light box
امتیاز 2.82 فرهنگ لغت شایستگی و صلاحیت: دانشگاه هاروارد">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 12
تعداد کلمات : 4700
مجله : Procedia Engineering
انتشار : 2018
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:فرهنگ لغت شایستگی و صلاحیت: دانشگاه  هاروارد

 چکیده

  شایستگی ها( صلاحیت ها)، به طور کلی،  شامل”چیزهایی” هستند که یک فرد باید از خود نشان دهد تا در انجام شغل، نقش، عملکرد، وظیفه یا کار،موثر باشد. این  چیز ها شامل رفتار مرتبط با شغل( آنچه که یک فرد   می گوید یا انجام می دهد و منجر به عملکرد  خوب یا ضعیف می شود)، انگیزش( شیوه  احساس  یک فرد در مورد شغل، سازمان دهی یا موقعیت جغرافیایی) و مهارت های/ دانش  فنی( آنچه که  یک فرد در خصوص حقایق، فناوری ها، حرفه، روش ها،  شغل و سازمان)  هستند. شایستگی ها از طریق مطالعه ی شغل و نقش ها شناسایی می شوند.

شایستگی ها و توسعه / مدیریت عملکرد

در طی سالیان متمادی، مدیریت عملکرد از  رویکرد های مبتنی بر   شخصیت و برآیند پیشرفت کرده و هیچ گونه تمرکز رشدی سازنده بر روی  رفتار ها یا رویکرد هایی  که  بازخورد هایی را در مورد مسئولیت های شغل و اهداف و نیز شایستگی ها و رفتار ارایه  می کنند،  ندارد. در سطح فردی ، این تمرکز روی شایستگی ها باعث می شود تا افراد با ارائه راهنمایی در تلاش برای تغییر رفتار ، نقش مهمی در پیشرفت خود داشته باشند. در سطح سازمانی ، تمرکز روی شایستگی ها در توسعه / مدیریت عملکرد ، ما را قادر می سازد تا عملکرد فردی را با ارزش ها و استراتژی ها هماهنگ کنیم و در عین حال حداکثر عملکرد شخصی را در دستیابی به اهداف و رفتارهای مربوط به کار خاص ، به حداکثر برساند(فرهنگ لغت شایستگی و صلاحیت).

 

کلیه مقالات مرتبط را میتوانید در بخش ترجمه مقالات اقتصاد ملاحظه کنید.

 

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
مقاله ی مروری در خصوص فرایند زیست شناختی احیا و اصلاح خاک در مهندسی عمران
خـریـد محـصـول
بودجه بندی سرمایه ای مسئولیت پذیری اجتماعی شرکتی
خـریـد محـصـول
مقایسه کاربرد سنتی خانه‌های حیاط دار در دو شهر
خـریـد محـصـول
تأثیر شیوه های مدیریتی زنجیره تأمین سبز بر پایداری محیط زیست: کارخانه های تولید پوشاک آماده بنگلادش
خـریـد محـصـول
پیشرفت‌های حاصل شده در روشهای فرآوری مواد اومامی: یک مقاله‌ی مروری
خـریـد محـصـول
جغرافیای انگ: روش‌های تجربی برای تعیین مجازات و تاوان مکان
خـریـد محـصـول
بررسی شیوه‌های استخراج کلاژن به منظور تجزیه تحلیل ایزوتوپ‌های پایدار در تحقیقات رژیم غذایی
خـریـد محـصـول
دلبستگی والدین ، وابستگی عاشقانه بزرگسالان و کودکان و رضایت زناشویی: بررسی زمینه های فرهنگی
خـریـد محـصـول
الگوهای دلبستگی(وابستگی) والدین در مادران کودکان مبتلا به اختلال اضطراب
خـریـد محـصـول
استراتژی‌های تمایز و عملکرد بانک‌های پول سپرده گذاری در بندر هارکورت، نیجریه
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، جستجوی اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در ایران در طبقه بندی بین المللی A که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل کشاوری، مواد غذایی، کالاهای خانگی یا شخصی، بهداشت و سرگرمی را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکریدارکوب مشاهده کنید.
برو بالا