light box
امتیاز 2.82 فرهنگ لغت شایستگی و صلاحیت: دانشگاه هاروارد">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 12
تعداد کلمات : 4700
مجله : Procedia Engineering
انتشار : 2018
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:فرهنگ لغت شایستگی و صلاحیت: دانشگاه  هاروارد

 چکیده

  شایستگی ها( صلاحیت ها)، به طور کلی،  شامل”چیزهایی” هستند که یک فرد باید از خود نشان دهد تا در انجام شغل، نقش، عملکرد، وظیفه یا کار،موثر باشد. این  چیز ها شامل رفتار مرتبط با شغل( آنچه که یک فرد   می گوید یا انجام می دهد و منجر به عملکرد  خوب یا ضعیف می شود)، انگیزش( شیوه  احساس  یک فرد در مورد شغل، سازمان دهی یا موقعیت جغرافیایی) و مهارت های/ دانش  فنی( آنچه که  یک فرد در خصوص حقایق، فناوری ها، حرفه، روش ها،  شغل و سازمان)  هستند. شایستگی ها از طریق مطالعه ی شغل و نقش ها شناسایی می شوند.

شایستگی ها و توسعه / مدیریت عملکرد

در طی سالیان متمادی، مدیریت عملکرد از  رویکرد های مبتنی بر   شخصیت و برآیند پیشرفت کرده و هیچ گونه تمرکز رشدی سازنده بر روی  رفتار ها یا رویکرد هایی  که  بازخورد هایی را در مورد مسئولیت های شغل و اهداف و نیز شایستگی ها و رفتار ارایه  می کنند،  ندارد. در سطح فردی ، این تمرکز روی شایستگی ها باعث می شود تا افراد با ارائه راهنمایی در تلاش برای تغییر رفتار ، نقش مهمی در پیشرفت خود داشته باشند. در سطح سازمانی ، تمرکز روی شایستگی ها در توسعه / مدیریت عملکرد ، ما را قادر می سازد تا عملکرد فردی را با ارزش ها و استراتژی ها هماهنگ کنیم و در عین حال حداکثر عملکرد شخصی را در دستیابی به اهداف و رفتارهای مربوط به کار خاص ، به حداکثر برساند(فرهنگ لغت شایستگی و صلاحیت).

 

کلیه مقالات مرتبط را میتوانید در بخش ترجمه مقالات اقتصاد ملاحظه کنید.

 

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
ارزیابی ومرور جامع ریسک ها و مزایای مصرف قهوه
خـریـد محـصـول
غذاهای فراسودمند: مزایا ، نگرانی ها و چالش ها – مقاله مربوط به شورای علوم و سلامت آمریکا
خـریـد محـصـول
انرژی، اکسرژی و تجزیه و تحلیل اقتصادی دیگهای بخار صنعتی
خـریـد محـصـول
تجزیه و تحلیل انرژی و اکسرژی نیروگاه بخار در اردن
خـریـد محـصـول
NICE: سیستم بیان برای لاکتوکوکوس لاکتیس: سیستم بیان ژن کنترل شده نایسین
خـریـد محـصـول
پروژه بررسی خوشه بندی مبتنی بر منطق فازی شبکه های حسگر بیسیم
خـریـد محـصـول
اثرات سرریز افشای MD&A برای سرمایه گذاری حقیقی: نقش رقابت صنعتی
خـریـد محـصـول
آیا کاهش نرخ مالیات موثر نشان دهنده اجتناب مالیاتی است؟
خـریـد محـصـول
تغییرات رشدی در اثرات اندازه برای مسائل جمع ساده
خـریـد محـصـول
زیرساخت مدیریت دارایی (IAM): تکامل و ارزیابی
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا