light box
امتیاز 2.58 فرار مالیاتی، مالیات بر سود سرمایه و بازار مسکن">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 57
تعداد کلمات : 20500
مجله : Journal of Public Economics
انتشار : 2020
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:فرار مالیاتی، مالیات بر سود سرمایه و بازار مسکن

چکیده

در این مطالعه، ما از یک شوک سیاستی استفاده می‌کنیم که به طور متمایزی مالیات بر سود سرمایه را برای واحدهای مسکونی با بازه زمانی نگهداری کمتر از ۵ سال افزایش می‌دهد، و اجتناب از مالیات و فرار مالیاتی را در بازار فروش مجدد مسکونی در چین بررسی می‌کنیم. ما شواهدی را ارائه می‌کنیم که نشان می‌دهد پس از افزایش مالیات بر سود سرمایه، معاملات فروش مجدد بیش از ۵ سال دوره نگهداری از خود نشان می‌دهند، اما پاسخ‌ها اندک بوده و به طور غیر دقیق ارزیابی می‌شوند. مهم‌تر از همه، با استفاده از اطلاعات دقیق هم از قیمت معامله واقعی و هم از قیمت گزارش شده به سازمان مالیاتی، نتایج نشان داد که فرار مالیاتی، که با اختلاف بین این دو قیمت اندازه گیری می‌شود، ۲۳٫۳ درصد بیشتر می‌شود. ما همچنین نشان می‌دهیم که این سیاست دارای اثرات ناهمگونی قوی است، به این ترتیب خریداران نقدی ۸٫۴٪ تمایل بیشتری از خریدارانی که نیازمند وام و تأمین مالی هستند، اقدام به خرید خانه می‌کنند. این امر بیشتر به این دلیل است که خریداران وام گیرنده، قیمت بالاتر گزارش شده (و بنابراین فرار مالیاتی کمتر) را برای تأمین وام‌های بانکی بالاتر ترجیح می‌دهند اما خریداران نقدی چنین نگرانی ندارند.

Title: Tax evasion, capital gains taxes, and the housing market

Abstract

 In this study, we exploit a policy shock that differentially increased capital gains taxes for housing units with holding period less than 5 years, and document tax avoidance and tax evasion in the residential resale market in China. We show suggestive evidence that after the capital gains tax increase, resale transactions exhibit more bunching above 5 years of holding period, but the responses are small and imprecisely estimated. More importantly, using precise information of both the actual transaction price and the reported price to the tax authority, we find that tax evasion, measured by the difference between the two prices, becomes 23.3% higher. We also document that the policy has strong heterogeneous effects, whereby cash buyers are 8.4% more likely to buy a house than buyers who need financing after the policy. This is mainly because financing buyers prefer a higher reported price (and so less tax evasion) to secure higher bank loans but cash buyers do not have such concern.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
بررسی فناوری بلاک چین در تجارت بین المللی.مهندسی مجدد فرایند کسب و کار برای اعتبارنامه
خـریـد محـصـول
قرارداد ببندیم یا نبندیم: نگرش از طریق روایت مالیات و هزینه
خـریـد محـصـول
هوش اعتباری: نوآوری در مدیریت برند از طریق داده های رسانه های اجتماعی
خـریـد محـصـول
تجویز آستاکسانتین به عنوان یک داروی نوروپروتکتیو مناسب برای درمان امراض نورولوژیک
خـریـد محـصـول
مقایسه بانک‌های محلی، ملی و بین المللی از نظر ارزیابی اثر منابع ارتباطی
خـریـد محـصـول
یکپارچگی لاینفک روح و جسم: نظریه و چشم انداز مکتب سایکوسوماتیک پاریس
خـریـد محـصـول
تجزیه و تحلیل ریسک بدهی شرکت های غیر مالی با استفاده از شبکه های دو لایه ای
خـریـد محـصـول
دسته بندی اطلاعات و داده‌ها با استفاده از ماشین بردار پشتیبان
خـریـد محـصـول
استفاده از روش های نوین برای پیاده سازی روان درمانی اینترنتی
خـریـد محـصـول
استفاده از آزمون‌های برشی برای سنجش مقاومت و استحکام خاک
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا