بلاک چین آماده برای استفاده استخراج کنند. این امر نیاز به آشنایی با بسیاری از جزئیات فناوری خاص را برطرف می‌کند(فرآیندهای کسب و کار).

Title: Model-Driven Engineering for Multi-Party Business Processes on Multiple Blockchains

Abstract

 As a disruptive technology, the blockchain is continuously finding novel application contexts, bringing new opportunities and radical changes. In this paper, we use blockchain as a communication infrastructure to support multiparty business processes. In particular, through smart contracts specifically generated by the mentioned business process, it is possible to derive a trustable infrastructure enabling the interaction among parties. Moreover, the emergence of different blockchain technologies, satisfying different characteristics, gives the possibility to support the same business process dealing with different non-functional needs. In this paper, we propose a novel engineering methodology supported by a practical framework called Multi-Chain. It permits to derive, using a modeldriven strategy, a blockchain-based infrastructure, that can be deployed over a specific blockchain technology (e.g. Ethereum or Hyperledger Fabric). The objective is to permit the single definition and multiple deployments of the business process, to deliver the same functionalities, but satisfying different non-functional needs. In such a way, organisations willing to cooperate can select the multi-party business process and the blockchain technology they would like to use to satisfy their needs. Using Multi-Chain, they will be able to automatically derive from a BPMN choreography diagram a blockchain infrastructure ready to be used. This overcomes the need to get acquainted with many details of the specific technology.

  دیدگاهها بسته است.

  محصولات مشابه
  عملکرد زیست محیطی شرکت و ارزش شرکت – با استفاده از معیارهای انتشار آلودگی
  خـریـد محـصـول
  اندازه گیری کمی عدم قطعیت بارندگی و تبخیر و تعرق در مدل‌سازی بارش-رواناب
  خـریـد محـصـول
  فیزیولوژی تنش غرقابی در جو
  خـریـد محـصـول
  ارزش مصرف، نوآوری مصرف کننده و پذیرش محصول جدید: شواهد تجربی از ویتنام
  خـریـد محـصـول
  کیفیت پایین خواب و خواب آلودگی در روز در متخصصان بهداشت: شیوع و عوامل مرتبط
  خـریـد محـصـول
  پریکاردیت حاد پس از مداخله عروق کرونر از راه پوست: کیس ریپورت
  خـریـد محـصـول
  آگاهی موقعیتی: تکنیک ها، چالش ها و چشم اندازها
  خـریـد محـصـول
  چگونه از مشکلات رایج اجرای فناوری اطلاعات سلامت جلوگیری کنیم
  خـریـد محـصـول
  ارزیابی هوشیاری و توجه پایدار در بزرگسالان مبتلا به ADHD
  خـریـد محـصـول
  کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

   
  برو بالا