light box
امتیاز 2.58 توالی ژنوم کامل یک قارچ خوراکی و دارویی هریسیوم، Hericium erinaceus ،بازیدیومایکوتا">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 12
تعداد کلمات : 5000
مجله : Genomics
انتشار : 2020
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : بالا
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:توالی ژنوم کامل یک قارچ خوراکی و دارویی هریسیوم، Hericium erinaceus ،بازیدیومایکوتا

چکیده

  Hericium erinaceus یک قارچ شناخته شده خوراکی و دارویی در چین است. مطالعات بیولوژیکی و ژنتیکی روی این قارچ نادر است و در نتیجه مانع از پرورش ارقام منتخب می شود. در اینجا، توالی‌یابی و تجمیع ژنوم H. erinaceus monokaryon CS-4 را با استفاده از پلتفرم Illumina و PacBio انجام دادیم. ژنوم تولید شده ۴۱٫۲ Mb با اندازه داربست N50 3.2 Mb بود و ۱۰۶۲۰ ژن پیش بینی شده احتمالی را کدگذاری می کرد. طیف گسترده ای از آنزیم های فعال کربوهیدرات، با تعداد کل ۳۴۱ CAZymes، که در تخریب لیگنوسلولز نقش دارند در H. erinaceus شناسایی شدند. در مجموع ۴۴۷ عامل رونویسی شناسایی شد. این مطالعه همچنین ریزماهواره‌های ژنومی را مشخص کرد و نشانگرهای H. erinaceus را توسعه داد. یک پایگاه داده جامع نشانگرهای ریزماهواره (HeSSRDb) حاوی اطلاعات ۹۰۴ نشانگر تولید شد. این منابع ژنومی و نشانگرهای مولکولی جدید طراحی شده، جعبه ابزار را برای مطالعات بیولوژیکی و ژنتیکی در H. erinaceus غنی می کند(قارچ خوراکی و دارویی هریسیوم).

Title: Whole genome sequence of an edible and medicinal mushroom, Hericium erinaceus (Basidiomycota, Fungi)

Abstract

 Hericium erinaceus is a well-known culinary and medicinal mushroom in China. The biological and genetic studies on this mushroom is rare, thereby hindering the breeding of elite cultivars. Herein, we performed de novo sequencing and assembly of H. erinaceus monokaryon CS-4 genome using the Illumina and PacBio platform. The generated genome was 41.2 Mb in size with a N50 scaffold size of 3.2 Mb, and encoded 10,620 putative predicted genes. A wide spectrum of carbohydrate-active enzymes, with the total number of 341 CAZymes, involved in lignocellulose degradation were identified in H. erinaceus. A total of 447 transcription factors were identified. This present study also characterized genome-wide microsatellites and developed markers in H. erinaceus. A comprehensive microsatellite markers database (HeSSRDb) containing the information of 904 markers was generated. These genomic resources and newly-designed molecular markers would enrich the toolbox for biological and genetic studies in H. erinaceus.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
خـریـد محـصـول
مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
خـریـد محـصـول
ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
خـریـد محـصـول
بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
خـریـد محـصـول
الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
خـریـد محـصـول
فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
خـریـد محـصـول
رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
خـریـد محـصـول
تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
خـریـد محـصـول
بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
خـریـد محـصـول
ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا