light box
امتیاز 2.82 فرهنگ لغت شایستگی و صلاحیت: دانشگاه هاروارد">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 12
تعداد کلمات : 4700
مجله : Procedia Engineering
انتشار : 2018
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:فرهنگ لغت شایستگی و صلاحیت: دانشگاه  هاروارد

 چکیده

  شایستگی ها( صلاحیت ها)، به طور کلی،  شامل”چیزهایی” هستند که یک فرد باید از خود نشان دهد تا در انجام شغل، نقش، عملکرد، وظیفه یا کار،موثر باشد. این  چیز ها شامل رفتار مرتبط با شغل( آنچه که یک فرد   می گوید یا انجام می دهد و منجر به عملکرد  خوب یا ضعیف می شود)، انگیزش( شیوه  احساس  یک فرد در مورد شغل، سازمان دهی یا موقعیت جغرافیایی) و مهارت های/ دانش  فنی( آنچه که  یک فرد در خصوص حقایق، فناوری ها، حرفه، روش ها،  شغل و سازمان)  هستند. شایستگی ها از طریق مطالعه ی شغل و نقش ها شناسایی می شوند.

شایستگی ها و توسعه / مدیریت عملکرد

در طی سالیان متمادی، مدیریت عملکرد از  رویکرد های مبتنی بر   شخصیت و برآیند پیشرفت کرده و هیچ گونه تمرکز رشدی سازنده بر روی  رفتار ها یا رویکرد هایی  که  بازخورد هایی را در مورد مسئولیت های شغل و اهداف و نیز شایستگی ها و رفتار ارایه  می کنند،  ندارد. در سطح فردی ، این تمرکز روی شایستگی ها باعث می شود تا افراد با ارائه راهنمایی در تلاش برای تغییر رفتار ، نقش مهمی در پیشرفت خود داشته باشند. در سطح سازمانی ، تمرکز روی شایستگی ها در توسعه / مدیریت عملکرد ، ما را قادر می سازد تا عملکرد فردی را با ارزش ها و استراتژی ها هماهنگ کنیم و در عین حال حداکثر عملکرد شخصی را در دستیابی به اهداف و رفتارهای مربوط به کار خاص ، به حداکثر برساند(فرهنگ لغت شایستگی و صلاحیت).

 

کلیه مقالات مرتبط را میتوانید در بخش ترجمه مقالات اقتصاد ملاحظه کنید.

 

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
اثرات اینترفرون آلفا و درمان سیکلوسپورین به طور جداگانه
خـریـد محـصـول
راهنمای ایمنی جاده، راهنمایی برای متخصصان، مدیریت ایمنی جاده، سیستم مدیریت ایمنی
خـریـد محـصـول
ساختار کریستال یا بلورین دومین اتصال RNA پروتئین
خـریـد محـصـول
اثر روش‌های سنتز بر روی کارایی کاتالیزورهای سه راهه Pt + Rh/Ce0.6Zr0.4O2
خـریـد محـصـول
کاتالیزورهای سه راهه xZr1−xO2/Al2O3 Pd/Ce جدید تولید شده با میکرو امولسیون
خـریـد محـصـول
تثبیت محلول‌های جامد CeO2-ZrO2 با ساختار نانو با افزایش AL2O3
خـریـد محـصـول
اثر ضد میگرنی Δ۹-تتراهیدروکانابینول در موش صحرایی ماده
خـریـد محـصـول
کانابیدیول یک روش درمانی بالقوه برای بعد عاطفی-انگیزشی درد پس از عمل
خـریـد محـصـول
حساسیت مختص به گونه به تشنج‌های ناشی از مصرف ماری جوانا
خـریـد محـصـول
بهینه ساز بادبان ماهی: یک الگوریتم فراابتکاری الهام گرفته از طبیعت جدید
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

برو بالا