light box
امتیاز 2.93 فناوری اطلاعات برای پشتیبانی از توسعه و حفظ قابلیت های نوآوری باز">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 37
تعداد کلمات : 10500
مجله : Journal of Innovation & Knowledge
انتشار : 2020
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:فناوری اطلاعات برای پشتیبانی از توسعه و حفظ  قابلیت های نوآوری باز

 چکیده  

 ما در مورد ICT برای نوآوری باز (OI) از دیدگاه قابلیت‌ها بحث می‌کنیم. ما دو نوع قابلیت را برای نوآوری باز از هم متمایز می‌کنیم: استراتژیک: که باید دوری توسعه یابد که سازمان از استراتژی نوآوری باز به صورت کنشگرانه بهره ببرد و عملیاتی: برای پیاده سازی مؤثر و کارامد فرایندهای OI. ICT، در سطح استراتژیک از ظرفیت‌های پویا و فرایندهای شناختی کارکنان مدیریتی و اداری برای توسعه و استفاده از سطح مناسب ظرفیت جذب و شفافیت فعال پشتیبانی می‌کند، در حالی که ICT به صورت بخشی از ظرفیت‌های عملیاتی، موجب بهبود عملکرد روزانه فعالیت‌های OI می‌شود. از طریق تحلیل ظرفیت‌ها، ارتباط ICT با کارکردهای مورد نیاز در کل فرایند OI را تعیین می‌کنیم. با توجه ویژه به مسئله‌ی همکاری و تحلیل داده‌های پیشرفته، یکپارچه سازی این فناوری‌ها و نیز جایگاه آن‌ها در فرایندهای سازمانی مربوط به OI را بررسی می‌کنیم(فناوری اطلاعات برای پشتیبانی).

Title: Information technology for supporting the development and maintenance of open innovation capabilities

Abstract

 We discuss ICT for Open Innovation (OI) from a capabilities perspective. We distinguish two types of capabilities for OI: strategic, which need to be developed so that the organization can take advantage of an OI strategy proactively, and operational for the efficient implementation of OI processes. ICT at the strategic level supports dynamic capabilities and related cognitive processes of managerial staff for developing and using the appropriate level of absorptive capacity and active transparency, whereas ICT as part of operational capabilities aims at enhancing the day-to-day performance of OI activities. Through analysis of capabilities, we associate specific ICT with the functionalities required in the entire OI process. Payingparticularattentiontotheissuesofcollaborationandsophisticateddataanalysis,wealsocomment on the seamless integration of these technologies and their embedment in OI-related organizational processes.

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
   • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

  محصولات مشابه
  خواب بذر و کنترل جوانه زنی
  خـریـد محـصـول
  تریکودرما در ریزوسفر: رویکردی به سوی همزیستی طولانی و موفق با گیاهان
  خـریـد محـصـول
  مقاله ی مروری در خصوص فرایند زیست شناختی احیا و اصلاح خاک در مهندسی عمران
  خـریـد محـصـول
  بودجه بندی سرمایه ای مسئولیت پذیری اجتماعی شرکتی
  خـریـد محـصـول
  مقایسه کاربرد سنتی خانه‌های حیاط دار در دو شهر
  خـریـد محـصـول
  تأثیر شیوه های مدیریتی زنجیره تأمین سبز بر پایداری محیط زیست: کارخانه های تولید پوشاک آماده بنگلادش
  خـریـد محـصـول
  پیشرفت‌های حاصل شده در روشهای فرآوری مواد اومامی: یک مقاله‌ی مروری
  خـریـد محـصـول
  جغرافیای انگ: روش‌های تجربی برای تعیین مجازات و تاوان مکان
  خـریـد محـصـول
  بررسی شیوه‌های استخراج کلاژن به منظور تجزیه تحلیل ایزوتوپ‌های پایدار در تحقیقات رژیم غذایی
  خـریـد محـصـول
  دلبستگی والدین ، وابستگی عاشقانه بزرگسالان و کودکان و رضایت زناشویی: بررسی زمینه های فرهنگی
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، جستجوی اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در ایران در طبقه بندی بین المللی A که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل کشاوری، مواد غذایی، کالاهای خانگی یا شخصی، بهداشت و سرگرمی را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکریدارکوب مشاهده کنید.
  برو بالا