light box
امتیاز 2.58 کاهش فعالیت مغز در طول پردازش خطا و پیش بینی مجازات و تنبیه در اهمال کاری">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 19
تعداد کلمات : 8800
مجله : Scientific RepoRtS
انتشار : 2019
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:کاهش فعالیت مغز در طول پردازش خطا و پیش بینی مجازات و تنبیه در اهمال کاری – یک مطالعه پولی Go/No-G fMRI

 چکیده

اهمال کاری یک شکست خودتنظیمی است که در آن افراد به طور داوطلبانه اما غیرمنطقی وظایف مهم را به تاخیر می اندازند. تخمین زده می شود که اهمال کاری ۱۵ تا ۲۰ درصد کل جمعیت را تحت تأثیر قرار دهد و منجر به کاهش قابل توجه عملکرد، رضایت از دستاوردها و کیفیت زندگی شود. اهمال کاری با تکانشگری و کاهش کنترل اجرایی به ویژه در حوزه بازداری ارتباط دارد. علاوه بر این، به نظر می رسد تمایلات اهمال کاری با عاطفه منفی افزایش می یابد، که نشان دهنده اختلال در تنظیم هیجان است. هدف از این مطالعه بررسی مکانیسم های عصبی بازداری، پردازش خطا و کنترل رفتاری تحت فشار تنبیه در اهمال کاران بود. افراد غیردانشجویی که در گروه‌های کم (LP) و اهمال‌کاری زیاد (HP) استخدام شده‌اند، یک کار پولی FMRI Go/No-Go را انجام دادند. HP فعالیت مرتبط با خطا را در ACC به طور معنی داری کمتر از LP نشان داد. همچنین یک گروه معنی‌دار برهم‌کنش شرط در ACC و DLPFC راست وجود داشت که نشان‌دهنده افزایش کنترل در طول شرایط تنبیه در LP بود اما نه در گروه HP. این نتایج نشان می‌دهد که اهمال‌کنندگان مکانیسم‌های پردازش خطا را مختل کرده‌اند که ممکن است از طریق مشکلات در اصلاح رفتارهای معیوب، به تداوم اهمال‌کاری اضافه کند. به نظر می رسد اهمال کاری نیز با کاهش توانایی در تشدید کنترل خود در موقعیت های سخت تر و/یا اختلال در مقابله در زمینه موقعیت های منفی مرتبط باشد(مجازات و تنبیه در اهمال کاری).

Title: Attenuated brain activity during error processing and punishment anticipation in procrastination – a monetary Go/no go fMRi study

Abstract

 Procrastination is a self-regulatory failure in which people voluntarily but irrationally delay important tasks. Trait procrastination is estimated to afect 15–20% of the total population and leads to a signifcant decrease in performance, satisfaction with achievements, and quality of life. Procrastination is related to impulsivity and reduced executive control, especially in the domain of inhibition. Moreover, procrastinatory tendencies seem to increase with negative afect, suggesting impaired emotion regulation. The aim of this study was to investigate the neuronal mechanisms of inhibition, error processing, and behavioral control under pressure of punishment in procrastinators. Non-student subjects recruited to low (LP) and high procrastination (HP) groups performed an fMRI monetary Go/ No-go task. HP showed signifcantly lower error-related activity in ACC than LP. There was also a signifcant group by condition interaction in the ACC and right DLPFC suggesting increase of control during the punishment condition in LP but not HP group. These results suggest that procrastinators have impaired error processing mechanisms which may add to the persistence of procrastination through difculties in correction of faulty behaviors. Procrastination also seems to be related to a decreased ability to intensify self-control in more demanding situations and/or impaired coping in the context of negative situations.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
خـریـد محـصـول
مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
خـریـد محـصـول
ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
خـریـد محـصـول
بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
خـریـد محـصـول
الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
خـریـد محـصـول
فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
خـریـد محـصـول
رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
خـریـد محـصـول
تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
خـریـد محـصـول
بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
خـریـد محـصـول
ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا