light box
امتیاز 2.65 قیر نفتی در علم کلویی: رویکرد شیمیایی، ساختاری و رئولوژیکی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 14
تعداد کلمات : 4300
مجله : Fuel
انتشار : 1998
ترجمه ی متون جدول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
فونت ترجمه : ب نازنین 12
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:قیر نفتی در علم کلویید: رویکرد شیمیایی، ساختاری و رئولوژیکی

  چکیده

 این مطالعه به بررسی رفتار کلوییدی قیر در رابطه با ترکیب شیمیایی، ساختار میکروسکوپی و خواص رئولوژیکی می‌پردازد. قیر وابستگی دمایی بالایی به خواص رئولوژیکی دارد که تحت تأثیر اثرات متقابل تک تک اجزا قرار می‌گیرد. توجه زیادی به شاخص کلوییدی قیر بر اساس نسبت چهار مؤلفه اصلی شیمیایی (اسفالتین، رزین‌ها، آروماتیک و مواد اشباع شده) داده شده است(قیرنفتی در علم کلویی: رویکرد شیمیایی). افزایش یکی از این مؤلفه‌ها به طور معنی داری موجب تغییر ساختار و رفتار رئولوژیکی قیر می‌شود. از این روی، یک قیر نفتی ژلی حاوی غلظت‌های رزین و اسفالتن بالایی است که منجر به یک ساختار شبکه‌ای با الاستیسیته و مقاومت بالا می‌شود این در حالی است که قیر سول دارای نسبت بالای رزین به اسفالتن می‌باشد که ابعاد میسل های اسفالتن منسجم را تشکیل می‌دهد که منجر ب تعادل دمایی- زمانی خوبی در فضای سیاه می‌شود با این حال رفتار ویسکوزیته بالایی را نیز نشان می‌دهد(قیرنفتی در علم کلویی: رویکرد شیمیایی).

Title: Bitumen in colloid science: a chemical, structural and rheological approach

Abstract

The present study gives a new understanding about bitumen's colloidal behavior, related to its chemical composition, microscopic structure and rheological properties. Bitumens possess a strong temperature dependence of rheological properties, governed by the interaction of the individual constituents. Much importance is given to the colloidal index of the bitumen, based on the ratio of the four main chemical components (asphaltenes, resins, aromatics, saturates). Increasing one of these constituents fundamentally changes the structure and the rheological behavior of bitumen. Therefore, a gel bitumen contains high asphaltene/resin concentrations, leading to a network structure with high rigidity and elasticity (high IG*I, low 0), whereas a sol bitumen possesses a high resiniasphaltene ratio, forming domains of coherent asphaltene micelles which lead to a good time-temperature equivalence in the Black space but also high viscous behavior

 

   

   ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

   برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

   محصولات مشابه
   بررسی همبستگی و ارتباط بین خدمات دهی آنلاین و برخط، اعتماد و نیت و قصد خرید مشتریان
   خـریـد محـصـول
   تلفیق کننده های سرمایه فکری سازمانی
   خـریـد محـصـول
   تاثیر مسئولیت پذیری اجتماعی شرکت ها بر رفتار مشتری در بخش بانکداری لبنان
   خـریـد محـصـول
   ابعاد فرهنگی و سیستم‌های مدیریت ارتباط با مشتری: مطالعه موردی فرافرهنگی
   خـریـد محـصـول
   طراحی به عنوان یادگیری- یا خلق دانش- مدل SECI
   خـریـد محـصـول
   بررسی فاکتور های موثر بر مدیریت منابع انسانی و فرآیند بهبود خدمات رسانی
   خـریـد محـصـول
   دانلود پاورپوینت اسانس‌ها و عصاره‌های گیاهی به عنوان عوامل ضد میکروبی
   خـریـد محـصـول
   اسانس‌ها و عصاره‌های گیاهی به عنوان عوامل ضد میکروبی
   خـریـد محـصـول
   بررسی تاثیر کادمیوم بر روی جذب و انتقال عناصر غذایی در پیازچه خوراکی
   خـریـد محـصـول
   تضاد منافع بر سر ابعاد سودمند و نامطلوب (مضر) کهور(Prospis spp) در ایالات متحده
   خـریـد محـصـول
   ثبت اختراع یا انتشار مقاله

   ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

   در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

   از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

   برو بالا